Informacje

06.09.2011 20:12 problemy z inwestycją

Na budowie Północnego
"wszystko zależy od pogody"

SERWISY:

Drogowcy powoli oswajają się z myślą, że do końca roku może nie udać się oddać części drogowej mostu Północnego. Jednak jak podkreślają, wszystko zależy od pogody. - Jeżeli okaże się, że zima będzie bardzo wczesna i mroźna będziemy musieli zweryfikować nasze plany - przyznała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

- Mamy plan, aby część drogową mostu oddać do końca tego roku. Bierzemy pod uwagę to, że harmonogram może ulec zmianie, chociażby z uwagi na warunki atmosferyczne- dodała Agata Choińska.

- Nie wykonuje się określonych robót na budowie w przypadku kiedy temperatura jest zbyt niska bądź też wilgotność zbyt duża i na ten czynnik nie mamy wpływu – poinformowała rzeczniczka.

Coraz więcej niepewności?

Jeszcze kilka miesięcy temu drogowcy twardo utrzymywali, że chcą oddać część drogową przeprawy do końca roku. Teraz powoli próbują "zaszczepić" w świadomości warszawiaków możliwe opóźnienie. Pierwszy raz było to po naszej publikacji,  na temat podmywanego filaru nurtowego po stronie bielańskiej. Wtedy Agata Choińska z biura prasowego ZMiD pytana o datę oddania mostu, w odpowiedzi coraz silniej akcentowała słowa: "jeśli" i "chcielibyśmy".

O tym, że kierowcy pojadą Północnym pod koniec 2011 drogowcy mówią od blisko dwóch lat. Wyznaczonej daty nie zmieniły ani problemy związane z kolejnymi falami powodziowymi, ani problemy z dostarczeniem przęsła, ani kłopoty z ostrą zimą.

CO JUŻ UDAŁO ZROBIĆ SIĘ NA MOŚCIE PÓŁNOCNYM OPOWIADA AGATA CHOIŃSKA, RZECZNICZKA PRASOWA ZMID:

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rusyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.10.2011 21:19 ~Rusyn

  Bielańszczak, niestety masz rację. Szykuje się koszmar dla Bielan. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za opóźnienia i oby były jak największe.

 • bielańszczak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2011 16:53 ~bielańszczak

  most to pikuś a dojazdy i zjazdy, mieszkam na Bielanach i jestem pełen obaw co będzie się działo na ul. Kasprowicza, Nocznickiego, Wólczyńskiej czy też Marymonckiej - zapowiada się koszmarrrrr

 • LordOpa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 22:07 ~LordOpa

  Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda nawierzchnia mostu robiona w zimie - przejedźcie się do Płocka. Lepiej niech na Moście Północnym poczekają do wiosny i zrobią to dobrze, niż żeby było to tak spierz... jak w Płocku.

 • Rusyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 18:47 ~Rusyn

  Monaro, akurat większości mieszkańców Warszawy podróż na Tarchomin jest średnio potrzebna. Most jest potrzebny mieszkańcom Tarcho żeby móc się wydostać z domu do roboty. Niestety muszę was zmartwić, specjalnie wam się nie poprawi. I tak odstoicie swoje na Bielanach.

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 18:10 ~Antek

  Szanowna ~eleczko i ~arturku i ~asaaaa z Zarządu Miejski Inwestycji Drogowych. Rozumiem, że na niczym się nie znacie ale już problemy z czytaniem to w takich instytucjach miejskich powszechność.

  Rozumiem, że jesteście nieukami i nie znacie metod prowadzenia prac w ujemnych temperaturach ale swoją niewiedzą nie starajcie się przekonać innych...

  Być może czas zatrudnić w ZMID osoby, które mają trochę inne spojrzenie na prowadzenie prac budowlanych? Być może czas zatrudnić budowlańców zamiast humanistów mających tyle pojęcia o metodach prac na budowie co ja o Chińskim balecie nowoczesnym?

  A więc jeszcze raz kochani ~eleczko i ~arturku i ~asaaaa z Zarządu Miejski Inwestycji Drogowych przeczytajcie książki z lat czterdziestych i pięćdziesiątych, zobaczcie jak Hitlerowcy budowali umocnienia w środku zimy a później zastanówcie się nad Waszą (nie)wiedzą...

 • elka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 17:15 ~elka

  @Antek, idź do sklepu z farbami, lepikami i innymi chemikaliami. Poczytaj informacje na opakowaniach. Doczytasz się, że przechowywać można w pewnym zakresie temteratur i tak samo kłaść można często między 15 a 25. Wiesz jak zachować taki przedział, w tym podłoża, gdy na zewnątrz jest kilkanaście stopni mniej?
  Zanim napiszesz to się doucz.

 • artur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 16:55 ~artur

  I co jako rzeczniczki mamy kłamiące panie . Brawo dla kłamstw pani Choińska ma to pani wyćwiczone perfekcyjnie .
  I znowu napiszą , że pogoda do bani :( Bo w Polsce zima to zawsze straszne zaskoczenie i nie uwzględnia się jej w harmonogramie budowy . Pani Choińska zima w Polsce to nie nowość kobieto .

 • asaaaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 16:39 ~asaaaaaa

  drogi Antku pozwolę sobie zacytować twoją ignorancką odpowiedź: Droga Pani Agato Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Dziwi mnie, że osoba, która podaje się za pracownika takiej instytucji nie wie, że prace można prowadzić w każdych warunkach pogodowych. Od prawie 100 lat prace w zimie prowadzi się np tłocząc ciepłe powietrze. Jednak nieudolność w formułowaniu umów, nieudolność w nadzorze i brak egzekwowania zapisów kontraktu prowadzą do rozpasania prywatnych firm, które robią co chcą...


  a teraz Antku czy wiesz że:

  układanie niektórych materiałów drogowych jest niemożliwe przy zbyt niskiej czyt: poniżej 5 stopni tudziez za wysokiej temperaturze!
  chyba że chcesz następnym razem pisac jakto nie udolnie zrobiona została przeprawa, wpierw sprawdź w jakich warunkach nalezy kłaść asfalt, siatki i inne drogowe materiały zamiast psioczyć bezsensu!

 • wyborca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 14:57 ~wyborca

  Ekipa HGW nie wybudowała jeszcze niczego na czas i zgodnie z planem. Czego się nie dotkną są poślizgi i fuszerka. Czy takim urzędnikom naprawdę należą się nagrody???!!!

 • ewede

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.09.2011 12:15 ~ewede

  i po co było oszukiwać, że zakończenie w tym roku...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »