Informacje

04.08.2013 12:53 dyskusja internautów na tvnwarszawa.pl

Na czerwonym przed policją. Odpowiedź dla kierowców autobusów

SERWISY:


Filmy z kamer w autobusach, pokazujące wyczyny kierowców osobówek, nie pozostały bez odzewu. Internauci "odwdzięczyli się", przywołując przewinienia kierowców autobusów, zarówno  miejskich, jak i podmiejskich.

W sobotę pokazaliśmy nagrania ze strony "Z kamerą wśród słoików", która powstała na jednym z serwisów społecznościowych. Na krótkich filmach z perspektywy kierowcy autobusu widać, jak inne pojazdy zajeżdżają drogę, wyprzedzają autobusy za wszelką cenę, mylą pasy i przejeżdżają na czerwonym.

Autobus też na czerwonym

To wystarczyło, żeby kierowcy samochodów ruszyli ze swoją ofensywą.

Wytykają prowadzącym autobusy zachowania, które, łagodnie mówiąc, nie przystają użytkownikom dróg.

"Wystarczy stanąć na chwilę na skrzyżowaniu Wołoska róg Woronicza i popatrzeć, co Ci kierowcy autobusów i tramwajów wyprawiają (z lewego pasa prosto, na czerwonym, piesi mają zielone, a oni jada i trąbią lub dzwonią), długo nie będziecie musieli czekać" - przekonuje na forum tvnwarszawa.pl Adam.

"Różnica jest taka, że kierowcy autobusów to zawodowcy, odpowiadają za bezpieczeństwo nie rzadko blisko setki pasażerów, więc nie porównujcie wyczynów osobówek do pirackiej jazdy autobusów miejskich. Niestety nie wożę kamery w samochodzie, ale niemal codziennie widzę jak autobusy nagminnie jeżdżą na czerwonym świetle, prawo lub lewoskrętem tną na wprost, pasem wyłączonym z ruchu, zajeżdżają drogę, zastawiają przejazd ładując się na skrzyżowanie nie mając pewności, że będą mogli je opuścić, "napierają" na pieszych i rozganiają ich na pasach, itd., itd..." - twierdzi z kolei użytkownik o nicku toja.

"Duży może więcej"

Jedno z przewinień nagrał internauta kloss w ścisłym centrum stolicy. "A tak czerwone światło na skrzyżowaniu Jerozolimskich i Jana Pawła traktuje kierowca autobusu podmiejskiego..." – pisze na tvnwarszawa.pl.

Na nagraniu wyraźnie widać, że kierowca pojazdu wjeżdża na skrzyżowanie, gdy na sygnalizatorach nadal świeci się czerwone. Inni jadą jego śladem, a wszystko dzieje się pod okiem… policji, która porusza się prawym pasem.

Inny internauta umieścił zdjęcie, które krótko opisał: "Bo duży może więcej". Jak przekonuje, autobusy miejskie nie raz na jego oczach wjeżdżały na linię ciągłą.

To nie pierwszy raz, gdy internauci krytykują kierowców autobusów. O uwiecznionych "wybrykach" pisaliśmy również na tvnwarszawa.pl pod koniec czerwca.

ZOBACZ FILM NAGRANY PRZEZ KIEROWCÓW AUTOBUSÓW, KTÓRY OBUDZIŁ DYSKUSJĘ:

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • manat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 10:21 ~manat

  Zazdroszczę Ci zdolności do niewnikania w szczegóły. Jeżeli dla Ciebie koszt przejazdu 1km = koszt zużytego paliwa, to serdecznie gratuluję totalnego braku wyobraźni. Rozumiem, że samochód dostałeś w prezencie, za ubezpieczenie, naprawy i przeglądy też ktoś Ci płaci? Wtedy masz rację.

 • tomasso

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2013 07:23 ~tomasso

  Prawda leży jak zwykle po środku, jakby kierowcy osobówek nie napinali się tak na kierowców autobusów, które mają rozkład jazdy i zajechanie autobusowi drogi w jednym miejscu, powoduje to że kierowca autobusu ten stracony czas musi odbić sobie na innym skrzyżowaniu, i trafia na kogoś kto zawsze przepuszcza inne pojazdy, i irytuje go sytuacja że ktoś wpycha się przed niego i cała spirala złości się nakręca, a w gruncie rzeczy wszyscy stoimy dłużej, przez miej lub bardziej zawinione błędy nas samych, pomijając słoiki które często gubią się w takim natężeniu ruchu i blokują skrzyżowania, nie potrafiąc ocenić czy dadzą radę z niego zjechać

 • CR7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 14:36 ~CR7

  M Warszawa~M Warszawa

  Polecam w takich przypadkach dzwonić na infolinię ZTM. Zgłaszać skargi. Ja to robię za każdym razem. Spisuje miejsce, godzinę zdarzenia (przewinienie kierowcy autobusu), nr linii i nr boczny. Może jak będzie nas wiecej - coś z tym zrobią!!!!!

  Dokładnie - ja też regularnie "donoszę"!!!

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 14:18 ~kierowca  Reasumując, drodzy kierowcy osobówek zostawcie wasze autka w domu i wszyscy zacznijmy jeżdzić z ZTM, niech każdy tydzień czasu, od dziś pojeżdzi autobusem i sam się przekona, jakie to jest irytujące jak autobus próbuje zmienić pas, do np. skrętu i nie może bo taka osobówka...,

  Kolego, jak mi się będzie opłacać to pojadę ZTM. Póki co kolejne podwyżki cen biletów powodują, że coraz chętniej jeżdżę własnym autem.
  Przykład? Mam odebrać kogoś z Centralnego. Nie ma wielkiego bagażu, ale: dojazd z Ursynowa na Centralny to bilet 40min = 4,60. W obie strony = 9,20. Z gościem - 4,60+9,20=13,60 co daje mi jakieś 2,5 litra ON. Przy spalaniu 6l/100km moge przejechać ok 40km. A robię jakies 25 łącznie.
  Wniosek: jadę taniej w klimatyzowanym aucie i nie oglądam się na ZTM

 • GMU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 13:49 ~GMU

  Jeden narzeka na drugiego i tak w kółko. Jałowa dyskusja. W jednym i drugim przypadku (autobusy i inne pojazdy) zawsze się trafiają wyjątki. Ale czy wyjątki stanowią regułę? Dajcie sobie troche dystnsu i kultury jazdy a zobaczycie, że będzie się łatwiej poruszać po tak ciasnym mieści.

 • stosuj prawo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 12:01 ~stosuj prawo

  Art. 18. Kodeks drogowy

  1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

  2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 • M Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 11:04 ~M Warszawa

  Polecam w takich przypadkach dzwonić na infolinię ZTM. Zgłaszać skargi. Ja to robię za każdym razem. Spisuje miejsce, godzinę zdarzenia (przewinienie kierowcy autobusu), nr linii i nr boczny. Może jak będzie nas wiecej - coś z tym zrobią!!!!!

 • zetter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 10:49 ~zetter

  instruktor~instruktor

  Założę się, że może 1% z tych "ekspertów", którzy się tu wypowiadają usiadł kiedyś za kierownicą jakiego kolwiek autobusu.


  A jaki to ma zwiazek z łamaniem przepisów? Czy w kodeksie drogowym jest wszędzie napisane "nie dotyczy autobusów i wiekszych pojazdów"? bo ja nie widziałem a przepisy obowiazuja wszystkich.

 • chomikwawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 10:47 ~chomikwawa

  przykład z dnia wczorajszego czyli 2013.08.04, niedziela, skrzyżowania ul. Wysockiego i Bartniczej, godzina około 20. Stoję na lewym pasie na światłach już około 15-20 sekund czekając na zmianę czerwonego na zielone, w pewnym momencie autobus linni 176 przemyka obok mnie nie zwalniając nawet o pół kilometra na godzinę, przejżdża na czerwonym świetle i zatrzymuje się na przystaku kilkadziesiąt metrów dalej...

 • Wasylijusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2013 10:00 ~Wasylijusz

  [cytat_1617712
  Po trzecie, jak przestaniecie blokować skrzyżowania 18 metrowymi kolubrynami to ruch będzie płynny i zmniejszy się liczba zatorów. Skorzystają na tym wszyscy uczestnicy ruchu. (oczywiście tyczy się to wszystkich uczestników ruchu).
  [/cytat_1617712] - spoko, ja już nie wjeżdżam, więc na skrzyżowaniu przy Ciepłowni Wola w stronę Włoch stałem 52 minuty czekając na miejsce do wjechania. Przede mnie oczywiście wbijałł się wciąż pierdylion osobówek, ale to nic. Ja powiadomiłem centralę ruchu i wypuściłem ludzi, no i se czekałem, wpisałem przyczynę opóźnienia w kartę i stałem :D. Jeżdżę w komunikacji 15 lat i nie słyszałem, żeby kogoś wywalili za opóźnienia. Za przyśpieszenia to i owszem, znam 4 kolesi, którzy musieli zmienić pracodawcę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »