Informacje

04.09.2015 17:02 Zmiany od soboty

Mniej pociągów, objazdy dla autobusów. Weekend z remontami w Rembertowie

SERWISY:


Kolejarze na stacji Warszawa Rembertów, drogowcy na ul. Strażackiej - najbliższy weekend upłynie w Rembertowie pod znakiem remontów. Na tory wyjedzie mniej pociągów, część z nich będzie miała skrócone trasy. Z objazdami będą musieli się też liczyć kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

To będzie ciężki weekend dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rembertowie. Od soboty do poniedziałku prowadzone będą prace na stacji Warszawa Rembertów. Oznacza, to spore utrudnienia w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna zostanie ograniczony - część pociągów SKM linii S2 i KM będzie odwołana lub ich trasa zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia. Pociągi na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna kursować będą po jednym torze, prowadzącym zazwyczaj w stronę Warszawy. Na przystankach Warszawa Wesoła, Warszawa Wola Grzybowska i Sulejówek pociągi w obu kierunkach zatrzymają się na torze nr 2 przy peronie 2.

Uruchomią dodatkowy autobus

Dla pasażerów uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa ZS2. Będzie ona kursować na trasie: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Cyrulików – Okuniewska – Piłsudskiego – Kombatantów II Wojny Światowej – Krasińskiego – Staszica – 3 MAJA (powrót: Głowackiego – Krasińskiego – Dworcowa – Piłsudskiego).

Pasażerowie muszą jednak pamiętać, że autobusy linii ZS2 nie będą dojeżdżać do przystanku Warszawa Wola Grzybowska. Dojazd do niego będzie możliwy pociągami. W jego okolicy zatrzymują się także autobusy 173 i 514.

ZTM, przypomina także, że od 5 do 7 września wprowadzone zostanie wzajemne honorowanie biletów.

Zamkną Strażacką

To jednak nie koniec weekendowych remontów w Rembertowie. W sobotę do pracy ruszą także drogowcy, którzy prowadzić będą roboty na ul. Strażackiej. Jak informują, będą one związane z odtworzeniem nawierzchni po budowie wjazdów do powstającego sklepu.

Samochody nie będą mogły przejechać na odcinku od alei gen. A. Chruściela "Montera" do ulicy Zawiszaków. Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Zawiszaków – I. Paderewskiego; I. Paderewskiego – Kordiana; Marsa – Żołnierska.

Tak będzie do poniedziałku, 7 września do godz. 4.

W tym czasie inaczej pojadą także autobusy komunikacji miejskiej. Linie 143 i 225 w obu kierunkach oraz nocna N24 (tylko w kierunku pętli REMBERTÓW-AON) zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

143 w kierunku pętli REMBERTÓW-KOLONIA od skrzyżowania ulic Żołnierska/Strażacka: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – al. Chruściela i dalej swoją trasą podstawową,

w kierunku pętli WIATRACZNA od skrzyżowania al. Chruściela z ul. Strażacką: al. Chruściela – Cyrulików – Marsa i dalej swoją trasą podstawową,

225 w kierunku pętli MOKRY ŁUG od skrzyżowania ulic Strażacka/Zawiszaków: Zawiszaków – Paderewskiego i dalej swoją trasą podstawową,

w kierunku pętli GOCŁAW od skrzyżowania ulic Paderewskiego/Kordiana: Kordiana – Strażacka i dalej swoją trasą podstawową,

N24 w kierunku pętli REMBERTÓW-AON od skrzyżowania ulic Strażacka/Żołnierska: Żołnierska – Czwartaków – Paderewskiego – al. Chruściela i dalej swoją trasą podstawową.

 


jk/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Batr143

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 18:37 ~Batr143

  Niewiem po co ZTM robi linię zastępczą, gdzie zatrzymuje się na każdym przystanku.
  Linia ZS7 na odc. Wiatraczna-PKP Wawer zatrzymuje się na wybranych lub na żądanie. Ja będę musiał z niej korzystać i wydłuży się moja podróż.
  Niech to wyjaśnią.

 • Strażak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.09.2015 17:17 ~Strażak

  He, śmieszne . Strażacka to się cala do wymiany nadaje na odcinku od Żołnierskiej do Chełmżyńskiej. A tu odtworzenia jakichś wjazdów.
  Obecnie to prawdziwy poligon. Doczekamy się?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »