Informacje

15.08.2018 10:33 dla pieszych i rowerzystów

Most zamknęli i otworzyli

SERWISY:

Z powodu wojskowej defilady służby zaplanowały tymczasowe zamknięcie trzech mostów. W środę rano okazało się, że most Śląsko-Dąbrowski został zamknięty dla pieszych i rowerzystów przedwcześnie. Po naszym telefonie na policję, został odblokowany.

Tegoroczna defilada z okazji Święta Wojska Polskiego została przeniesiona na nową trasę. Żołnierze i sprzęt wojskowy pojawią się nie w Alejach Ujazdowskich, a na Wisłostradzie. W związku z tym została ona zamknięta dla ruchu. Wyłączone zostały też ulice dojazdowe, a w czasie przemarszu (od godziny 13.20 do 14) niedostępne będą też mosty.

>> ZOBACZ RELACJĘ Z OBCHODÓW ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO<<

Przedwcześnie zamknięty most

Służby zaplanowały, że zanim zablokują całkowicie przejazd przeprawami przez Wisłę, wstrzymają ruch pieszych i rowerzystów. Od godziny 8 zamknięty dla nich jest most Gdański, a o 11 ta sama zasada dotyczyć ma mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Jednak o godzinie 9 nasz reporter zauważył, że służby ustawiły już na nim barierki blokujące przejście.

- Mostem mogą przejechać auta, autobusy miejskie i tramwaje oraz motocykle. Policjanci pilnujący wjazdu na most nie wpuszczają pieszych i rowerzystów. Wielu z nich jest zdziwionych tą sytuacją. Bezradnie "odbijają się" od blokady. Funkcjonariusze radzili jednemu z rowerzystów, by udał się na najbliższy przystanek autobusowy lub tramwajowy i przedostał się na drugą stronę mostu komunikacją miejską - relacjonował Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

Most odblokowany

Zapytaliśmy Komendę Stołeczną Policji o powód wcześniejszego zamknięcia mostu. Okazało się, że doszło do nieporozumienia i policjanci przedwcześnie wstrzymali ruch pieszych i rowerzystów.

- Jak ustaliłem z naszym sztabem od godziny 11 dopiero zamykamy most Śląsko-Dąbrowski. Ruch pieszych i rowerzystów powinien się odbywać. Dyżurny skontaktował się z kolegą, zweryfikował to i dał sygnał, że powinni jeszcze wpuszczać na most - wyjaśnił Piotr Świstak z KSP.

Sytuację na moście ponownie sprawdził nasz reporter. - Przejście mostem zostało faktycznie odblokowane - mówił Marcinczak.

Przypomnijmy, według planów od godziny 11 do 15 ruch pieszych i rowerzystów jest wstrzymany. Później, od godziny 15 do 16 zakaz ten będzie też dotyczył mostu Świętokrzyskiego i Wybrzeża Szczecińskiego od mostu do ulicy Siwca.

>>ZOBACZ SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE UTRUDNIEŃ<<

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2018 13:17 ~olo

  U was na wsiach jak są odpusty to cała wiocha jest zamknięta najlepiej byłoby żebyście jechali z tą defiladą .

 • ABC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2018 13:03 ~ABC

  Czy ktoś odpowie za wcześniejsze zamknięcie mostu?

 • Misiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2018 12:52 ~Misiek

  Tragedia. Dlaczego zamknięto mosty? Do tramwajów ani autobusów nie było sposobu wejść. Byliśmy z dziećmi, z wózkami. Dlaczego zamknięto mosty???

 • Gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2018 08:38 ~Gość  """"To mostami też miał jechać sprzęt wojskowy, że je zamykano? Najpierw biegacze (co chwila), rowerzyści a teraz jeszcze pokazy wojskowe jako utrudnienia dla, nie tylko zmotoryzowanych. Co nas czeka jeszcze w tym roku? W zimę zapewne łyżwiarze. """"

  To macie mnóstwo atrakcji. Jest wam wesoło ?

 • kika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2018 00:24 ~kika

  Jak ktoś tu dobrze stwierdził to była w 98% parada złomu,1% stanowiły najnowocześniejsze samoloty i następny 1% to rekonstruktorzy.Za taki stan naszej armii trzeba podziękować Antoniemu który działając z ramienia PiS-u poprzerywał przetargi bez zdania racji i również dzięki temu człowiekowi odeszło z wojska bardzo wiele kadry.

 • rysz68

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 20:17 ~rysz68

  Z dokładnych zdjęc wynika, że oglądających było niespełna 60 tys.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 19:19 ~kubat

  Vivaldi~Vivaldi

  Szkoda, że nie uruchomiono większej ilości tramwajów na mostach, bo ludzie nie mogli wsiąść, żeby dostać się na drugi brzeg z Pragi:-( Penie to wszystko podlega jeszcze Gronkiewicz_Waltz... ale mam nadzieję, że już nie długo!

  To pani Gronkiewicz wygryzła Płaszczaka już ????

 • gośc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 18:45 ~gośc

  organizacyjnie masakra, o godz. 11,30 nie można było przedostać się rowerem ani mostem gdańskim, ani śląsko-dąbrowskim, może powinniśmy stać po drugiej stronie Wisły od wczoraj, masakra !!!!!,

 • edward

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 18:32 ~edward

  Szkoda, widok z mostu byłby super a tak zawsze "ktoś" ma przerost swojego ego nad normalnością w oglądaniu pokazu.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2018 18:07 ~xyz

  Vivaldi~Vivaldi

  Szkoda, że nie uruchomiono większej ilości tramwajów na mostach, bo ludzie nie mogli wsiąść, żeby dostać się na drugi brzeg z Pragi:-( Penie to wszystko podlega jeszcze Gronkiewicz_Waltz... ale mam nadzieję, że już nie długo!

  Tak... jak wygra Jaki będzie lepiej. Puknij się w głowę...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »