Informacje

30.09.2015 18:10 najpierw zbudują przystanki

Na Baletowej pojawią się autobusy. "Na początku przyszłego roku"

SERWISY:

Mieszkańcy Zielonego Ursynowa w końcu doczekają się linii autobusowej, którą wygodnie będą mogli dojechać do przystanku kolejowego w Dawidach lub do pierwszej linii metra. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego nowa linia wyjedzie na ulicę na początku przyszłego roku.

Nim to się stanie konieczne jest jednak wybudowanie na Baletowej odpowiedniej infrastruktury - obecnie autobusy nie kursują tam w ogóle. W sumie powstanie sześć par nowych przystanków. Zarząd Transportu Miejskiego zaprojektuje pięć par przystanków (poza tymi zlokalizowanymi na wlotach skrzyżowania Baletowej z Farbiarską). Szóstą parę zaprojektuje urząd dzielnicy Ursynów. To władze lokalne mają zapłacić za budowę przystanków oraz za budowę zawrotki dla autobusów przy granicy miasta.

- Mam nadzieję, że infrastruktura powstanie do końca bieżącego roku - mówi Paweł Mudant, kierownik działu organizacji przewozów ZTM.

Na nowy rok

Gdy przystanki już powstaną ZTM planuje uruchomić linię autobusową kursującą na trasie: Baletowa – Puławska – Płaskowickiej – Roentgena – Pileckiego – Herbsta – Metro Stokłosy – al. KEN – URSYNÓW PŁD. Trasa ta ma zapewnić mieszkańcom dojazd do stacji metra i przystanku kolejowego w Dawidach. - Linia wzmocni również połączenie Zielonego Ursynowa z pasmem ursynowsko-natolińskim, w tym z linią metra, dlatego też skierowana byłaby ciągiem ulic, po którym kursują linie 209 i 809, aby zapewnić wspólną ofertę dla tych linii ze wspólnych przystanków (a szczególnie z przystanku przy stacji metra Stokłosy) - zapowiada ZTM.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowa linia miałaby zacząć kursować na początku przyszłego roku.

jb/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2016 11:19 ~abc

  Może jakaś aktualizacja ??? ulica wciąż w remoncie a autobusy to chyba w 2017...

 • Tyle

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2015 11:12 ~Tyle

  Spoko to będzie na bank Mobilis ,spłonie i po krzyku. A powinien spłonąć ze wstydu ztm bo dobrze wie czym jeżdżą jak traktują pracowników i żadne wymogi do przetargu nic nie zmienią,

 • ytper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2015 08:55 ~ytper

  Każde dodatkowe światła na Puławskiej to zło. Może ludzie z okolic Baletowej trochę zyskają, ale zdecydowana większość jadących Puławską będzie miała gorzej. Może miasto położy asfalt na Złote Łany, Kinetyczna, Wirażowa i w ten sposób ułatwi dotarcie do centrum mieszkańcom okolic Baletowej.

 • pomer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2015 08:50 ~pomer

  Nowa polityka miasta - robimy pełno bzdetowatych linii dowożących po 5 osób do zapchanego do granic absurdu metra, a porządnych linii komunikujących różne końce miasta coraz mniej...

  Brawo, brawo, brawo!

 • Jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 23:34 ~Jasiek

  Ciekawe jak się będą te busy mijać np. z autem dostawczym. Baletowa jest dość wąską ulicą...

 • Kr1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 22:46 ~Kr1

  Linia widmo moim zdaniem. Dużo szybciej będzie dojechać do Puławskiej, przesiąść się w cokolwiek jadącego na Metro Wilanowska i już. Ale to trzeba się parę razy temtymi trasami przejechać a nie wymyślać zza biurka, żeby na to wpaść.

  Tak przy okazji - nie ma przystanków na skrzyżowaniu Baletowej i Farbiarskiej. Tam jest zwykłe skrzyżowanie. I tamtędy nie jeździ żaden wutobus, tylko dziesiątki samochodów dojeżdżająccych z okolic Dawidów i Raszyna.

 • drajwer autobusowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2015 20:41 ~drajwer…

  Linię będzie obsługiwał mobilis, którego autobusy płoną (vide artykuł "177" spłonął doszczętnie. "Nieszczęśliwy przypadek losowy" z godz.15.15 30.09.2015.) lub europoeksprescity, która wygrywa przetargi na obsługę komunikacyjną nie mając autobusów do jej wykonywania (za którą we wrześniu komunikacje na Bródnie robi MZA).

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »