Informacje

30.08.2013 18:38 akcji policji i miasta

Na koniec wakacji ułatwią powrót do Warszawy

SERWISY:


Na koniec wakacji policja będzie nadzorowała najważniejsze drogi wjazdowe i newralgiczne skrzyżowania. Akcja "bezpieczne powroty" ma ułatwić wjazd do Warszawy.

Zaplanowano ją na najbliższy weekend. Policjanci będą szczególnie koncentrować się na szosach z południa i północy (Janki, Raszyn, Łomianki). Stołeczni funkcjonariusze pomogą powiatowym komendom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo ruchu na drogach przebiegających przez  miejscowości podwarszawskie.

Skorygowanie świateł

Akcja odbywa się we współpracy z urzędem miasta. - Korki tworzą się głównie na drogach, które leżą poza administracyjnym terenem stolicy, ale poprosiłam stołeczną policję o wsparcie i rozwiązanie tej uciążliwości dla wracających z weekendu czy wakacji. Zależy nam, aby powrót warszawiaków do domu był bezpieczny – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Na skrzyżowaniach będzie regulowany przez policjantów. Dodatkowo, dzięki porozumieniu z Zarządem Dróg Miejskich, wyłączana może być sygnalizacja. - Jeżeli zajdzie taka potrzeba, że policja będzie chciała przełączyć światła na pomarańczowe i sama sterować ruchem, jesteśmy w pogotowiu. Nasi pracownicy będą jechali na miejsce i przełączali – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Oczywiście, w dużej mierze, policjanci mają klucze do sterowników, ale gdyby był problem, to będziemy interweniowali – dodaje.

I wylicza, że akcja ma objąć takie ulice jak Modlińska, Raszyńska, czy al. Krakowska. Urzędnicy i policjanci zwracają się też do mieszkańców o takie  zaplanowanie podróży, aby nie wracać do domu w późnych godzinach wieczornych.

TAK WYGLĄDAŁY POWROTY Z DŁUGIEGO WEEKENDU W SIERPNIU:

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • filipesku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2013 20:19 ~filipesku

  cała akcja do bani aby nie powiedzieć do d...y. korek od Janek. ot cała akcja policji

 • filipesku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2013 20:17 ~filipesku

  akcja chyba się nie udała. jechałem dziś od Falent na Okęcie (ok. godz. 15). Światła działały, a panowie policjanci kierowali ruchem. Korek prawie od Janek przez cały Raszyn. Przecież nie dziś wszyscy wracali z wakacji. Ruchy panów policjantów na skrzyżowaniach też były dziwnie chaotyczne, a więc i niezły korek, a wystarczyło tylko wyłączyć światła i kierować ruchem przy wjeździe na wiadukt w Raszynie prowadzący do węzła Konotopa

 • któś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 15:42 ~któś

  było super :( zjazd z obwodnicy od strony Konotopy 10 min dłużej stania niż zwykle światła+policja wprowadziły dodatkowy zamęt

 • kayah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 11:02 ~kayah

  asketil~asketil

  Wjeżdżam do wawy codziennie około 16.20-16.30 od strony Janek. Takich korków jak dzisizaj nie było od co najmniej 1,5 roku. Najpierw ręczne kierowanie ruchem między jankami a raszynem a później w samym raszynie. W domu byłem około 15 minut później niż zwykle w piątek.
  Z całym szacunkiem do tych funkcjonariuszy, którzy machali rękami na skrzyżowaniach, ale tracę ostatnie 2% zaufania do policji.

  ale rzecz w tym, ze własnie w ten weekend nateżenie ruchu jest kilka razy wieksze, wiec 15 min dłuższa jazda to i tak dobry wynik. Ale najłatwiej wypociny pisać i narzekac

 • kayah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 10:59 ~kayah

  Kierowca~Kierowca

  Akurat miałam tę wątpliwą przyjemność jechać dziś do Warszawy od strony Krakowa - dzięki policjantom korek zaczął się daleko przed centrum handlowym w Jankach (to mój punkt orientacyjny)- przy okazji światła działały nadal bez zarzutu, co dla tych, którzy jeszcze policji nie widzieli było dodatkowym dystraktorem. Mam ochotę użyć niecenzuralnego określenia oceniając powodzenie akcji, chociaż z drugiej strony dobrze, że miasto stara się ułatwić dojazd.

  a moze właśnie dzieki policjantom udało ci sie wogóle wjechać do w-wy????

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 10:58 ~Azerate

  Tak, policja wam pomoże. Pomoże w tym, żebyście za szybko nie dojechali. I jeśli macie za ciężki portfel to też wam ulżą - punkt karne dostaniecie w bonusie.

 • Bombas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 10:14 ~Bombas

  Warszawiak ~Warszawiak

  Warszawa już wróciła. Teraz to słoiki wracają.

  Wcale nie Kumulacja bedzie w Niedziele Niedobitki wakacyjne (ostatni turnus) plus Słoiki co niedzielne z Zapadami pożywienia na Tydzień albo 2 tygodnie nawet:):)

  =lepiej niż w totku:D

 • Kubek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 09:44 ~Kubek

  Warszawiak ~Warszawiak

  Warszawa już wróciła. Teraz to słoiki wracają.

  Słoje to dopiero w niedzielę.

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 09:43 ~aaaa

  Powroty Warszawiaków, to tylko niewielka część problemu. Dopiero tłumy słoików dadzą nam w kość dzisiaj i jutro rano. Aż skór mi cierpnie na myśl o dzisiejszym powrocie do Warszawy od strony Lublina. Tamtejsze słoiki są wyjątkowo wredne.
  Piszę chyba sam dla siebie, bo moderator - zapewne słoik - cenzuruje komentarze i mojego komentarza nie zamieści.

 • warsa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2013 09:15 ~warsa

  tak miło chodziło i jeździło się po mieście w wakacje, a teraz to słoikarstwo zwala się do stolicy...bleeeee

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »