Informacje

15.10.2010 14:44 Co z okopową?

"Na co komu park za 40 milionów złotych?"

SERWISY:

- Co mieszkańca Woli interesuje jakiś park za 40 mln zł, skoro jego sytuacja bytowa jest trudna - pytał w programie "Twój Wybór" Jan Nowak, radny PiS. Jego zdaniem realnym problemem dzielnicy są podwyżki czynszów.

- Sygnalizowaliśmy, że planowana podwyżka czynszów spowoduje tylko jeszcze większe zadłużenie biednych rodzin - przekonywał Nowak.

- Wielu mieszkańców nie cieszy się z tych pięknych kaskad, bo mają inne problemy - dodał. Radny PiS nawiązał do modernizacji Parku Szymańskiego, na którą władze dzielnicy przeznaczyły 40 mln zł.

- Nie jest wcale tak źle - odpierał zarzuty Marek Andruk, burmistrz Woli. - Każda rodzina, która wykazała się niskim dochodem mogła wystąpić o obniżkę czynszu. Są takie przypadki, w których ludzie płacą jeszcze mniej niż przed podwyżką - dodał.

Co z boiskami przy szkołach?

Do milionowych inwestycji w Parku Szymańskiego nawiązała także Maria, mieszkanka Woli. - Ja bym wolała zamiast tych cudownych fajerwerków wyborczych, żeby władze dzielnicy zajęły się tym, co dla mieszkańców jest najważniejsze - mówiła.

Chodzi o boisko szkolne przy jednej ze szkół integracyjnych. - Dzieci nie mogą wychodzić na boisko, bo nie dopuścił go do użytku sanepid. Brud i syf - wyjaśniła.

- Szkoła integracyjna jest oddzielona od nowego boiska gimnazjum tylko furtką, wystarczy przejść kilka metrów na nowe boisko - odpowiedział Andruk.

Słowom burmistrza zaprzeczyła Urszula, mieszkanka Woli. - Boisko jest ogrodzone solidnym murem, a dyrektor szkoły na stronie internetowej umieściła cennik korzystania z boiska przez osoby spoza szkoły -.

Burmistrz tłumaczył tą sytuację niedawnymi odbiorami technicznymi obiektu. - Teraz już nie powinno być problemu z udostępnieniem boiska - dodał.

(Nie)bezpieczna Wola

- Może gdyby młodzi ludzie mieli łatwiejszy dostęp do boisk, to na Woli byłoby bezpieczniej? - dopytywał Igor Sokołowski, prowadzący program "Twój Wybór". Przypomniał też zbrodnię, która wstrząsnęła nie tylko Warszawą, czyli zabójstwo policjanta Andrzeja Struja.

- Zagospodarowanie czasu młodym ludziom to rzeczywiście bardzo ważne zadanie - przyznał Krzysztof Nowak ze Stowarzyszenia Razem Przeciwko Przemocy. Największym problemem jego zdaniem są jednak przestępstwa pospolite.

Chować Okopową w tunelu?

Mieszkańcy Woli dopytywali także gości programu o pomysł schowania Okopowej w tunelu. - Jeżeli ten tunel ma służyć jedynie pozyskaniu gruntów, to nie. Jeżeli jednak ma rzeczywiście rozwiązywać problem obwodnicy, to tak - odpowiedział radny Nowak.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • !

    zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2011 00:26 ~!

    Park przede wszystkim ma służyć mieszkańcom, a nie władzom dzielnicy na pokaz. Zegar słoneczny na środku parku to bezsens. Komu to potrzebne? Niestety mam prawo mieć różne podejrzenia.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »