Informacje

24.05.2019 09:00 Na drodze i torach

Mokotów, Praga Południe, Śródmieście. Weekendowa dawka utrudnień

SERWISY:


Nowa nawierzchnia jezdni na Bokserskiej, remont torowiska na Grochowskiej, montaż urządzeń chłodzących na Międzyparkowej. W weekend mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

Od godziny 22.00 w piątek do niedzieli wieczorem będą trwały prace na ulicy Bokserskiej na odcinku od ulicy Gotarda do ulicy Bartłomieja. Drogowcy ułożą tam nową nawierzchnię.

Kierowcy jadący ulicą Bartłomieja, muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ na czas robót drogowych straci ona połączenie z Bokserską. Będzie za to przejezdne skrzyżowanie z ulicą Gotarda.

Jak podaje urząd miasta, objazd będą prowadzony ulicami: Gotarda – Rzymowskiego – Modzelewskiego – aleja Wyścigowa.

Kierowcy będą mogli korzystać także z objazdu ulicami: Rzymowskiego – Puławska – Poleczki – Osmańska – Otomańska – Zatorze – Kłobucka.

Zmiany w tramwajach

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o trwającym remoncie torowiska tramwajowego na Grochowskiej. Prace trwają między Terespolską a Modrzewiową.

Od soboty, od godziny 6.00 zaczną się prace na kolejnym odcinku, czyli do ulicy Gocławskiej. Z ruchu będą wyłączone skrajne pasy wzdłuż torowiska. Kierowcy będą mogli jeździć pozostałymi dwoma w obu kierunkach.

W sobotę, w trakcie prac na torowisku zamiast linii 3 i 22, będą jeździły tramwaje linii: 73 trasą: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – plac Wileński – Targowa – al. Zieleniecka – al. Poniatowskiego – most Poniatowskiego – Aleje Jerozolimskie – rondo Zawiszy – Towarowa – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI.

Tramwaje linii 3 i 22 znów wjadą na tory w niedzielę. "Trójka" będzie dojeżdżać do przystanku Gocławska. Natomiast linia 22 do pętli przy alei Zielenieckiej. Trasa objazdowa dla linii 6 i 26, które jeżdżą alejami: Zieleniecką i Waszyngtona, nie zmieni się.

Utrudnienia na Międzyparkowej i Strażackiej

Natomiast w sobotę, 25 maja dla kierowców i rowerzystów zostanie zamknięta ulica Międzyparkowa: na odcinku od Bonifraterskiej do stadionu Polonii. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Konwiktorską – Zakroczymską – Szymanowską – Słomińskiego.  Również tą trasą pojada autobusy linii: 178, 222 i 503.

Pasy dla rowerów też zostaną zamknięte. Rowerzyści będą mogli objechać ten odcinek wzdłuż ulic Słomińskiego i Dawidowskiego.

"Utrudnienia związane są z montażem urządzeń chłodzących" - podaje ratusz.

W sobotę ze względu na prace związane z budową przyłącza wodociągowego, na Strażackiej, będzie ruch wahadłowy.

Zobacz też materiał o remoncie na Włodarzewskiej:

em/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »