Informacje

04.02.2012 10:46 opóźnienia pociągów dalekobieżnych i podmiejskich

Mróz spowalnia kolej

SERWISY:

Mróz przez całą sobotę powodował problemy na kolei. Psuły się i szyny, i pociągi.

O utrudnieniach na kolei zaalarmowali nas internauci za pośrednictwem Kontaktu 24.

- Pociąg TLK relacji Białystok-Wrocław od godziny stoi w polu - przed godziną 9 poinformował @Paweł.

- Utrudnienia na odcinku Warszawa-Białystok spowodowane są dwoma awariami sieci trakcyjnej, do jakich doszło pomiędzy Czyżewem a Tłuszczem - wyjaśniał Krzysztof Łańcucki rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

Awarie zostały usunięte przed południem.

ZOBACZ AKTUALNE INFORMACJE O RUCHU POCIĄGÓW

Utrudnienia w stolicy i pod Warszawą

Jak informują Koleje Mazowieckie:

- Na stacji Grodzisk Mazowiecki nastąpiła awaria składu pociągu relacji Skierniewice (20:10) - Warszawa Wschodnia (21:39). Podróżujący w kierunku Warszawy mogą skorzystać zastępczo z pociągu nr 9242 relacji Skierniewice (21:00) - Grodzisk Mazowiecki (21:46) - Warszawa Wschodnia (22:30).

- O godz. 15:40 na dwutorowym szlaku Czachówek-Chynów stwierdzono pęknięcie szyny. Jeden tor został wyłączony z ruchu. Pociągi będa kursowac drugim torem - dwukierunkowo. Awaria spowoduje opóźnienia pociągów na odcinku Warka-Warszawa oraz Piaseczno-Radom. Utrudnienia potrwają około 2 godzin.

 - O godz. 16:10 nastąpiła awaria zasilania w obu torach szlaku dwutorowego Sulejówek Miłosna - Warszawa Rembertów, co skutkuje zatrzymaniem ruchu. Na linii Warszawa-Siedlce w obu kierunkach wystąpią poważne opóźnienia pociągów. 

- Do godziny 16.00 mogą potrwać utrudnienia na linii Dęblin-Radom. Po godz. 13:00 stwierdzono awarię sieci trakcyjnej na odcinku Radom-Jedlnia Letnisko. Obydwa tory są nieprzejezdne. Wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa:

1. pociąg nr 532 rel. Radom (14:38) - Jedlnia Letnisko (14:52) - Deblin (15:35) jest odwoałny na odcinku Radom - Jedlnia Letnisko. Podróżni z Radomia do Jedlni Letnisko zostaną przewiezieni autobusem,

2. pociąg nr 533 rel. Dęblin (14:26) - Jedlnia Letnisko (15:08) - Radom (15:24) jest odwołany na odcinku Jedlnia Letnisko - Radom. Podróżni z Jedlni Letnisko do Radomia zostaną przewiezieni autobusem.

- W godzinach 13:40-14:00 trwała awaria zasilania sieci trakcyjnej na szlaku Sulejówek Miłosna-Mińsk Mazowiecki. Po godz. 14:00 zasilanie zostało przywrócone.

- Ponad godzinę trwała z kolei naprawa szyn, które pomiędzy Dworcem Centralnym i Wschodnim w Warszawie pękły pod wpływem niskiej temperatury.

- Również nieco ponad godzinę trwała naprawa szyn na linii otwockiej. Na czas usuwania awarii pociągi na tych odcinkach kierowano jednym torem.

- Z powodu awarii pociągu po godzinie 6.00 nawet godzinne opóźnienia występowały na trasach z Warszawy do Małkinii oraz z Małkinii do Warszawy.

WIĘCEJ NA STRONIE KM

Czytaj też na portalu Kontakt 24

ak//ja/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tutejszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2012 00:54 ~Tutejszy

  tabloid tvnwarszawa znów szuka taniej sensacji a wy się podniecacie

 • podrozny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 18:58 ~podrozny

  miałem wczoraj okazję odczuć problemy w podozowaniu koleją, jechałem po 20 z Grodziska na Śródmieście, czas przejazdu to tylko 25 min. w normalnych warunkach oczywiście, wczoaraj odcinek ten przejachałem w jedyne 80 minut:) fajnie było... jedno co mnie wkurza to brak informowania podróżnych co się stało i ile może potrwać postoj w szczerym polu... najśmieszniejsze w tej podrózy było to iz pociąg planowo przyjechał do Włoch, stał na stacji 20min po czym przyszedł kierownik i informował, że przad nami ciągnie się ogonek pociagów i on sm nie wie kiedy ruszymy, nawet w dyżurce nikt nie wiedział co się stało... to kto mial wiedzieć. Padały jedynie komunikaty o opźnionych pociągach w kierunku Sochaczewa (około 60min.) i Skierniewic (około 30min.). Gdy już chciałem wysiadać i udać się na jakiś autobus, kirownik zawołał że ruszamy, no i pociąg ruszył tylko po to by po kilkuset metrach sie znowu zatrzymać, odstać pare minut, znowu przejchal kawałek i odstał pare minut, by w koncu po kolejnym postoju dojechać do Zachodniego... wysiadłem i poszedłem na utobus, cholera wie ile pociąg stał an stacji?

 • Kamil Oroń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 16:43 ~Kamil Oroń

  @ Mike- Zapamiętaj sobie durniu jeden że KOLEJARZE TO NIE ZŁODZIEJE!!!!!! To że mamy kolej jaką mamy to zasługa rządzących oraz władz spółek kolejowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • czk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 16:21 ~czk

  Kolej, tak jak i inne środki transportu powinna przynosić zyski a nie straty. Gdyby była zyskowna to byłoby wielu chętnych do inwestwania i prawdopodobnie byłaby szybsza. Za to, że kolej jest deficytowa należy dziękować związkowcom, złej organizacji i nadmiernemu zatrudnieniu

 • mucias

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 15:39 ~mucias

  Ciekawe kiedy się obudzą w końcu w tym rządzie i zaczną w końcu konkretnie inwestować w kolej i modernizować to historyczne dzieło... ? Wtedy jak dojdzie w końcu do jakiejś katastrofy kolejowej gdzie zginą dziesiątki osób ?!

 • Waw33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 15:03 ~Waw33

  POLSKO WSTYD !!!!

  Rekordy prędkości kolei :

  1)Parowa Lokomotywa Mallard4468 UK. prędkość. 203km/h w roku 1938 !!!
  2)Diesel Lokomotywa Class43 UK. prędkość. 238 km/h w roku 1987 !!!
  3)Elektryczna lokomotywa Class 1000 Shinkansen JAP. prędkość 256km/h w roku 1963 !!
  4)Rekord Świata Zespół lokomotyw LGV East FRA. prędkość 575km/h w roku 2007

  Długość linii Kolejowych w Polsce do 1939 roku wynosiła 24,1 tys. km. i stale od tego czasu maleje !!!
  Średnia prędkość obecnie w Polsce to około 100 km/h i to na niektórych odcinkach , wstyd i lata zaniedbań !!!

  Podróż z Katowic do Warszawy trwa 277 minut, do Krakowa 73, Bielska-Białej 97, Bytomia 26. Nie zgadza się z aktualnym rozkładem jazdy? Nie powinno, bo to czas podróży z rozkładu jazdy aktualnego w... 1937 roku. Jednak niespecjalnie różni się od obecnie obowiązującego. Dziś do Warszawy pociągiem pospiesznym dojedziemy w 250 minut, a do Bielska-Białej w 77 minut. Dłużej niż przed wojną, choć wtedy przecież jeździło się pociągiem ciągniętym przez lokomotywę parową, pojedziemy do Krakowa. Podróż potrwa 102 minuty, do Bielska-Białej - 77 minut i Bytomia - 29 minut.

  Czy mróz czy śnieg i tak nie przyspieszycie a lato przyjdzie to znów problem bo wam tory powygina !!!

 • qwerty2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 14:18 ~qwerty2

  To jak kolej działa u sąsiadów? Ruskich jak tam jest o wiele zimniej?

 • kip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 13:04 ~kip

  hmm... wczoraj jak wracałem do domu to byłem aż zaskoczony, bo wszystko w miarę punktualnie :) Ale mróz jak widzę nie odpuszcza.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 12:55 ~Konrad

  Przecież obecny marszałek sejmu a wczoraj minister odpowiedzialny za komunikację, Grabarczyk chciał wprowadzić szybką kolej na polskie tory. Do tego powołał zespół, który nie został rozwiązany. Czy on i jemu podobni nie chodzili do szkoły ? Zapomnieli jaka bywa pogoda w Polsce... Sam Łańcucki zapomniał co mówił o komunikacji kolejowej.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2012 12:43 ~Konrad

  Tylko "Pendolino" Grabarczyka rozwiązałoby sprawę. Czy o tym zapomniał premier z obecnym ministrem odpowiedzialnym za transport. Grabarczykowi wszak w sejmie jako marszałkowi pękające szyny to zjawisko obce.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »