Informacje

24.10.2013 11:21 decyzja nieprawomocna

Modlin: nadzór nad budową pasa prawidłowy. Śledztwo umorzone

SERWISY:

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga umorzyła śledztwo w sprawie nadzoru nad budową drogi startowej na lotnisku w Modlinie – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Lotnisko zamknięto pół roku po otwarciu, bo pas nie nadawał się do użytku.

- Prokurator nie doszukał się tutaj znamion czynu zabronionego – powiedziała Renata Mazur, rzeczniczka prasowa praskiej prokuratury.

Decyzja o umorzeniu nie jest prawomocna. Podjęto ją po roku śledztwa. Które, jak zaznacza prokuratura, było bardzo skomplikowane. Prokurator prowadzący sprawę musiał m.in. zapoznać się  się z wielotomową dokumentacją i ekspertyzami.

Doniesienie do prokuratury we wrześniu ubiegłego roku złożyły władze portu w Modlinie. Miały one podejrzenie o niedopełnieniu obowiązków przez firmę Bud-Invent, która nadzorowała budowę pasa startowego.

Śledczy sprawdzali czy w dokumentach potwierdzających, że roboty zostały wykonane zgodnie z projektem budowlanym, poświadczono nieprawdę. Sprawdzano również, czy firma nadzorująca budowę pasa startowego wywiązała się ze swoich obowiązków.

Władze lotniska na razie nie wiedzą czy odwołają się od decyzji śledczych. - Decyzję co do dalszych kroków w tej sprawie Lotnisko podejmie po przeanalizowaniu uzasadnienia decyzji prokuratury - powiedziała Magdalena Bojarska, rzeczniczka prasowa podwarszawskiego portu.

Samoloty powróciły na lotnisko

22 grudnia 2012 r. inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów betonowych na modlińskim lotnisku - odcinków o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, dlatego samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogły tam wykonywać operacji lotniczych.

Pas po kilku miesiącach został naprawiony, ale na razie na lotnisko wrócił jeden przewoźnik - irlandzka niskokosztowa linia Ryanair.

Tak wyglądała naprawa pasa w Modlinie:

Bartłomiej Frymus - b.frymus@tvn.pl //ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • TUSKHCIWDE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2014 16:52 ~TUSKHCIWDE

  Skoro nie udało im się znaleźć winnego to niech prokuratura oddaje kasę z własnej kieszeni

 • brzezinol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 10:47 ~brzezinol

  ryan~ryan

  Szanowni Pismacy - nie pas startowy a droga startowa. Pas to droga startowa plus boczny pas i czołowy pas bezpieczeństwa - i one nie są sztucznymi nawierzchniami (beton itp) tylko naturalnymi - trawą majczęsciej. Już tyle razy pisaliście o Modlinie, że wypadało by wiedzieć już trochę...  Chyba deczko na odwrót, droga, to pas startowy + pobocza ;) hehe

 • Yeti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2013 07:31 ~Yeti

  To teraz śledztwo w sprawie umorzenia śledztwa

 • POGROMCA LEMINGÓW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 21:21 ~POGROMCA LEMINGÓW

  ...o jak cudownie, jak pięknie w tym naszym kraju, nawet jak się wincent- od świecznika siedmiormamiennego- pomyli o połowę deficycie to też ie ma sprawy ale on chyba przelicza Złotówki na mace, jak się pompuje 5 baniek na koncert Madonny to jest ok! P

 • Trąba powietrzna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 20:37 ~Trąba powietrzna

  Czytacz postów~Czytacz postów

  No, jasne, że ciemne to też jasne. A beton się sam wylał a asfalt się sam chlapnął. Lemingi Pospolicie Odmóżdżone, wy powiedzcie, czy rzeczywiście w takie bajki to jeszcze wierzycie? Czy może między uszami to macie przeciąg?

  To nie przeciąg, to całe tornado tam szaleje.

 • ryan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 18:38 ~ryan

  Szanowni Pismacy - nie pas startowy a droga startowa. Pas to droga startowa plus boczny pas i czołowy pas bezpieczeństwa - i one nie są sztucznymi nawierzchniami (beton itp) tylko naturalnymi - trawą majczęsciej. Już tyle razy pisaliście o Modlinie, że wypadało by wiedzieć już trochę...

 • marti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 17:00 ~marti

  jeżeli nadzór był prawidłowy to trzeba za dupę wziąć projektanta, wychoodzi na to, że projektant przytulił kase i spieprzył robote

 • Jaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 16:55 ~Jaja

  Jak nadzór może być sprawny jeśli Inwestor przeznacza na przetarg na nadzór 7 MLN PLN, a wygrywa oferta za 360 TYS. PLN........NO COMMENT

 • rafael

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 16:14 ~rafael

  To nie ma winnego tej fuszerki? A może mogłoby to doprowadzić do Struzika? I byłby kłopot jak to zatuszować.

 • Czytacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2013 16:10 ~Czytacz postów

  No, jasne, że ciemne to też jasne. A beton się sam wylał a asfalt się sam chlapnął. Lemingi Pospolicie Odmóżdżone, wy powiedzcie, czy rzeczywiście w takie bajki to jeszcze wierzycie? Czy może między uszami to macie przeciąg?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »