Informacje

12.07.2014 14:36 budowane są ekrany akustyczne

Na Marsa "roboty przerwano w połowie"? "Główne prace zakończono"

- Wyjątkowo smutny obrazek rozgrzebanej i porzuconej roboty- internauta Jarosław w ten sposób opisał to, co według niego dzieje się na ulicy Marsa. Drogowcy się dziwią i twierdzą, że inwestycja od dawna jest już ukończona a prace, które się toczą, związane są z budową ekranów akustycznych.

Chodzi o przebudowę ulicy Marsa na odcinku od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Żołnierskiej.  W ramach prac drogowcy wybudowali między innymi dwa wiadukty nad torami PKP.

"Roboty przerwano w połowie"

- Z bólem serca przejeżdżam po wiadukcie na ul. Marsa, gdzie roboty przerwano w połowie. Budowę zamknięto i zasiano trawkę - napisał na skrzynkę warszawa@tvn.pl internauta.

Z tą opinią nie zgadza się Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID, która twierdzi, że główne prace na inwestycji się zakończyły. - Wraz z oddaniem drugiego wiaduktu w ul. Marsa (w kierunku Rembertowa- red.) we wrześniu 2013 roku, można mówić o zakończeniu inwestycji.

Jak jednak dodaje, od wiosny kierowcy mogą napotkać utrudnienia w ruchu. - Wynikają one z budowy ekranów akustycznych, która potrwa do połowy lipca - wyjaśnia Gajewska.

Budowa ekranów w sądzie

Sprawa ekranów ciągnie się już od kwietnia 2013 roku, kiedy to Naczelny Sąd Administracyjny wstrzymał ich budowę. - Przeciwni ich montażowi przedsiębiorcy złożyli odwołanie od decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej- tłumaczy Gajewska.

Jak wyjaśnia rzeczniczka, NSA przekazał sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w celu ponownego rozpatrzenia. - Do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy, na wysokości posesji, których mieszkańcy protestowali, na razie ekranów nie zamontujemy- mówi Gajewska.

W pozostałych miejscach część ekranów akustycznych będzie przezroczysta. Początkowo ZMID na to się nie chciał zgodzić. Pisaliśmy o tym w maju 2013 roku.

Sprawa ekranów wciąż opóźnia wydanie pozwolenia na użytkowanie wiaduktu w kierunku Rembertowa. Jak pisaliśmy we wrześniu, został on udostępniony kierowcom , pomimo braku tego ważnego dokumentu. Jak tłumaczyli wówczas drogowcy, stary zagrażał  bezpieczeństwu.

Początkowo ZMID miał zapłacić za to karę, jednakże wstrzymał ją Jacek Kozłowski, Wojewoda Mazowiecki . W ocenie wojewody mazowieckiego decyzja ZMID była słuszna społecznie.

Cztery wiadukty

Pierwszy etap prac na Marsa objął budowę dwóch nowych wiaduktów nad linią kolejową. Wraz z jezdniami powstały na nich chodniki, ścieżki rowerowe oraz ekrany akustyczne o wysokości 5 metrów. Zmienił się również kształt skrzyżowań ul. Marsa z ul. Chełmżyńską oraz ul. Żołnierską Rekrucką.

Stary wiadukt nad linią kolejową został rozebrany.

Drugi etap prac obejmie odcinek od ul. Żołnierskiej do granic miasta. W ramach inwestycji zostaną wybudowane między innymi kolejne dwa wiadukty w ul. Marsa. Ponadto drogowcy wybudują estakadę, którą kierowcy pojadą w lewo z ul. Marsa na ul. Żołnierską oraz wiadukt nad ul. Czwartaków. Poszerzony zostanie także wiadukt na PKP.

- W tym roku chcielibyśmy ogłosić przetarg na tę inwestycję- mówi Gajewska. - Na budowę mamy zarezerwowanych 370 mln złotych. Jej realizacja przewidziana jest na lata 2015-2016- dodaje.

Wiadukt w kierunku Rembertowa drogowcy otworzyli bez pozwolenia:

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Darek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 12:44 ~Darek

  Puszczaja stare filmy jak trwała jeszcze budowa teraz juz zakonczona jest budowa wiaduktów i tylko czesc ekranów została do zrobienia które okazały się ze w projekcie znalazły się bezprawnie. Również bezprawnie są budowane dzisiaj co widał ładnie na pierwszym filmie - ciekawe co sad powie na te filmy bo budowa ekranów jest wstrzymana.
  Budowa jest wstrzymana ale tylko ekranów i dziwie się ze ZMID zamiast budować estakady buduje nielegalnie ekrany? a tak przy okazji na estakadach tez maja byc ekrany akustyczne czyli nasi drogowcy chca nam zafundować 5 rzędów ekranow akustycznych na ul.Marsa fajnie co ?

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 12:38 ~Adam

  Ale ściema. teraz próbują wmówić wszystkim ze kierowcy sie denerwóją i rowerzysci bo wiadukt nie jest dokończony a dokonczenie wiaduktu polega na budowie ekranów akustycznych. Lobby ekranowe działa. kasa z ekranów jest duza i łatwa wiec trzeba lobbować.

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2014 12:33 ~Marek

  To jest oszustwo w biały dzień. Sąd wstrzymał całkowicie budowę ekranów akustycznych na tej ulicy a oni dalej budują. Sad miał całkowitą racje wstrzymując budowę ekranów ponieważ sa one tam niepotrzebne i mało tego zniszczą okoliczne działalności. Dodatkowo koszt ich jest tak wysoki ze za te pieniądze można by wybudować lokalna ulice z infrastrukturą.
  Nasz ratusz interpretuje prawo odmiennie niż Sąd hehehehe. Ale w Polsce zawsze władza robiła co chciała

 • ben

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2014 08:42 ~ben

  znowu Kurski dał znać o sobie. po rozwodzie, jak przystało na prawego i sprawiedliwego katolika, gada farmazony o zjednoczeniu prawicy. Jacek ciemny naród tego nie kupi.

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2014 07:43 ~aaaa

  sylwia~sylwia

  Ja jestem za wprowadzeniem wiz dla słoików wyjeżdżających do Warszawy, a i wtedy Warszawa będzie przejezdna !!

  Popieram! A do tego podatek za pobyt w mieście. My na wakacjach też płacimy taki podatek.
  Im więcej słoików zapuszcza w naszym mieście korzenie, tym gorzej funkcjonuje miasto. Oni są inni, oni od pokoleń żyli wokół przystanku PKS i sklepu spółdzielczego, aż nagle zapragnęli życia jak w serialach. Wszystkiemu winien internet, telewizja, komórki i zbyt łatwo dostępne samochody.

 • Koala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2014 23:49 ~Koala

  melo~melo

  Z tekstu wynika, że estakady z Żołnierskiej w ul. Marsa, do centrum, nie będzie. Ekrany i tak postawią, bo tak wynika z projektu. Tak jest wszędzie.

  No to mamy przerąbane. Korki jak były tak będą. Już jednego babola zrobili oszczędzając na estakadzie z Marsa na Ostrobramską. Jeżeli nie będzie wiaduktu z Żołnierskiej w Marsa, to prawie jakby wyrzucili te wszystkie miliony w błoto. Czy ktoś panuje nad tymi projektami? Może redakcja spróbuje się dowiedzieć i w razie czego zrobić solidny reportaż. Taki, który nie przejdzie bez echa. Nawet jeśli gdzieś tam jest problem z ziemią, to na pewno można poświęcić jeszcze kawałek lasu, żeby cała inwestycja miała sens. Zróbcie coś, bo jedyna inwestycja po tej stronie Wisły będzie służyć wyłącznie jako przykład, jak nie należy postępować.

 • melo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2014 22:04 ~melo

  Z tekstu wynika, że estakady z Żołnierskiej w ul. Marsa, do centrum, nie będzie. Ekrany i tak postawią, bo tak wynika z projektu. Tak jest wszędzie.

 • ti5e88

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2014 21:37 ~ti5e88

  A jak w końcu wygląda sytuacja z estakadą z żołnierskiej w Marsa ( ta, którą blokowali ta niby zabytkowa działka instytutu) ? W końcu nie jej nie będzie?

 • sylwia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2014 19:51 ~sylwia

  Ja jestem za wprowadzeniem wiz dla słoików wyjeżdżających do Warszawy, a i wtedy Warszawa będzie przejezdna !!

 • Prawda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2014 16:41 ~Prawda

  Dalej głosujcie na HGW!!!! Rozkopią tak Warszawę, że maszyny budowlane nigdzie nie dojadą.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »