Informacje

27.02.2017 11:57 po filmie reportera 24

Na czerwonym przez rondo.
MZA: to niedopuszczalne

SERWISY:

Miejskie Zakładu Autobusowe krytycznie odniosły się do wyczynu kierowcy, który przejechał na czerwonym świetle przez rondo Zesłańców Syberyjskich. Zapowiadają, że będą sprawę wyjaśniać.

"Zachowanie kierowcy jest niedopuszczalne, jest to stwarzanie zagrożenia dla pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego" – napisał w mailu do naszej redakcji Adam Stawicki, rzecznik MZA.

I zapowiedział, że spółka chce przeprowadzić postępowanie wyjaśniające.

O komentarz poprosiliśmy też Komendę Stołeczną Policji. W sekcji prasowej policji usłyszeliśmy, że link do filmu został przesłany do wydziału ruchu drogowego, gdzie "będzie analizowany".

"Wymusił pierwszeństwo"

To reakcja na film od Reportera 24, który opublikowaliśmy na tvnwarszawa.pl. Dotyczy zdarzenia z godz. 11 w niedzielę. Na nagraniu od Łukasza widać, że kierowca autobusu linii 191 skręcał z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Al. Jerozolimskie, w kierunku Włoch.

"Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, wymuszając pierwszeństwo przejazdu na kierowcach skręcających z al. Prymasa Tysiąclecia w Al. Jerozolimskie" – napisał Łukasz.

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Konrad375

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 20:08 ~Konrad375

  Obserwator~Obserwator

  Na Kasprzaka na skrzyżowaniu przed Prymasa Tysiąclecia (jadąc w stronę centrum) kierowcy 105 na czerwonym świetle trąbią na stojące na światłach samochody i przejeżdżają na czerwonym (jeśli Ci im ustąpią). Też muszę nagrać te akcje i udostępnić.


  Oczywiście nagraj i puść w net, a potem każdy będzie się śmiał z ciebie. Czy widziałeś że tam gdzie trąbią te autobusy jest po pierwsze BUS-PAS a po drugie jest tam osobna sygnalizacja dla nich? Właśnie po to jest tam zrobiona śluza dla autobusów po to aby bezpiecznie mogły zmienić ten pas. Następnym razem spójrz dokładnie na sygnalizatory.

 • mot R 20

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 15:35 ~mot R 20

  Jeśli szykuje się jakikolwiek protest motorniczych , to zadbajcie o to , żeby taka informacja dotarła na wszystkie Zajezdnie i do jak największej liczby pracowników. Bo jeśli wie o tym tylko garstka , to wszystko do bani.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 14:21 SEBBAX


  Były kierowca ~Były kierowca

  Wszyscy wiedzą o braku przerw kierowców autobusów w rozkładach. Kierowcy pracują nawet po 11 godzin i według MZA I ZTM liczy się czas prowadzenia i tak czas pracy 10:58, ale jazdy 8:50 i wszystko jest OK. Kierowca do 6 godziny pracy musi wygospodarować sobie minimum 15 minut przerwy tylko jego przerwa odbywa się na przystanku dla wsiadających ponieważ ,,ludzcy państwo'' muszą zająć miejsca, kierowca musi sprzedawać bilety oraz podjeżdżać do przodu tak jak jest na krańcu Metro Wilanowska. Z obowiązków kierowcy MZA wynika, że nawet przerwa śniadaniowa musi odbywać się na przystanku dla wsiadających, a w autobusie muszą być otwarte drzwi. Więc kiedy kierowca ma przerwę? Może ITD zajmie się tym problemem ponieważ MZA i ZTM umywa ręce od bzdurnych swoich zapisów w regulaminie obowiązków kierowcy.
  stonka~stonka

  Przecież czas pracy kierowcy łatwo sprawdzić: są dowody na to w jakich konkretnie godzinach prowadził pojazd. Są rozkłady i historyczne dane, czy faktycznie przerwy pozwalają na odpoczynek. Zatem ITD nie będzie miało problemu by prześwietlić temat. Wystarczy że zgłosisz problem. To na pracodawcy ciążą pewne obowiązki i to pracodawca organizuje pracę kierowców, nie odwrotnie...

  regulamin ZTM łamie mnóstwo przepisów prawa pracy, bhp, i przepisów transportowych i nikt z tym nie chce nic zrobić - ani ITD, ani Policja ani Ministerstwo Infrastruktury... a dlaczego - bo tak wygodniej

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 14:02 SEBBAX

  Obserwator~Obserwator

  Na Kasprzaka na skrzyżowaniu przed Prymasa Tysiąclecia (jadąc w stronę centrum) kierowcy 105 na czerwonym świetle trąbią na stojące na światłach samochody i przejeżdżają na czerwonym (jeśli Ci im ustąpią). Też muszę nagrać te akcje i udostępnić.

  a może dlatego trabią, bo idealni kierowcy w osobówkach zblokowali skrzyżowanie i przez cały cykl świateł kierowca autobusu nie dał rady przejechać nitki Prymasa w kier zachodniego ???

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 14:00 SEBBAX

  motorowy~motorowy

  proponje protest autobusiarzy i tramwajarzy. musimy ustalic tylko dade, ale to juz drogą pantoflową. u naz na Mokotowie juz działamy w tej sprawie. poczatek marca pierwotnie zapowiadamy.

  bedziemy jezdzic z przepisami co do joty - miasto stanie :)
  naucza sie ukladac grafiki

  ~~motorowy - ale dlaczego chcecie tylko jednego dnia jeździć zgodnie z przepisami - tak powinni wszyscy w zbiórkomie jeździć codziennie. jeździć jak mówią przepisy, wykorzystywać przerwy - czyli opóźniać wyjazdy jak przerwy nie wychodzą itd. - gdyby wszyscy jeździli normalnie na co dzień - ztm szybko by dostosował rozkłady jazdy do nowych realiów - ale niestety, większość pracowników zbiórkomu nie chce podpadać i robi wszystko (nawet wbrew przepisom) aby jakoś to było...

 • John

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 12:46 ~John

  motorowy~motorowy

  proponje protest autobusiarzy i tramwajarzy. musimy ustalic tylko dade, ale to juz drogą pantoflową. u naz na Mokotowie juz działamy w tej sprawie. poczatek marca pierwotnie zapowiadamy.

  bedziemy jezdzic z przepisami co do joty - miasto stanie :)
  naucza sie ukladac grafiki


  Co to jest "dada"? :)

 • dsfsf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 10:23 ~dsfsf

  Dopuszczalne co widać na filmie.
  Poza tym styl jazdy kierowców warszawskich autobusów miejskich to jeden problem. Tramwajarze to dopiero terroryści.
  Polecam obserwacje tych baranów.

 • Warszawiak 10

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 10:18 ~Warszawiak 10

  Ja to widzę prawie codziennie na Puławskiej jadąc do pracy tramwajem , który również na czerwonym jedzie

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 09:55 ~Paweł

  Leon~Leon

  Gratuluje Kapusiowi , ciekawe ile razy sam tak przejchał

  Zgadza się. Samochód pewnie też nie dałby rady zdążyć z jednego zielonego na drugie..

 • Ślepak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.02.2017 08:57 ~Ślepak

  Obserwator coś słabo obserwujesz na tym skrzyżowaniu jest buspas i osobne światełko właśnie dla autobusów!Czerwone dla osobowych (które właśnie blokują przejaz na buspasie)a zielone dla autobusów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »