Informacje

13.06.2015 19:00 zmiany w rozkładach

Mniej pociągów do Otwocka.
Kolejarze zaczynają remonty

SERWISY:


Mniej pociągów na linii otwockiej, a na pruszkowskiej zmieniony rozkład jazdy – to tylko niektóre zmiany, jakie czekają pasażerów kolei od niedzieli.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany w kursowaniu pociągów spowodowane są pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak będą wyglądały?

Linia otwocka

Na linii otwockiej zostanie ograniczona liczba pociągów SKM oraz Kolei Mazowieckich dojeżdżających do Otwocka i Dęblina. Część taboru Szybkiej Kolei Miejskiej będzie zaczynała i kończyła kursy na stacji Warszawa Wawer.

"Rozkład jazdy będzie skonstruowany w taki sposób, aby zapewnić w porannym szczycie komunikacyjnym możliwie jak największą liczbę pociągów jadących w kierunku centrum Warszawy, a w godzinach popołudniowych – w kierunku Otwocka" – zapewnia ZTM.

Zostanie również uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZS7, która będzie obsługiwała trasę: Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka - Patriotów – Falenica – Józefów – Otwock (Orla).
Wszystkie bilety ZTM (z zastrzeżeniem ważności stref biletowych) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia.

Utrudnienia na linii otwockiej potrwają około pół roku. Są związane z budową tunelu w Międzylesiu przy ulicach Zwoleńska – Żagańska."Dodatkowo PKP PLK – przez pierwsze trzy miesiące – będą prowadziły prace modernizacyjne, w wyniku których zamknięty będzie tor na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica" – wyjaśnia ZTM. We wrześniu zostanie wprowadzona częściowa zmiana organizacji ruchu kolejowego i pociągi SKM będą dojeżdżały do stacji Warszawa Anin.

Linia pruszkowska

Od 14 czerwca będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów SKM S1 i Kolei Mazowieckich obsługujących linię pruszkowską. Zmieni się także rozkład jazdy zastępczej linii autobusowej ZS1, zatrzymującej się przy stacjach kolejowych: Pruszków, Piastów, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Warszawa Ursus, Warszawa Al. Jerozolimskie i Warszawa Zachodnia.

Jak podaje ZTM, kolejne zmiany rozkładu jazdy zostaną wprowadzone 1, 11 i 21 lipca.

Wszystkie bilety ZTM (z zastrzeżeniem ważności stref biletowych) będą honorowane do 31 sierpnia 2015 roku w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Al. Jerozolimskie.

Zmiany rozkładów jazdy na odcinku pruszkowskim są spowodowane kolejnym etapem prac modernizacyjnych na linii Warszawa – Skierniewice.

SKM S2

Część pociągów SKM S2 będzie obsługiwała trasę skróconą – do i z Warszawy Wschodniej. W dni powszednie będzie także uruchamiany dodatkowy pociąg na odcinku Warszawa Zachodnia (odjazd o godzinie 8.12) – Warszawa Służewiec.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM S2 wynikają z prac remontowych prowadzonych w Rembertowie.

SKM S9

14 czerwca zostanie wprowadzony także zmieniony rozkład jazdy dla pociągów SKM S9.

Dwa poranne pociągi z Legionowa (odjazdy o godzinach 6.33 i 7.54) będą kończyły kursy na stacji Warszawa ZOO. Dojazd do Dworca Gdańskiego zapewniają tramwaje linii 1, 6, 28 i 41 oraz autobusy linii 500.

Przed godziną 19.00 będzie uruchamiany dodatkowy pociąg SKM S9 z Warszawy Zachodniej peron 8 do Legionowa. Pozwoli to na zapełnienie luki w kursowaniu pociągów, wynikającej ze zmiany rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich.

Zmiany na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska – Legionowo są spowodowane modernizacją stacji Warszawa Gdańska oraz remontem części kolejowej mostu Gdańskiego, w wyniku którego ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze.

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • karotw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2015 23:28 ~karotw

  Brawo!
  Nareszcie! Będą utrudnienia, ale jak skończą to będzie nareszcie normalnie! Gratyluje podjęcia decyzji!!!
  Będziemy wszyscy zadowoleni!!!!!!!!!

 • tutejszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2015 11:49 ~tutejszy

  Jeśli zaczynają i kończą kursy na stacji Wawer, to mam wrażenie, że daleko nie jadą.

 • Ingi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2015 10:41 ~Ingi

  Fajnie, fajnie, tylko, że już pierwszego dnia PKP nie dało rady. Pierwszy pociąg po 7 rano przyjechał o czasie trzeciego (dla Miedzeszyna 7:15, 7:23 i 7:35 - przyjechał dopiero ten ostatni), cały zapchany. Plus za cztery składy, ale to dalej słaby ratunek. Ciekawe czemu czekał, jak ze strony Wawra nic nie jechało... się nie mogli zawiadowcy przez telefon połączyć czy jak...

 • anonim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2015 14:22 ~anonim

  No i pięknie. W lipcu kończy mi się karta za którą nawiasem mówiąc zapłaciłem ok 500 złotych. Nowej nie kupuje, przesiadam się w samochód. Tym bardziej że jestem przekonany o opóźnieniu się budowy.

 • olka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2015 10:02 ~olka

  remont ciągnie się tam już od 20 lat. Dzięki temu Nie znam nikogo kto jeździ pociągiem.

 • MichalK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2015 21:35 ~MichalK

  Nie ma czegoś takiego jak modernizacja linii Warszawa - Skierniewice. Jest modernizacja odcinka Grodzisk Mazowiecki - Skierniewice. Dla dziesiątków tysięcy pasażerów dojeżdżających z Grodziska i bliższych miejscowości kompletnie nic się nie zmieni. Pociągi nadal jeżdżą po starych torach i zatrzymują się przy starych peronach, a czas przejazdu nie skróci się nawet o minutę. Nadal pomiędzy Zachodnią a Włochami pociągi wloką się 20km/h, a to że obok biegną piękne nowe tory dalekobieżne to nam nic kompletnie nie daje.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »