Informacje

16.05.2013 12:19 echa po publikacji filmu

Motocyklem 220 km/h. Internauci ostro: to potencjalni zabójcy

SERWISY:

"Tych czterech 'bohaterów' to potencjalni zabójcy" - tak internauta @wilk skomentował brawurową jazdę czterech motocyklistów, którzy pod koniec ubiegłego tygodnia pędzili trasą S7 z prędkością ponad 220 km/h. Opublikowane nagranie z policyjnego pościgu wywołało gorącą dyskusję internautów. "Też mi sensacja. Ja tak jeżdżę na co dzień. Jak się ma odpowiedni sprzęt to 200 km/h nie robi wrażenia, ale 130 rozklekotaną Astrą podnosi mocno ciśnienie" -  komentował @ariel.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w Kolonii Promna (okolice Białobrzegów) policjanci z białobrzeskiej drogówki zauważyli czterech motocyklistów, którzy z dużą prędkością wyprzedzili nieoznakowany radiowóz. Policjanci natychmiast ruszyli za motocyklami. Ich prędkość znacznie przekraczała 220 km/h. Po kilkukilometrowym pościgu mundurowi zatrzymali ich do kontroli. Za swoje brawurowe zachowanie dostali mandaty w wysokości 700 złotych oraz po 13 punktów karnych. Film oburzył internautów, którzy lawino zaczęli komentować zachowanie motocyklistów.

"Potencjalni zabójcy"

"Tych czterech 'bohaterów' to potencjalni zabójcy. Wystarczyło, żeby na szosie leżał mały przedmiot, albo np. skakała żaba. Byłaby wtedy masakra. Przecież obok jechały inne pojazdy. Powinno się im zabrać prawo jazdy dożywotnio. Mandaty i karne punkty nic nie dają. Nie ma żadnej gwarancji, że następnym razem nie będą jechali jeszcze szybciej. Zabrane prawko innych by czegoś nauczyło. A tak ta czwórka dalej może jeździć. Nie zawsze na szosie jest przecież nieoznakowany radiowóz" - napisał internauta@wilk.

Ostrych słów nie szczędzi pod adresem rajdowców internauta @Obserwator. "Tacy 'inteligentni' rajdowcy, to nie tylko dawcy nerek, wątroby i innych potrzebnych chorym ludziom części organizmu. To przede wszystkim niebezpieczni idioci, którzy powodując wypadek zabijają lub okaleczają innych użytkowników ruchu drogowego oraz pieszych na chodnikach. Niestety nierozwinięty zmysł szacunku do własnego i czyjegoś życia i zdrowia nie pozwala im jeździć bezpiecznie" - pisze.

"Jazda z taką prędkością, bezpieczną dla zwykłych ludzi, jest dopiero na autostradzie. A tak to są potencjalnymi zabójcami niewinnych ludzi" - komentuje @Mieszko I.

"700 zł i 13 punktów - kpina w biały dzień"

Internautów bulwersuje również kara jaką zostali ukarani motocykliści. "700 zł i 13 punktów -  kpina w biały dzień, a za palenie papierosa w miejscu publicznym 500. Takie rzeczy tylko w Polsce" -  pisze jeden z internautów."Na tak zwanym cywilizowanym zachodzie, straciliby prawo jazdy i zapłacili kilkutysięczne mandaty Ci tzw. dawcy nerek" - komentuje @kierowiec.

Podobnego zdania jest @rafael. "Za takie zachowanie i ucieczkę przed policją powinien być areszt, a nie mandacik. W ogóle za ucieczkę przed policją powinny być bardzo wysokie kary" - kwituje.

"Tylko ostre kary, więzienie bez apelacji i zawiasów, a jeśli kary to 5000 PLN lub więcej. W ten sposób Polska nadal się ośmiesza i to hasło "Polak potrafi" dostaje słówko NIE...Polak NIE potrafi!" - komentuje @focus.

"Też mi sensacja"

Część internautów w wyczynie motocyklistów nie zauważa nic nadzwyczajnego. "Bez przesady, ja często jeżdżę tamtędy nawet 260km/h i jakoś nigdy nic się nie stało. Trzeba jeździć z wyobraźnią i przewidywać reakcje kierowców. Prędkość nie ma tu tak wielkiego znaczenia" -  napisał @Marian.

Podobnego zdania jest @ariel. "Też mi sensacja. Ja tak jeżdżę na co dzień. Jak się ma odpowiedni sprzęt to 200 km/h nie robi wrażenia, ale 130 rozklekotaną Astrą podnosi mocno ciśnienie" -  komentuje.

"Rzeczywiście wielka afera, że na drodze ekspresowej ktoś jechał 220km/h. Od tego jest prawy pas. Przepisy nakazują jechać wolniej, ale zatrzymajcie się w dowolnym miejscu na esce lub A w miejscu do tego wskazanym i sami zobaczcie, że nie jest to nic wyjątkowego. Gdyby jechali tyle przez miasto to sam bym ich ukarał, ale na esce nie jest to ciężki grzech" - @brainwash.

"Dwa pasy, prosta droga, brak skrzyżowań, brak terenu zabudowanego. Jak dla mnie nie stwarzali żadnego zagrożenia" - pisze internauta podpisujący się nickiem @precz z policją.

"A policjanci gonili ich pewnie samochodem Ferrari:),a skoro ich dogonili znaczy, że sami jechali z niebezpieczną prędkością. Powinni też zapłacić :)" - komentuje @kolo.

"O żadnym pościgu mowy być nie mogło. Ot , na znanym "łowisku" w okolicach Białobrzegów skasowali czterech jadących spokojnie, choć momentami za szybko, motocyklistów.
Nikt przed nikim nie uciekał. Pobrano opłatę dla starosty 4x700zł" -  pisze z kolei @rami.

"Kto stworzył większe zagrożenie?"

Internauci zastanawiają się również, kto stworzył większe zagrożenie i podważają zmierzoną prędkość. "Pytanie kto stworzył większe zagrożenie na drodze - motocyklista czy panowie policjanci prujący 220km/h autem?" - napisał internauta @antykler.

"To nie jest trudne pytanie : panowie motocykliści stwarzali największe zagrożenie dla siebie, a panowie policjanci, rozpędzonym do ponad 220 km/h ok . 2-tonowym pociskiem, mogli zdmuchnąć, przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności, dowolny pojazd z S7. To już chyba lepiej robić fotki i wysyłać pocztą - tak jest bezpieczniej dla wszystkich, w tym dla policjantów" -  ripostuje @rami.

"Wydaje mi się, że prędkość, którą oni podają jako pomiar, jest prędkością radiowozu, a nie motocykli. Widać to najlepiej jak zbliżają się do motorów i pomiar im cały czas rośnie z 200 do 220, a motocykle jadą tą samą prędkością. Chyba takie pomiary powinny być zakazane, bo jest to prędkość radiowozu, a nie ściganego pojazdu" -  zauważa. @Pawlo.

Kontakt24/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • moto_magdalena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2013 11:29 ~moto_magdalena

  nonsesn~nonsesn

  Jeśli jadąc motocyklem przekraczasz prędkość 130km/h, gdzieś na świecie ginie panda .. weź sobie do serca :)


  biedne.. niedługo wszystkie wiginą, bo sezon się zaczyna... :P

 • propropro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 15:45 ~propropro

  Jestem za!

 • antymotor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 13:56 ~antymotor

  Ja jestem za.
  Jeśli przyjmiemy, że motocykle mogą jeździć z maksymalną prędkościa to można założyć, że dość szybko się wyeliminują.
  Już słyszę te głosy - ale co z niewinnymi ofiarami tej wariackiej jazdy?
  Odpowiadam: codziennie musimy się liczyć z ofiarami, kosztem naszego stylu życia giną ludzie (np. fabryka ciuchów w Bangladeszu itd).
  Cierpliwości i na świecie będzie lepiej - pozwólmy im tylko zabić się o drzewo, mur, cokolwiek!

 • mlody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 11:49 ~mlody  Kracho~Kracho

  To znacznie powyzej 220 km/h to rozumiem że jest 220,2 kmh/?
  A tam od razu potencjalni mordercy. Zabić mogą co najwyżej siebie. Na czołówkę polecieć nie mogą, pieszych w pobliż też nie ma. Co najwyżej mogą uderzyć w auto jadące w tym samym kierunku, ale to ciężko by skutkowało śmiercią innej osoby.
  Xavery~Xavery


  "Gratuluję" (braku) wyobraźni i odpowiedzialności.

  Kracho~Kracho

  Nie będziesz mnie synku uczył wyobraźni i odpowiedzialności, bo nieskromnie mówiąc mam ich nieco więcej od Ciebie. pzdr

  dziadku idz spac a nie bruździsz na forum, nikt cie nie slucha

 • gggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 08:44 ~gggg

  Wielka mi sensacja!!!! pokażcie tych którzy Łazienkowską, czy Siekierkowską jeżdżą autami też blisko tych prędkości to oni są zagrożeniem a nie na ekspresówce!!

 • stfu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 08:30 ~stfu

  ElDraco~ElDraco

  Xavery to człowiek posiadający wyobraźnie, a nie chłop i wieśniak, którego od pługu oderwano. To że maszyna ma możliwości rozwinięcia takiej prędkości, nie oznacza, że trzeba z tego korzystać. Od poruszania się z wysoką prędkością są tory wyścigowe, a nie cywilne drogi, które - niestety - dzięki nieodpowiedniej warstwie społecznej, która trzyma stery, są tak budowane a nie inaczej.
  Nie ganię za prędkość - bo to kusi - ganię, za brak wyobraźni. Jak będziemy mieć jakościowe drogi, gdzie będzie można bezpiecznie poruszać się taką prędkością - proszę bardzo, chętnie się przyłączę.

  A gdzie masz te tory wyścigowe w naszym pięknym kraju?

 • Maksa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 08:26 ~Maksa

  Jedyna, dotkliwa kara to zabranie tym dużym chłopcom ich zabawek.

 • kokosza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 07:03 ~kokosza

  Przepraszam, a gdzie na tym filmie widać brawurę?? Spokojnie sobie panowie jadą...

 • MIr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 02:05 ~MIr

  Internet - perła demokracji,

  na temat ruchu drogowego wypowiada sie z taką samą głośnością doświadczony dobry kierowca, i przestraszony życia bibliotekarz jeżdżący MZA do końca życia...

 • Kracho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 23:44 ~Kracho


  Kracho~Kracho

  To znacznie powyzej 220 km/h to rozumiem że jest 220,2 kmh/?
  A tam od razu potencjalni mordercy. Zabić mogą co najwyżej siebie. Na czołówkę polecieć nie mogą, pieszych w pobliż też nie ma. Co najwyżej mogą uderzyć w auto jadące w tym samym kierunku, ale to ciężko by skutkowało śmiercią innej osoby.
  Xavery~Xavery


  "Gratuluję" (braku) wyobraźni i odpowiedzialności.


  Nie będziesz mnie synku uczył wyobraźni i odpowiedzialności, bo nieskromnie mówiąc mam ich nieco więcej od Ciebie. pzdr

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »