Informacje

26.05.2017 21:53 ale ma ambicje

Na bulwarze otwarto sieciówkę

SERWISY:


Na bulwarze Jana Karskiego działa już nowa kawiarnia. Jak informuje ratusz, będzie można tutaj nie tylko napić się kawy, ale też skorzystać z wydarzeń kulturalnych i zdobyć wiedzę na temat atrakcji turystycznych w stolicy.

- Najemcy pawilonu będą nie tylko sprzedawać kawę. Będziemy od nich wymagać o wiele więcej - zapewnił na piątkowej konferencji wiceprezydent Michał Olszewski.

- Z uwagi na położenie oraz charakter tego miejsca będą musieli animować również wydarzenia o charakterze kulturalnym, a także udzielać kompleksowej informacji na temat atrakcji turystycznych w stolicy. Szczególnie istotne będzie tu przekazywanie wiedzy o wydarzeniach odbywających się na Wiśle i w jej otoczeniu - doprecyzował.

Wydarzenia kulturalne

Pawilon znajduje się na nowo wybudowanym fragmencie bulwarów, na przeciwko Multimedialnego Parku Fontann.

Najemca został wybrany w drodze konkursu. Swoje oferty zgłosiło siedem firm. Zwyciężyła kawiarnia Green Caffè Nero. Jej przedstawiciele zapewnili, że zamierzają organizować szereg wydarzeń nakłaniających warszawiaków do poszerzania swojej wiedzy z zakresu historii i kultury. Chcą też zachęcać ich do podejmowania różnego rodzaju aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia.

- Na bulwarach wiślanych planujemy organizować ciekawe warsztaty, gry miejskie, seanse filmowe oraz różne spotkania tematyczne poświęcone m.in. historii, literaturze, przedsiębiorczości czy filozofii slow life, a także naszej specjalności, czyli kawie - deklarowała na konferencji Agata Milewska z Green Caffè Nero. - Zamierzamy też włączyć się w obchody Roku Rzeki Wisły - dodała.

Imprezy okolicznościowe i cykliczne

Jak zapewnia ratusz, najemca  będzie organizować zarówno imprezy okolicznościowe, jak i wydarzenia cykliczne. Wszystkie będą miały charakter otwarty i bezpłatny.

Kalendarz wydarzeń został zaplanowany tak, aby spotkania tematyczne odbywały się przez cały rok, od poniedziałku do piątku.

Wśród zaplanowanych akcji znają się m.in. spacery "Z kawą po bulwarach" poświęcone historii bulwarów wiślanych i okolic oraz cykl spotkań "Nasze miasto Warszawa". Na nich mieszkańcy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Warszawy i Wisły, a także dorobku artystycznego stolicy.

"Ciekawe rozmowy o tematyce kulturalno-naukowej prowadzone będą w ramach cyklu 'Wszystko, o czym nie wiecie, a chcielibyście wiedzieć'. Z kolei program 'Greenowy Punkt Widzenia' będzie dedykowany nurtowi slow life, w tym slow food oraz filozofii midfulness" - zapowiadają urzędnicy stołecznego ratusza.

Deklarują też, że z atrakcji pawilonu będą mogli korzystać zarówno młodsi, jak i starsi. Będą organizowane na przykład akcje pod hasłem "Mamo, tato idź na kawę, bo ja się bawię".

Informacja turystyczna

Oprócz kawiarni w pawilonie na bulwarze Jana Karskiego będzie też punkt informacji turystycznej. Zostanie on uruchomiony w czwartek, 1 czerwca.

Za najem pawilonu firma zapłaci miastu 7380 zł brutto miesięcznie.

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »