Informacje

26.01.2016 19:15 szczegóły utrudnień

Modernizują stację w Rembertowie: odwołane pociągi, wyłączone tory

SERWISY:


Modernizacja stacji Warszawa Rembertów przyniesie pasażerom spore utrudnienia na torach. W najbliższych dniach odwołanych będzie większość pociągów jadących z i do Mińska Mazowieckiego.

Utrudnienia rozpoczną się w czwartek 28 stycznia. "Na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła wystąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów w godzinach wieczornych (20:30-1:30) i będzie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa" – informują Koleje Mazowieckie.

Z kolei od 29 do 31 stycznia na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna, ruch pociągów będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze. Kolejarze tłumaczą, że większość pociągów do/z Mińska Maz. i Mrozów będzie odwołana.

Bez 8 pociągów

"W związku z przerwą w ruchu, 28 stycznia nie będzie kursowało 8 pociągów (cztery na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wesoła oraz 4 na odcinku Warszawa Wesoła – Warszawa Wschodnia). Natomiast 29 stycznia nie pojedzie jeden pociąg z Warszawy Wschodniej do Warszawy Wesołej. Za te pociągi Koleje Mazowieckie uruchomią zastępczą komunikację autobusową" – wyjaśniają KM.

Zmiany nie ominą również pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. 28 stycznia linia S2 będą kursować do/ze stacji Warszawa Wschodnia.  A od 29 do 31 stycznia większość pociągów S2 będzie kursować tylko do/ze stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Rembertów.

Autobusy zastępcze

Uruchomiona zostanie także  autobusowa linia zastępcza ZS2 (kursująca w dniach 28.01. [godz. 19:00] – 31.01.) na trasie: Dw. Wschodni (Lubelska) - Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – Okuniewska – Piłsudskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – Krasińskiego – Staszica (powrót: Głowackiego – Krasińskiego – Dworcowa – Piłsudskiego) – Bema – Sulejówek Miłosna Pomnik.

Na odcinku Dw. Wschodni (Lubelska) – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła będą 28 i 29 stycznia w nocy kursowały autobusy zastępcze Kolei Mazowieckich (ZKA KM), skomunikowane z pociągami do i z Siedlec.

Od 28 (godz. 19) do 31 stycznia honorowane będą bilety ZTM w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna i autobusach Zastępczej Komunikacji Autobusowej KM (Dw. Wschodni – Warszawa Wesoła).

Honorowanie biletów obowiązywać będzie także w autobusach i tramwajach jadących ciągami: Pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Aleja i Most Poniatowskiego – Al. Waszyngtona – Wiatraczna – Gocławek, Dw. Wschodni – Rondo Waszyngtona i Dw. Wschodni – Wiatraczna.

Modernizacja stacji

Utrudnienia są związane z ostatnim etapem prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Rembertów - wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Od 1 lutego pociągi mają już kończyć i rozpoczynać bieg na stacji Rembertów.

CZYTAJ TEŻ O KONTROWERSJACH WOKÓŁ WYCINKI DRZEW PRZY TORACH WKD:


ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nikt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 18:07 ~nikt

  Wujek !!! jak Ci nie pasuje to wynocha do Ojców krowy paść!!!

 • mmag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 14:28 ~mmag

  Rembertów jest piękną dzielnicą, bliskie sąsiedztwo lasów, zabudowa jednorodzinna bez tak licznych blokowisk jak w innych dzielnicach, ale brakuje jej dobrego "gospodarza", który chce ułatwić a nie utrudnić życie mieszkańcom. Mieszkam na Starym Rembertowie i codzienne przeprawy, raz prze wiecznie zamknięty przejazd kolejowy, dwa, przez wiecznie zakorkowaną ul. Żołnierską - to jest masakra. A mogłoby się mieszkać lepiej w tak pięknych okolicznościach przyrody :/

 • RemRem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 10:13 ~RemRem

  A ja jestem z Rembertowa i to od urodzenia, a uważam, podobnie jak Wujek. Rembertów to najsłabiej rozwinięta dzielnica Warszawy, 100 lat za murzynami, która dopiero co dorobiła się chociażby dyskontów. Nawet P+R przy stacji PKP nie ma, nawet sygnalizacji świetlnej na pasach, a pierwsza kawiarnia powstała w 2015 roku... żenada.

 • rewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 08:16 ~rewa

  wujek dobry pomysł c~wujek dobry pomysł c

  Rembertów to nie Warszawa, a z tej wioski do kościoła nie trza przez tory łazić

  Masz rację, to Warszawa zapragnęła stać się częścią Rembertowa :-D

 • Marian Remb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 01:26 ~Marian Remb

  wujek dobry pomysł c~wujek dobry pomysł c

  Rembertów to nie Warszawa, a z tej wioski do kościoła nie trza przez tory łazić

  A ty skąd jesteś że twierdzisz że Rembertów to nie Warszawa? LEMINGU

 • elo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2016 23:05 ~elo

  wujek dobry pomysł c~wujek dobry pomysł c

  Rembertów to nie Warszawa, a z tej wioski do kościoła nie trza przez tory łazić

  Nie wiem co w tym komentarzu jest głupsze, twierdzenie że Rembertów nie jest częścią Warszawy, czy wzmianka o chodzeniu do kościoła przez tory. Pomyśl o swoim życiu, bo chyba stało się w nim kiedyś coś, co dodało ci nieco za dużo poczucia własnej wartości.

 • plasil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2016 21:36 ~plasil

  będą mniejsze korki:)

 • wujek dobry pomysł c

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2016 20:16 ~wujek…

  Rembertów to nie Warszawa, a z tej wioski do kościoła nie trza przez tory łazić

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »