Informacje

25.03.2015 17:40 nowa opcja dla pasażerów

Możesz zakodować bilet
na karcie płatniczej

SERWISY:


Karta debetowa, na której można kodować długookresowe bilety komunikacji miejskiej to nowa usługa, którą od środy wprowadza PKO Bank Polski. Warszawska Karta Płatnicza to oferta wyłącznie dla klientów tego banku.

Podczas wgrywania na nią biletu komunikacji miejskiej w biletomacie będzie można jednocześnie za niego zapłacić. Bank zapewnia, że dzięki nowej usłudze będzie można podróżować komunikacją miejską w Warszawie, płacić za zakupy w sklepach w kraju i zagranicą oraz płacić w parkomatach z logo Visa.

"Bilety na różnych nośnikach"

- PKO Bank Polski zgłosił się do nas z propozycją, żeby na swoich kartach debetowych móc kodować bilety miesięczne i kwartalne w pierwszej i drugiej strefie. My na tego typu propozycje zawsze chętnie odpowiadamy, ponieważ chcemy, żeby nasze bilety mogły być dostępne na różnych nośnikach, nie tylko na naszej Warszawskiej Karcie Miejskiej, ale również chociażby na kartach bankowych - powiedział w środę wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Dyrektor departamentu produktów klienta indywidualnego PKO Banku Polskiego Paweł Placzke wyjaśnił, że każdy, kto chce skorzystać z nowej usługi najpierw powinien przyjść do dowolnego oddziału banku w Polsce, niekoniecznie w Warszawie, przynieść swoje zdjęcie i złożyć wniosek o wydanie karty.

- Karta przychodzi do klienta pocztą z wgraną funkcją miejską i wystarczy potem pójść chociażby do biletomatu, żeby doładować bilet - powiedział Placzke. Dodał, że PKO Bank Polski ma w Warszawie ponad 500 tys. klientów. - Planowane jest wprowadzanie analogicznych kart w innych dużych miastach - zapowiedział.

PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jasiu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2015 11:00 ~jasiu

  woow :) no i to mi sie podoba. PKO BP rulez ;)

 • Ross

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2015 08:40 ~Ross

  Ale news... Przecież już kilka lat temu citi-handlowy miał takie karty, i to nie tylko płatnicze, ale też kredytowe, i za zakodowanie biletu na takiej karcie zwracał jakieś pieniądze.

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.03.2015 06:55 ~aaaa

  Zakoduj, a ztm cię "skubnie". Wystarczy, że nowe bilety kodują się ze stratą 2-3 dni. Jeśli damy im dostęp do kart, to znajdą sposób, żeby pobierać więcej pieniędzy, niż im się należy. Takie pomysły nie są tworzone po to, żeby klientom było łatwiej, tylko po to, żeby ich łatwiej wykorzystać.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »