Informacje

09.03.2013 07:30 problemy z budową bielańskiej ulicy

Na Kasprowicza drogowcy wrócą w kwietniu

SERWISY:

Od kilku tygodni na budowie drugiej jezdni ulicy Kasprowicza hula wiatr. Nie ma drogowców, ani sprzętu budowlanego. - A jezdnia miała być gotowa w grudniu ubiegłego roku - pisze rozżalony internauta tvnwarszawa.pl, Janek.

O sytuacji poinformował nas jeden z mieszkańców Bielan. Zauważył, że od kilku tygodni na budowie ulicy nie pojawiają się robotnicy. Jednocześnie przypomniał, że inwestycja miała być gotowa do końca 2012 roku.  Sprawdziliśmy,  faktycznie w tym terminie ulicą mieli  pojechać kierowcy. Tymczasem końca prac nie widać. Na razie mamy  trzy miesiące opóźnienia.

O wyjaśnienia  zaistniałej sytuacji poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego, który jest odpowiedzialny za inwestycję.

Po kilku godzinach otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź: - Prace będą kontynuowane od kwietnia tego roku - powiedziała Magdalena Potocka z biura prasowego ZTM. Powodów opóźnienia nie potrafiła wyjaśnić.

Przebudowywali instalacje

Nieco bardziej rozmowna była Karina Stopa, rzeczniczka prasowa wykonawcy jezdni – Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg. Stopa twierdzi, że oprócz budowy jezdni trzeba było przebudować między innymi sieć ciepłowniczą, wodociągową i gazową.

- Ponadto w trakcie realizacji inwestycji dokonywane były zmiany w projekcie. W rejonie ul. Lindego, gdzie zaplanowano przebudowę skrzyżowania, doszło do kolizji z istniejącymi już urządzeniami infrastruktury podziemnej – wyjaśnia rzeczniczka ZRiKD.

Na nowej jezdni Kasprowicza trzeba jeszcze ułożyć warstwę ścieralną. Trzeba również ustawić latarnie, sygnalizatory świetlne, a także dokończyć odwodnienie ulicy. Ponadto w rejonie skrzyżowania z ulica Lindego  drogowcy muszą zbudować rondo.

Na koniec zostanie opracowanie stałej organizacji ruchu. Jeżeli prace zostaną wznowione w kwietniu, to ich zakończenie planowane jest na przełomie czerwca i lipca.

Ważny przejazd dla kierowców

Kierowcom zależy na drugiej jezdni Kasprowicza. Szczególnie będzie ona przydatna w momencie rozpoczęcia remontu mostu Grota-Roweckiego. Wtedy większość kierowców z Białołęki na drugą stronę Wisły będzie przejeżdżać mostem Północnym, a później ulicą Kasprowicza do centrum. Obecnie  do dyspozycji zmotoryzowanych jest jeden  pas w każdą stronę.

bf/su/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • borsaczczo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2013 16:28 ~borsaczczo

  Zastanawiajace jest skoro Kasprowicza wyjsciowo miala byc dwujezdniowa, kto zgodzil sie na budowe bloku tuz przy wyjsciu z metra.

 • Pracownik Ratusza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2013 11:10 ~Pracownik Ratusza

  Zakład Remontów i Konserwacji Dróg cierpi permanentnie na brak pracowników. Dlatego rozgrzebuje inwestycje (właśnie Kasprowicza czy również przebudowa skrzyżowania Górczewska/Lazurowa) i tylko czeka, aż coś będzie nie tak z planem. Wtedy od razu schodzą z całej budowy, przenosząc pracowników na inną rozgrzebaną robotę. To tak, jakby po problemach ze stacją Powisle firma budująca metro wstrzymała prace przy wszystkich stacjach i przeniosła robotników na budowę kompleksu biurowców... Żenadę taką popiera ratusz, wywierając presję na ZDM i ZMID na to, żeby zlecali im prace w trybie bezprzetargowym...

 • gallus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2013 23:30 ~gallus

  a to ciekawe - zrobili projekt i dopiero później wyszło że trzeba ustawić latarnie i że coś maja w drodze pod ziemią...a projektant i tak kasę wziął za gniota. porażka.

 • Raps

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2013 22:41 ~Raps

  Slyszalem kiedyś ze ZRIKD dostaje budowy, ktorych nie chcą brać inne prywatne firmy. Z4 wzgledu na to , że jest to firma bezpośrednio podległą ZDM - owi nie może odmówić wykonania prac

 • fan ztm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2013 18:59 ~fan ztm

  Do zobaczenia drogowcy...

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2013 15:27 ~olo

  rozumiem ze zaraz potem przechodzicie do likwidacji tego obskura-bazaru na Wolumenie i plac po nim oraz plac obok wzdłuż Kasprowicza zostaną odpowiednio zagospodarowane jak na centrum dzielnicy stołecznej metropilii przystało.

 • paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2013 13:18 ~paweł

  przebudowa Kasprowicza nie pomoże upłynnić ruch dla chcących z mostu północnego przejechać przez bielany. do ronda przy metrze młociny do żeromskiego jest ok 2 kilometry i kilkanaście sygnalizacji świetlnych poza tym w stronę młocin i tak do dyspozycji kierowców na sporym odcinku jest tylko jeden pas ponieważ na drugim parkują samochody

 • eyet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2013 12:54 ~eyet

  tak, juz zdiagnozowal problem i wskazal go palcem, wyznaczyl winnych do rozstrzelania. przypomne, ze prywatna firma z przetargu buduje trase torunska, w kwietniu bedziemy mieli roczne opoznienie. roczne! skoro wszyscy sie godzimy, na to, ze remont czy nowa budowa budowana jest w nieskonczonosc, a firmom nie oplaca sie konczyc tego szybciej lub przed czasem to mamy to co mamy.

 • jas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2013 12:05 ~jas

  Skoro nie chce im się robić to lepiej niech nigdy nie wracają na Kasprowicza i na wszystkie inne drogi.
  Zapytajcie Niemców jak to jest, że im zima nie przeszkadza.

 • tsar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2013 10:07 ~tsar

  Kasprowicza robi ta sama ekipa co Lazurową, dokładnie ci sami ludzie (chodzi mi o nadzór). I tak samo jak na Lazurowej, tu nie było przetargu! ZRiKD dostało te zlecenia od miasta, bez przetargu! Prawda jest taka, że jakby wybrano normalną firmę, to faktycznie można by postraszyć karami i szybko by skończyli te budowy. A ponieważ ZRiKD jest spółką miasta, to co - miasto samo sobie będzie nakładać kary? Ta firma nadaje się co najwyżej do nocnego łatania dziur, bo jeśli chodzi o kierownictwo to pracują tam ludzie skrajnie niekompetentni i z przeświadczeniem, że jak mają "plecy" to są przyspawani do stołka. W normalnej firmie budowlanej tacy ludzie już dawno by zostali wywaleni na zbity pysk.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »