Informacje

06.11.2015 17:14 Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2015 - 2042

Moczydło, Inflancka, Namysłowska. Ponad 31 mln zł na sportowe inwestycje

SERWISY:


Modernizacja trzech basenów - Namysłowska, Moczydło, Inflancka - i rozbudowa stoku narciarskiego na Szczęśliwicach. To najważniejsze z planów inwestycyjnych ratusza dotyczących sportu.

Zmiany zostały przyklepane w czwartek przez Radę Warszawy, która przegłosowała zmiany w wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2015-2042.

Jak informuje miasto, w praskim ośrodku przy ul. Namysłowskiej 8 zmodernizowany zostanie główny budynek pływalni. Zmienią się także baseny zewnętrzne: rekreacyjny z plażą oraz dla dzieci ze zjeżdżalniami. Zagospodarowany zostanie też teren wokół ośrodka.

Środki przeznaczone na ten cel w WPF to 25 milionów złotych.

Zmiany na basenach

Zmiany czekają też Ośrodek Moczydło przy ul. Górczewskiej.

"Zespół odkrytych basenów na Moczydle dzięki przeprowadzonym pracom zyska system nowoczesnego uzdatniania wody, który zwiększy parametry jakości wody, zmniejszy awaryjność stacji uzdatniania oraz stworzy podział na niezależne systemy dla każdego z basenów" -czytamy w komunikacie ratusza.

Na te prace przeznaczono 2,4 milionów złotych.

Miasto zajmie się także ośrodkiem przy ul. Inflanckiej. Jak informują urzędnicy, wymieniona zostanie zewnętrzna powłoka membranowa hali.

Wymieniony zostanie także system wentylacji z układem wejść. Wszystko pochłonie 2 miliony złotych.

Remont na Górce Szczęśliwickiej

Rozbudowany zostanie także budynek Całorocznego Stoku Narciarskiego Szczęśliwice przy ul. Drawskiej. Obiekt zostanie dostosowany do osób niepełnosprawnych - dobudowana zostanie winda. Zmieni się także elewacja.

Środki przeznaczone na ten cel wynoszą 2 miliony złotych.

Odkryte baseny przy Inflanckiej w wakacje cieszyły się dużym zainteresowaniem:


su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 12:47 ~warszawiak

  Po torze łyżwiarskim Stegny czas na przebudowę basenu Inflancka. Też należy do miasta Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji miasta stołecznego Warszawy. Stan techniczny i wizualny jak z głębokiego PRL-U. Śmierdzi wybijająca fetorem infrastruktura wodno kanalizacyjna,zwłaszcza w korytarzu z pryszniców męskich na główny basen. Na dnie basenu skłębione brudy, łatwo złapać grzybicę stóp lub inną chorobę. Nie ma żadnych oficjalnych zawodów pływackich bo wybudowali za krótki o parę cm basen.izualny jak z głębokiego PRL-U. Śmierdzi wybijająca fetorem infrastruktura wodno kanalizacyjna,zwłaszcza w korytarzu z pryszniców męskich na główny basen. Na dnie basenu skłębione brudy, łatwo złapać grzybicę stóp lub inną chorobę. Nie ma żadnych oficjalnych zawodów pływackich bo wybudowali za krótki o parę cm basen.

 • Pyrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2015 14:28 ~Pyrek

  TTT~TTT

  ~warszawiak

  No cóż. Najbardziej są obecnie nam potrzebne te WSIOWE ŚCIEŻKI ROWEROWE! Ile milionów z naszej forsy poszło na to, żeby zadowolić wsiowy motłoch, który przebywa u nas tymczasowo?!


  Urodziłem się, mieszkam, pracuje w Warszawie, jeżdżę samochodem i rowerem, mam 40+.
  Wstydzę się czytając takie posty. Wychowałem się na starej Woli i nikt z moich znajomych, czy z mojego otoczenia, nie mówi nawet podobnie. Próbuję sobie zawsze tłumaczyć, że to zwykła prowokacja podszywającego się matołka pod mojego ziomka.

 • TTT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.11.2015 23:23 ~TTT

  ~warszawiak

  No cóż. Najbardziej są obecnie nam potrzebne te WSIOWE ŚCIEŻKI ROWEROWE! Ile milionów z naszej forsy poszło na to, żeby zadowolić wsiowy motłoch, który przebywa u nas tymczasowo?!


  Jestem ze wsi i mieszkam w Warszawie od 15 lat. Pewnie Pana zasmucę, ale na razie nie mam w planach przeprowadzki. Rowerem jeżdżę ja oraz mój mąż i jego mama - oboje rodowici Warszawianie. Wolimy to, niż stać w korku i kopcić spalinami samochodów, chociaż na rowerach musimy niesety je wdychać.
  Gdyby nie niektórzy kierowcy, byłoby mi wszystko jedno, czy mam ścieżkę rowerową, ale ponieważ nie wolno mi wjeżdżać na chodnik - wolę ścieżkę dla siebie, niż jazdę ulicami pomiędzy zestresowanymi moją obecnością kierowcami, którzy mnie na tej ulicy też nie chcą. Koło się zamyka - ścieżki będą budowane, żeby oddzielić ruch pieszy, rowerowy i samochodowy.

  PS. Nie czuję się motłochem i sprawia mi przykrość, że w ten sposób uogólnia Pan i wielu innych Panu podobnych tych młodych ludz starających się o lepszy los, uczących się i pracujących. Mieszkając tu również płacę podatki, a pozostali będący tymczasowo płacą je pośrednio chociażby robiąc zakupy.
  Poza tym mam wrażenie, że jako Warszawianin uważa się Pan za kogoś lepszego od mieszkańca wsi? Na jakiej podstawie? - miejca urodzenia nikt z nas sobie nie wybierał, lepszy mógł Pan mieć za to start i dostęp do szkół, więc to nie Pana zasługa...

 • Bert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2015 15:01 ~Bert

  na Inflanckiej oby wreszcie powstało zadaszone wewnętrzne przejście między saunami a basenem

 • redaktaRUDY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2015 13:45 ~redaktaRUDY

  Stok Szczęśliwicki jest niezbędny. Siedzi tam na pańswtowej pensyjce spora grupa osób, które nie lubi kiedy się cos dzieje, bo burzy to ich spokój. Jak by ktoś chciał wynająć stok i zrobić imprezę, to taniej będzie wynająć autokar i pojechać do Białki, byle tylko nie przeszakadzać kolesiom z budki, która najwyraźniej wymaga remontu, bo się zakisiła od braku aktywności

 • WCVW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2015 10:32 ~WCVW

  A CZEMU NIE BIORA SIE NA ODNOWIENIE BASENU SKRA TYLE LAT STOI W RUINACH

 • Belzeb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2015 01:23 ~Belzeb

  Jak to jest się kąpać wśród brudnych, przepoconych Januszy? Fajnie?

 • kizimizi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2015 22:46 ~kizimizi

  Bylem tam~Bylem tam

  I jeszcze winda dla osób niepełnospranych. Jest niezwykle potrzebna, bo niepełnosprawni bardzo często jeżdżą na nartach.

  I jesteś w błędzie,azaliż można się sturlać zez góry na samdół poczynając się jako bałwan.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2015 21:59 ~warszawiak

  No cóż. Najbardziej są obecnie nam potrzebne te WSIOWE ŚCIEŻKI ROWEROWE! Ile milionów z naszej forsy poszło na to, żeby zadowolić wsiowy motłoch, który przebywa u nas tymczasowo?!

 • Bylem tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2015 21:09 ~Bylem tam

  2 miliony na remont całorocznego stoku na Szczęsliwicach - który przez większość roku jest praktycznie pusty. I jeszcze winda dla osób niepełnospranych. Jest niezwykle potrzebna, bo niepełnosprawni bardzo często jeżdżą na nartach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »