Informacje

21.06.2012 22:38 Utrudnienia w związku z meczem

Most Poniatowskiego zamknięty do północy

SERWISY:


Mecz Czechy-Portugalia to nie tylko sportowe emocje, ale też spore utrudnienia dla warszawiaków. Punktualnie o godz. 16.00 dla ruchu indywidualnego został zamknięty most Poniatowskiego. Od 22.30 nie jeżdżą nim także tramwaje.

- Rozpoczęły się przygotowania do planowego wyłączenia ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich. Najpierw wyłączany jest ruch tramwajów w kierunku Pragi. Tymczasowo utrzymany jest jeszcze ruch tramwajów w kierunku centrum, ale tylko dla linii skręcających z al. Zielenieckiej - poinformował o godz. 22 Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Po godz. 22.30 wyłączony został ruch tramwajowy na moście Poniatowskiego również w kierunku centrum, a także w al. Zielenieckiej i w al. Waszyngtona w kierunku ronda Wiatraczna.

Wcześniej wyłączony został ruch tramwajowy w al. Waszyngtona, na odcinku między rondem Wiatraczna a rondem Waszyngtona. - Chodzi o bezpieczeństwo kierowców autobusów. Na jezdni al. Waszyngtona ustawione zostały już bowiem autobusy, które będą kursowały na liniach parkingowych P - wyjaśnia Igor Krajnow.

Pomogą informatorzy

W sprawnym dojechaniu na stadion, czy do strefy kibica, pomaga ok. 70 informatorów ZTM. Spotkać ich można m.in. na dworcach kolejowych, przystankach kolejowych Stadion i Powiśle, na Lotnisku Chopina, w okolicach Stadionu Narodowego czy na Starówce. Ubrani są w czerwone kamizelki odblaskowe oznaczone dużą białą literą "i" na granatowym tle oraz piktogramami z nazwami różnych środków transportu.

Organizacja po meczu

Około godziny 22.45 na trasy wrócą linie autobusowe – oznaczone literą P – które będą kursowały na odcinkach Stadion Narodowy – parkingi P+R.

Sympatyków futbolu będą rozwoziły również pociągi SKM i Kolei Mazowieckich, kursujące ze stacji Stadion.

Powrót ze strefy kibica

Kibice bawiący się w strefie kibica będą mieli do dyspozycji linie autobusowe – oznaczone literą F – wyruszające w trasy z ulicy Marszałkowskiej i Królewskiej.

Linie będą kursowały w godzinach 22.00 – 2.00, z częstotliwością zgodną z zapotrzebowaniem pasażerów. Autobusy będą zatrzymywały się "na żądanie" na wszystkich napotkanych przystankach.

Dodatkowo, o godzinie 22.00 zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa 76, kursująca na trasie: pl. Narutowicza - Filtrowa - Krzywickiego - Nowowiejska - al. Niepodległości - Chałubińskiego - al. Jana Pawła II - Słomińskiego - most Gdański - Starzyńskiego - Odrowąża - Matki Teresy z Kalkuty - Rembielińska - Annopol.

mjc/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • motocyklistaVFR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2012 03:07 ~motocyklistaVFR

  Z bródna na saska kępę przez wislostrade i most siekierkowski w 40 min... Motocyklem. Normalnie zajmuje mi taki przejazd 12 min wałem. Dzięki bogu ze darowalem sobie wyciąganie samochodu bo nie wiem czy w 2 h bym dojechał.

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 21:15 ~Miro

  Z Nowogrodzkiej na Jagiellońską zamiast w 15 minut ..jechało się 40 przez most N-S Starzyńskiego.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »