Informacje

14.04.2011 10:44 Podzielony remont mostu

Most Łazienkowski zamkną dwa razy

SERWISY:

Jeszcze w kwietniu Zarząd Dróg Miejskich planuje ogłosić przetarg na remont dylatacji mostu Łazienkowskiego. Dla warszawiaków oznacza to dwa miesiące ogromnych utrudnień. To oczywiste. Mniej zrozumiałe, że drogowcy zrezygnowali z planu remontu nawierzchni, więc przeprawę trzeba będzie zamykać dwa razy.

To będzie jedna z najbardziej, poza budową metra, uciążliwych inwestycji tego sezonu. Choć o ostatecznej organizacji ruchu w trakcie remontu zdecyduje inżynier ruchu, już wiadomo, że każda z dwóch nitek mostu Łazienkowskiego zostanie zamknięta na miesiąc.

Tylko dylatacje

Drogowcy planowali w tym roku remont nawierzchni i dylatacji mostu. Ostatecznie jednak, ratusz przyznał środki jedynie na remont dylatacji.

– Na każdej z dwóch nitek mostu znajdują się po dwie dylatacje, a remont każdej z nich zajmie około dwa tygodnie – tłumaczy Urszula Nelken, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. – Niestety nie dostaliśmy pieniędzy na remont nawierzchni i musimy odłożyć te prace na przyszłe lata – dodaje.

Ostani remont nawierzchni był przeprowadzony w 2002 roku.

Będą cztery pasy?

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się uciążliwy remont i jak będzie dokładnie wyglądała organizacja ruchu. – Ostateczną decyzję podejmie inżynier ruchu – mówi Nelken. Zdradza jednak, ze rozważane są dwa warianty. W każdym z nich ruch w obie strony będzie odbywał się po jednej nitce mostu przez miesiąc, a później zostanie przeniesiony na druga nitkę. Nie ustalono jeszcze, że kierowcy będą mieli dostępne trzy pasy, czy inżynier dopuści namalowanie tymczasowo czterech węższych pasów. Wiadomo też, że w 2011 roku nie zostanie wyremontowana również żadna z estakad mostu.

Maciej Czerski
//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nie-LLUlek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 02:54 ~nie-LLUlek

  Oho - no to słoiki dłużej będą do ojców wracały.
  Warszawa liczy 3 mln mieszkańców, a co poniedziałek powiększa się o 31 120 LLUlków - cała ta egzotyczna ludność "zaszczyca" nas swoją obecnością przez 5 dni w tygodniu.
  A w piątek - do ojców po słoiczki.
  Byle do piątku...

 • jacuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 23:59 ~jacuś

  mnóstwo obszczymurów pije piwo po praskiej stronie Trasy Siekierkowskiego i potem tłuką butelki na ścieżkach rowerowych i chodnikach a straż miejska nic z tym nie robi.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 22:03 ~Pawel

  Nie chce używać tego słowa, ale to jest skandal! Trasa Łazienkowska, jedna z najbardziej uczęszczanych arterii Warszawy jest chyba najgorzej utrzymną drogą w Stolicy. Dziura na dziurze, miejscami trzeba bardzo przyhamowywać w obawie o zawieszenie co stwarza niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest gorzej niż na bylejakiej drodze powiatowej, a to jest droga na lotnisko Chopina (do pomnika Lotników), którą uczęszczają ludzie z zagranicy z i na lotnisko - fatalna wizytówka dla Warszawy. Ratusz od dawna obiecał remont nawierzchni, a teraz ze wszystkiego sie wycofuje, niby z powodu braku środków, których na premie urzędników i niepotrzebne remonty nie brakuje. Nie wyobrażam sobie EURO 2012 w Warszawie bez remontu tej trasy - to będzie ogromny wstyd dla nas wszystkich przed kibicami z Europy.

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 20:21 ~kierowca

  tak dzisiaj był łatany na mokrą nawierzchnie..... porażka to jak nie wymaga remontu... w taka pogodę łatanie dziur... szok...

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 15:39 ~warszawiak

  Trzeba żyć

 • JD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 15:19 ~JD

  A ja jako emeryt mieszkający na Saskiej Kepie mam to gdzieś , do Środmieścia jadę tramwajem przez poniatoszczak w 5 min. i nie kombinuję gdzie szukać miejsc do parkowania.

 • Karolina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 15:09 ~Karolina

  Prościej byłoby wybudować obok nowy most, a obecny zburzyć.

 • zaciekawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 14:34 ~zaciekawiony

  "– Na każdej z dwóch nitek mostu znajdują się po dwie dylatacje, a remont każdej z nich zajmie około dwa tygodnie"

  A nie można ich naprawiać jednocześnie? To znaczy wtedy gdy zamknięta będzie jedna nitka remontować obie dylatacje jednocześnie? Wtedy można to zdrobić w dwa tygodnie. Dobrze rozumiem?

 • radekraw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 13:45 ~radekraw

  Ja nie moge, remont dylatacji...
  Co za perfidna banda dyletantów!

  To przecież tak jakby człowiekowi, któremu urwało nogę w eksplozji zacerować skarpetkę!

  Ciekawe czy kiedyś będzie tak, że pieniądze na niezbędne remonty się znajdą, a zabraknie np. na premie i wypłaty dla urzędników i radnych (Ha.ha.ha.)

 • KK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 13:28 ~KK

  @tosiek
  O jakim rozsadku piszesz? Wszyscy - oprucz jednej osoby - denerwuja sie o brak remontu nawierzchni mostu a nie sama idee remontu. Kazdy jest w stanie zrozumiec ze renowacja jest potrzebna i tym bardziej przed EURO ale brak odnawiania asfaltu to jest glupota.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »