Informacje

23.05.2014 16:20 muzeum powstania warszawskiego zaprasza

Możesz wstąpić do Chóru warszawiaków. "Wiek i barwa głosu bez znaczenia"

SERWISY:


Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza uzdolnione wokalnie osoby do akcji muzycznej "Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki". Casting do Chóru warszawiaków odbędzie się już w ten weekend, a wielkie śpiewanie powstańczych piosenek - w sierpniu na pl. Piłsudskiego.

Casting odbędzie się w sobotę i niedzielę w godz. 10-20.30 (14.00-15.00 przerwa) na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wiek i barwa głosu bez znaczenia

- Jego pomysłodawczynią była wokalistka Weronika Grozdew-Kołacińska, która co roku 1 sierpnia prowadzi zespół podczas akcji muzycznej "Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki". W tym roku zdecydowaliśmy się na casting do Chóru warszawiaków, który śpiewając wśród publiczności, będzie zachęcał tych, którym brakuje śmiałości do aktywnego udziału we wspólnym wykonaniu piosenek powstańczych - opowiadała PAP Justyna Rudkowska z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Muzeum poszukuje osób, które pragną wspomóc wokalnie akcję śpiewania, która w tym roku odbędzie się już po raz ósmy. Po rocznej przerwie, spowodowanej remontem, impreza wraca na pl. Piłsudskiego.

- Nie ma znaczenia wiek czy barwa głosu kandydata. Najważniejsze, by osoby zgłaszające się potrafiły śpiewać, a także by temat Powstania Warszawskiego był im bliski. Osoby pragnące wziąć udział w castingu muszą przygotować dwa utwory o tematyce powstańczej, maksymalnie do trzech zwrotek - relacjonowała Rudkowska.

Potrzebują do 150 osób

Chętni do wzięcia udziału w castingu muszą wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny w siedzibie muzeum. Casting ma formułę otwartą, może w nim uczestniczyć każda pełnoletnia osoba. Kandydaci mogą występować jedynie solowo, a utwory wykonywać a cappella, z podkładem muzycznym (półplayback nagrany na płycie CD/DVD lub na USB) lub z akompaniamentem instrumentu (zespoły muzyczne nie biorą udziału).

O przyjęciu do chóru kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną. W przypadku dużego zainteresowania organizator utworzy tzw. listę rezerwową. Po zakwalifikowaniu uczestnicy mają obowiązek uczestniczenia w minimum czterech, z proponowanych w ramach projektu próbach oraz w końcowej akcji muzycznej.

Docelowo chór ma liczyć do 150 osób. - Jego uczestnicy nie będą stać na scenie, ale stojąc grupkami w poszczególnych sektorach pl. Piłsudskiego pomogą we wspólnym śpiewaniu uczestnikom akcji muzycznej "Warszawiacy śpiewają (nie) zakazane piosenki" 1 sierpnia na pl. Piłsudskiego - podsumowała Rudkowska.

TAK WYGLĄDAŁO ŚPIEWANIE (NIE) ZAKAZANYCH PIOSENEK:


PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »