Informacje

27.12.2011 11:10 płacisz podatki w stolicy? dziecko ma większe szanse

Można testować system
rejestracji do żłobków

Rodzice maluchów mogą już wypróbować nowy elektroniczny system rejestracji do żłobków. Stołeczny Zespół Żłobków uruchomił właśnie stronę testową. Warto zapoznać się z formularzem, żeby po Nowym Roku sprawnie przeprowadzić "prawdziwą" rejestrację. Większe szanse na miejsce będą mieć m.in. dzieci osób płacących podatki w Warszawie.

System rejestracji ma ruszyć 2 stycznia o godz. 9.00 na stronie www.zlobki.waw.pl/rekrutacja2012. Od dziś do 30 grudnia rodzice mogą go testować pod adresem: www.zlobki.waw.pl/rekrutacja.

JAK WYPEŁNIĆ FORMULARZ?

Formularz jest prosty w obsłudze. Na początku trzeba podać numer PESEL dziecka. Potem wybiera się trzy żłobki - pierwszy (preferowany), drugi i trzeci (dodatkowe, na wypadek, gdyby dziecko nie dostało się do pierszej placówki).

Następnie trzeba podać podstawowe dane rodziców/opiekunów.

Jest też rubryka na zgłoszenie orzeczenia o niepełnosprawności dziecka albo chęci objęcia go opieką przez dziennego opiekuna.

Można również zaznaczyć np., że do żłobka, do którego zgłaszamy dziecko, chodzi już jego rodzeństwo.

Po przesłaniu tych danych rodzice otrzymają numer wniosku i dalsze instrukcje. Wypełniony i wydrukowany wniosek trzeba będzie złożyć w ciągu 10 dni w żłobku pierwszego wyboru.

Rodzice będą mogli w systemie sprawdzać status wniosku i otrzymywać informacje o jego zmianie. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmie w czerwcu komisja rekrutacyjna w żłobku.

Miejsce za punkty

Elektroniczna rejestracja to nie jedyna zmiana. Do tej pory przy podziale miejsc decydująca była kolejność zgłoszeń. Od nowego roku najważniejsza będzie liczba zgromadzonych punktów. Dopiero przy wnioskach z tą samą ilością punktów zadecyduje kolejność zarejestowania w systemie.

ZA CO DADZĄ PUNKTY?

Punkty będą przyznawane, jeśli:

Rodzice i dziecko mieszkają na terenie m.st. Warszawy - 27 pkt.

Rodzice odprowadzają podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego właściwego dla m.st. Warszawy - 27 pkt.

Rodzice są zatrudnieni lub uczą się w trybie dziennym/ świadczą usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej/ prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą/ wobec matki lub ojca, lub opiekuna prawnego, lub innej osoby, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem orzeczono znaczny albo umiarkowany stopień niepełnosprawności, albo całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji - 27 pkt.

Rodzic samotnie wychowujący dziecko spełniający powyższe kryteria otrzymuje za każde spełniane kryterium - 27 pkt.

Gdy rodzice wspólnie wychowują dziecko, każdy z nich otrzymuje po 13,5 pkt za każde spełniane powyższe kryterium.

Dziecko, którego dotyczy wniosek, ma rodzeństwo uczęszczające do żłobka w roku, w którym dziecko ma być przyjęte do żłobka - 6 pkt.

Dziecko, którego dotyczy wniosek, wychowuje się w rodzinie objętej nadzorem kuratora - 4 pkt.

Dziecko, którego dotyczy wniosek ma rodzeństwo z orzeczoną niepełnosprawnością - 4 pkt.

Dziecko, którego dotyczy wniosek ma dwoje lub więcej rodzeństwa poniżej 14 roku życia - 5 pkt.

Informacje dodatkowe

Z początkiem 2012 roku stare wnioski o przyjęcie do żłobka stracą ważność.

Rodzice dzieci już uczęszczających do żłobków będą mogli potwierdzić chęć kontynuowania opieki na druku pobranym z systemu lub w placówce.

Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności są kwalifikowane do żłobków w trybie indywidualnym.

Ułatwienia dla rodziców

Rodzice, którzy nie mają dostępu do internetu, będą mogli skorzystać z systemu w dowolnym żłobku, w godzinach pracy kierownika placówki (z wyłączeniem Żłobka nr 45 przy ul. Pawlikowskiego 2). Od 27 grudnia, w godz. 8.30-15.30 będzie uruchomiona infolinia 22 565 23 44.

400 nowych miejsc

Zmiany związane z przyjęciami do placówek dotyczą publicznych, stołecznych żłobków oraz niepublicznych placówek na Białołęce, którym miasto zleciło organizację opieki nad dziećmi do lat trzech.

W Warszawie 4,5 tys. miejsc dla dzieci oferuje 45 samorządowych żłobków i 8 mini-żłobków. W 2012 r. ratusz planuje uruchomienie blisko 400 miejsc m.in. na Mokotowie, Ochocie, Bielanach i w Ursusie. W latach 2007-2011 na budowę, modernizacje i remonty żłobków i mini-żłobków przeznaczono ok. 60 mln zł.

HARMONOGRAM ZAPISÓW W 2012 ROKU

Od 2 stycznia 2012 roku, godz. 9.00 (rano) - Uruchomienie systemu. Od tego momentu można logować się i wypełniać wnioski.

1-31 maja (do godz. 15:00) - Potwierdzenie woli kontynuacji opieki i edukacji w następnym roku dzieci już uczęszczających do żłobków.

31 maja - Utworzenie list do naboru na miejsca wolne we wrześniu. Wszyscy zarejestrowani w systemie do tego dnia i oczekujący na przyjęcie do żłobka będą brani pod uwagę w procesie rekrutacji na 1 września.

1-14 czerwca- Posiedzenia komisji rekrutacyjnych w żłobkach.

15 czerwca, godz. 9:00 - Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych do żłobka (listy dostępne w systemie oraz w żłobku).

18-22 czerwca (do godz. 15:00) - Pisemne potwierdzenie woli zapisu dziecka, które zakwalifikowało się do żłobka.

25 czerwca godz. 10:00 - Ogłoszenie listy dzieci przyjętych do żłobka.

do 30 czerwca do godz. 15:00 - Zgłoszenie się do żłobka i założenie dokumentacji pielęgnacyjno-opiekuńczej oraz podpisanie umowy o korzystaniu z usług żłobka od 1 września.

PAP/bako/js//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tadek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2012 23:37 ~tadek

  Jakim cudem, na dzielnicę WAWER (największa dzielnica Warszawy) jest jeden żłobek, który ma 105 miejsc?! Czy to jakiś żart?

 • zły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 10:00 ~zły

  Czy komuś wogóle udało się zalogować? To jakaś totalna farsa...

 • happy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 10:00 ~happy

  Udało Sie !:))

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 09:38 ~ania

  System oczywiście nie podołał. Gratulacje....

 • tak jakby co

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2011 08:57 ~tak jakby co

  wpisz inny pesel a później poprawisz :-)

 • Gocha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2011 19:51 ~Gocha

  Tak ale co np z dziecmi urodzonymi na początku roku?- ja rodzę w kwietniu a chciałabym od września do żlobka. Nie mam szans? bo trzeba PESEL podać a w styczniu wiadomo nie mam jak urodzić mam w kwietniu?

 • ivy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2011 11:20 ~ivy

  Zaraz przeczytam, że gdyby nie słoiki Warszawa by zbankrutowała.

  @do co wy na to
  Studenci i tak mają ulgę 50% więc nie zbankrutują. Z resztą nikt nie każe studiować w Warszawie, jeśli go na to nie stać. Są uczelnie w mniejszych miastach, gdzie życie jest tańsze. Czasy gdy studenci spędzali pół życia w bibliotece lub laboratorium już dawno poszły do lamusa. Na prawdę nie widzę powodu dla którego Warszawa ma fundować przejezdnym tańsze bilety na jazdę po klubach. Z moich obserwacji właśnie do tego sprowadza się często studiowanie przejezdnych, którzy zachłysnęli się stolicą i nocnym życiem, którego nie było u nich na wsi.

 • Mokotów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2011 10:36 ~Mokotów

  Chciałbym zauważyć, że podobnie jak wiele osób, które wypowiadały się wcześniej bardzo popieram wprowadzenie tego systemu rekrutacji do żłobków. Kwestią czasu MUSI być wprowadzenie podobnego systemu rekrutacji do przedszkoli a nawet szkół. Niestety przyjezdni vel słoiki nie potrafią zachować się godnie i plują na rękę która ich żywi czyli w tym przypadku miasto stołeczne Warszawa. Owe miasto płaci największe w Polsce tzw. "janosikowe" czyli w zamyśle twórców tego bełkotu - dofinansowanie dla biedniejszych regionów kraju. Przypominam, ze w zeszłym roku miasto zmuszone zostało do zaciągnięcia kredytu na owe „janosikowe” w wysokości 300 mln. złotych.
  Wszyscy Ci, którzy twierdzą że im się należy tutaj mieszkać i nie płacić podatków - odpowiadam - nie należy wam się nic !!
  Pracujcie lepiej nad rozwojem swojej lokalnej społeczności i nie straszcie nas, ze nie będzie autostrad, dróg i domów, bo te chętnie zbudują Ukraińcy i Białorusini z tą różnica, ze po skończonej robocie pojadą DO DOMU. Wracajcie do Siedlec czy gdzie tam chcecie bo tam zapewne tez się przydacie.
  Wiem bo widuję to na co dzień jak wygląda kariera przeciętnego przyjezdnego w Warszawie – zaczepić się gdziekolwiek, zarobić byle ile, zostawać po godzinach udając pracę, dorobić się w kilka lat stanowiska kierowniczego a potem ściągnąć tutaj pół swojej wiochy. Taki schemat spowodował, że w każde święta jeździ się po Warszawie jak w latach siedemdziesiątych, kiedy było 20 razy mniej aut.
  Uważam, że i tak za późno władze Warszawy podjęły te kroki bo powinno się to zrobić przynajmniej 10 lat temu, ale lepiej późno niż wcale. Były petycje o zmniejszeniu bądź zlikwidowaniu jakże niesprawiedliwego „janosikowego” ale skoro nie przyniosły skutku to trzeba robić wszystko aby ratować budżet naszego miasta i lokalną społeczność. WIELKIE BRAWA dla Pani Prezydent !!!!!!

 • do ~co wy na to?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2011 10:13 ~do ~co wy na to?

  A co zrobisz geniuszu np. ze studentami, którzy NIE pracują więc nie mają jak odprowadzać podatków i musieliby automatycznie płacić droższy bilet za dojazd na uczelnie?

  Wystraszcie wszystkich którzy przyjeżdżają do stolicy to szybko to miasto upadnie. I się będziecie cieszyć bo korków nie będzie, ludzi nie będzie...niczego nie będzie.

 • co wy na to?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.12.2011 09:48 ~co wy na to?

  Dajcie sobie już na wstrzymanie, czas pokaże jak to wszystko będzie wyglądało.
  Ale tak na marginesie to spodobał mi się ten pomysł, o którym ktoś napisał na forum. Powinny być wprowadzone takie same obostrzenia w przedszkolach.
  Do szkół niestety nie wprowadzą bo jest obowiązek szkolny, ale np do kary miejskiej to też nie głupi pomysł, żeby mogli ją wyrobić płacący tu podatki, a jeżeli nie płacisz to kupujesz z liścia droży wariant taki jak dla drugiej strefy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »