Informacje

13.03.2017 06:36 ma powstać do 2019 roku

"Mniejsza, ale powstanie".
Burmistrz obiecuje szkołę na Kabatach

SERWISY:

Na Kabatach można budować szkołę - twierdzi burmistrz Ursynowa - i chwali się analizą architektoniczną terenu.

O tym, że u zbiegu ul. Iwanowa-Szajnowicza i Zaruby ma powstać szkoła z przedszkolem mieszkańcy wiedzieli od dawna. Zostało to zapisane w planie miejscowym z 2008 roku. Ale część liczącego 1,7 ha terenu zarezerwowanego pod funkcję oświatową nie należała do miasta.

>> CZYTAJ WIĘCEJ O KONFLIKCIE <<

We wrześniu, w miejscu, gdzie miał powstać budynek, nagle wyrósł płot dewelopera, dlatego wielu z ursynowian ostatecznie straciło nadzieję na wybudowanie placówki. Teraz burmistrz Robert Kempa przedstawia analizę architektoniczną terenu i zapowiada, że kompleks - choć odchudzony - powstanie do 2019 roku.

Szkoła, sala sportowa, kuchnia

"Analiza możliwości zlokalizowania zespołu przedszkolno-szkolnego na Kabatach gotowa. Profesjonalna pracownia architektoniczna przeprowadziła na zlecenie urzędu analizę chłonności terenu zgodną z zapisami planu miejscowego z której jednoznacznie wynika (w obu wariantach), że na działkach pozyskanych w ubiegłym roku można zlokalizować 8-oddziałowe przedszkole i 16-oddziałową szkołę. Do tego place zabaw, teren rekreacyjny, sala sportowa, zaplecze kuchenne" - pochwalił się na Facebooku Kempa.

Upraszczając: z dokumenty wynika, że na 7 tys. metrów kwadratowych miejskiego gruntu mogą powstać dwa dwupiętrowe budynki. Nowa szkoła odciążyłaby zapełnione dziś placówki przy Lokajskiego i Wilczym Dole.

Negocjują z deweloperem

Przedstawiona przez burmistrza analiza przewiduje też możliwość rozbudowy szkoły i przedszkola na południe - w kierunku Lasu Kabackiego. Ale to teren, który należy do firmy deweloperskiej Longbridge, która dostała już pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego w tym miejscu. Jednak miasto wiąże swoje nadzieje z tym, że prace wciąż nie ruszyły i prowadzi z deweloperem negocjacje na temat zamiany gruntów. Wtedy na terenie ogrodzonym dziś przez dewelopera mogłyby powstać boiska.

Tu ma powstać szkoła:

 

kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MMJJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2017 10:57 ~MMJJ

  Super, że nikt nie pomyślał o dojeździe do tej szkoły. Po odstawieniu pociech na lekcję, zmotoryzowani tatusie będą czekali min 15 minut, żeby wjechać z powrotem na Wąwozową.

 • Ojej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2017 10:08 ~Ojej

  Hop, hop, a któż to kilka lat temu wydał zgodę i teren na budowę nieopodal ogromnej szkoły zakonnej?

 • Natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2017 09:42 ~Natolin

  Dobrze by było. Wreszcie może skończyłaby się gehenna mieszkańców z ul. Raabego. A tego kto zgodził się na dojazd do ogromnej szkoły na Lokajskiego maleńką osiedlową uliczką wypadałoby panie burmistrzu pociągnąć do odpowiedzialności. Tym bardziej, że ci z Kabat MUSZĄ przywieźć tyłek do szkoły samochodem pod same drzwi. I nie ważne, że setki aut kilka razy dziennie stoją i smrodzą w oczekiwaniu na miejsce, żeby wypakować "towar". BRAWO gmina, tak dba się o mieszkańców.Sprawę załatwić można bardzo prosto, pierwszeństwo przyjęcia do szkoły mają dzieci ZAMELDOWANE na Natolinie, ba na Kabatach też :) i już po kłopocie. Reszta ma na Kabatach nawet dwie prywatne szkoły, dzieci mają się gdzie uczyć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

Motto, które umieścił na swoim aucie kierowca tego auta wyraźnie nie przyświeca jemu samemu. Samochód postawił na ulicy Dąbrowskiego, a dokładniej - na... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »