Informacje

14.01.2016 08:37 co nas czeka?

Most Gdański, al. Jana Pawła II... Znamy plany tramwajarzy na ten rok

SERWISY:


Na około 110 milionów złotych tramwajarze wyceniają najważniejsze inwestycje, jakie będą prowadzić w tym roku. Sprawdziliśmy, gdzie dokładnie zaplanowali prace i jakich zmian można się spodziewać.

Wśród kluczowych inwestycji Tramwajów Warszawskich zaplanowanych na 2016 r. znalazło się kilka odcinków ulic. Urzędnicy zapewniają, że te prace mają zacząć i skończyć w tym roku. Na razie jednak nie mówią, kiedy się odbędą i z jakimi dokładnie utrudnieniami będą się wiązać. - Szczegółowy harmonogram robót torowych na 2016 rok będziemy przedstawiać w terminie późniejszym - mówi Michał Powałka, rzecznik TW.

Gdzie zatem można spodziewać się robót?

Most Gdański, ulica i rondo Starzyńskiego

Tramwajarze na trzy oddzielne inwestycje podzielili prace na odcinku od ulicy Międzyparkowej do ronda Żaba. Wycenili je łącznie na ponad 37 milionów złotych.

I tak wyremontowane ma być m.in. torowisko pomiędzy rondami Żaba i Starzyńskiego. Te prace obejmą również sieć trakcyjną.

Przebudowa czeka także torowisko na samym rondzie Starzyńskiego. Powstanie tam też skręt dla tramwajów jadących od ronda Żaba w ulicę Jagiellońską , w stronę ulicy Ratuszowej.

Zmiany zaplanowano na moście Gdańskim, a dokładnie na drewnianym torowisku. Zostanie przebudowane. - Konstrukcja torowiska wynikać będzie z przeprowadzonej ekspertyzy, która została zlecona Politechnice Warszawskiej – przypomina Powałka.

CZYTAJ WIĘCEJ O DREWNIANYM TOROWISKU NA MOŚCIE GDAŃSKIM

Naprawa czeka również odcinki torowiska odchodzące od mostu - do ronda Starzyńskiego w jedną stronę i do ulicy Międzyparkowej w drugą.

Tramwaj na Tarchomin II

W planach tramwajarzy na ten rok jest także kolejny etap linii tramwajowej na Tarchomin

Po oddanym do użytku rok temu pierwszym odcinku, teraz zapowiadają budowę linii w ul. Światowida od pętli "Tarchomin Kościelny" do pętli Nowodwory.

Powstaną cztery  perony na skrzyżowaniach ul. Światowida z ul. Ordonówny i ul. Stefanika. 

Przebudowany zostanie system odwodnienia jezdni, powstanie nowa sygnalizacja świetlna, przebudowane i zabezpieczone muszą być również sieci wodociągowe i kanalizacyjne znajdujące się pod ziemią. Koszt inwestycji szacowany jest na 41 696 200 zł.

Al. Jana Pawła II

Remont torowiska w al. Jana Pawła II miał odbyć się w 2015 roku, ale – jak pisaliśmy – został przełożony.

>>>CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT<<<

Teraz tramwajarze zapowiadają, że prace przeprowadzą w tym roku. Przebudowane zostanie torowisko i przystanki. Przeprogramowana ma być również sygnalizacja świetlna i wprowadzony priorytet dla tramwajów. Z zapowiedzi urzędników wynika, że dokończona zostanie wówczas także ścieżka rowerowa.

Te prace wyceniono na 10 mln zł.

Andersa i Solidarności

W przyszłym roku wyremontowane będzie torowisko na ulicy Andersa pomiędzy ulicą Stawki a placem Bankowym. Tutaj także zaplanowano naprawę sieci trakcyjnej.

Prace obejmą też al. Solidarności na odcinku: ul. Jagiellońska – ul. Targowa. Tu zostanie przebudowane torowisko, sieć trakcyjna, powstaną także ścieżki rowerowe. Obie te inwestycje wyceniono na ok. 20 mln zł.

TAK WYGLĄDAŁA INAUGURACJA LINII TRAMWAJOWEJ NA TARCHOMIN:


Andrzej Rejnson

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2016 22:01 ~jacek

  my synkiem kochamy tramwaje bo jeździmy codziennie

 • Rty57

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 19:25 ~Rty57


  ula~ula

  moze NIK dobierze sie do skóry włodarzom miasta, pod których podlegają Warszawskie Tramwaje. Tam co roku jest remont na Jana Pawła II i zamykane linie z objazdami lub skasowanymi. Kiedys kilkanascie lat nie trzeba było remontowac, a teraz co roku. Dziwne? kto tu trzepie kase panie i panowie z ratusza? Wy jakos tego haniu nie widzicie bo z państwowej kasy podatnika idą pieniądze. Do czasu.
  tyd49~tyd49

  A kto bogatemu zabroni? Tramwajarze mają forsy jak lodu, dodatkowa rzeka pieniędzy płynie do nich jeszcze z Unii Europejskiej i stołecznego ratusza, więc jedynym problemem dla nich jest jak to wszystko wydać.

  Czy dla mieszkańców miasta płyną z tego jakieś wymierne korzyści? Nie zauważyłem. Nie jest ani szybciej ani ciszej ani nawet wygodniej. A dzień bez jakiejś katastrofy na torach jest rzadkim zjawiskiem.


  Katastrofy to w większości wina kierowców albo motorniczych a nie stanu torów. Co do tego, że nic nie zauważyłeś to polecam wycieczkę do Łodzi. Szybko zauważysz różnice, począwszy od w większości zapyziałego i zdewastowanego taboru po nadal liczne torowiska w stanie śmierci technicznej zwane żartobliwie "rollercoasterami" co wynika z tego w jaki sposób czują się pasażerowie tramwaju jadącego po tak krzywych torach.
  To, że różnica między Łodzią a Warszawą jest tak ogromna wynika z tego, że Tramwaje Warszawskie od lat na bieżąco remontują tory i wymieniają tabor. U nas już jest na poziomie europejskim a tam nadal czuć PRL-em.
  Co do remontów w Al. JP II to ten odcinek nie był remontowany od kilkunastu lat, więc nie ma w tym nic dziwnego, że go będą remontowali. Jedyny grzech TW jest taki, że ten remont można było robić razem z przebudową R. ONZ po zakończeniu budowy metra.

 • anna478

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 17:44 ~anna478

  z tego co dowiedziałam się kiedyś w ZTM to w ramach remontu torowiska w Al. Jana Pawła II przystanek HALA MIROWSKA w stronę Dw. Centralnego zostanie przeniesiony pod Halę Mirowską, będzie znajdował się równolegle do istniejącego tam przystanku w stronę Feminy.

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 17:28 ~Rafał

  jachu~jachu

  Tramwaje to już przeżytek z XIX i XX wieku. Mieszkańcy Gliwic parę lat temu zlikwidowali u siebie tramwaje.


  Skoro to taki przeżytek, to dlaczego Londyn buduje nowe linie tramwajowe, dlaczego wokół Paryża powstają nowe linie, dlaczego też Berlin rozbudowuje sieć tramwajów?

 • wujot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 14:31 ~wujot

  A czy powstanie w końcu zapowiadany na jesień 2015 lewoskręt z Solidarności w Targową? Niedokończona inwestycja po oddaniu II linii metra.
  Bo niedoczytałem.

 • ytuytu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 13:56 ~ytuytu

  tyuytu

 • dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 12:51 ~dziadek tetryk

  Marian~Marian

  Przydałby się tramwaj na Powązkowskiej

  Już był, ale widać komuś przeszkadzał. :-))

 • amx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 12:20 ~amx

  Czemu tak długo trwa sprawdzanie dokumentów oferentów w zakresie dopuszczenia do udziału w przetargu na Nowodwory ?
  Niedługo upłynie 2m-ce.

 • tg3178

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 12:08 ~tg3178

  wwwiak~wwwiak

  Zamiast w tramwaje ładować tyle kasy niech zainwestują lepiej w nowe ścieżki rowerowe.


  Dróg rowerowych w Warszawie jest dużo za mało i trzeba je ciągle budować. Ale chyba akurat zabranie pieniędzy tramwajom nie jest dobrym pomysłem, nawet jeśli tramwaj najwolniejszy środek transportu w mieście. Tramwaj ma swoje zalety- nie wydziela spalin, nie stoi w korkach.

 • qaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2016 12:03 ~qaz

  jachu~jachu

  Tramwaje to już przeżytek z XIX i XX wieku. Mieszkańcy Gliwic parę lat temu zlikwidowali u siebie tramwaje.

  a teraz chcą ich powrotu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »