Informacje

12.04.2015 18:45 Warszawa Chopina

Młody Chopin oprowadzi po stolicy. Są pieniądze na nową aplikację

SERWISY:

Aplikacja "Z Chopinem po Warszawie", przygotowywana dla turystów oraz mieszkańców stolicy, pozwoli poznać warszawskie trasy Fryderyka Chopina. W ramach tego projektu powstanie też specjalna strona internetowa. Poszerzy się także szlak "grających" ławek.

Dzięki nowej aplikacji turyści, zwiedzający Warszawę, będą mogli przejść trasę miejsc, związanych z Chopinem, poznać kalendarium jego życia i twórczości oraz skorzystać z biblioteki muzycznej. Projekt ma przypomnieć związki Chopina, najbardziej kojarzonego z Żelazową Wolą i z Warszawą, w której się uczył, rozpoczął grę na fortepianie i grał pierwsze koncerty.

Umowę na unijną dotację w wysokości ponad 709 tys. zł podpisali w siedzibie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie wicemarszałek Leszek Ruszczyk, członek zarządu województwa Wiesław Raboszuk oraz dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m. st. Warszawy Maciej Fijałkowski.

"Selfie" z Chopinem

W ramach projektu powstanie strona internetowa, która będzie działać jako podstrona prowadzonej przez Stołeczne Biuro Turystyki witryny www.warsawtour.pl; znajdą się na niej informacje o życiu i twórczości Chopina. Wprowadzony zostanie także chatterbot - wirtualny awatar kompozytora, który będzie odpowiadał na pytania, zadawane przez internautów. Ponadto, oparta na technologii Augment Reality (rzeczywistości rozszerzanej), aplikacja "Żywy Chopin w mieście" pozwoli na zrobienie sobie zdjęcia z kompozytorem.

Użytkownicy aplikacji będą mogli pozować do fotografii, a postać Chopina ukaże się w aparacie fotograficznym smartfona. Z tej funkcji korzystać będzie można na terenie Łazienek Królewskich, Uniwersytetu Warszawskiego czy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Druga z aplikacji, "Fryderyk Chopin w Warszawie" - posiadać będzie funkcję audiobooka. Będzie to równocześnie przewodnik, wzbogacony o ciekawostki, związane z postacią artysty. Częścią projektu będzie także zakładka "Skok za miasto", w której znaleźć będzie można informacje na temat Żelazowej Woli, Brochowa, a nawet Kampinoskiego Lasu Narodowego. Aplikacja dostępna będzie w siedmiu językach.

Poszerzony zostanie także, znajdujący się na Trakcie Królewskim, szlak "grających" ławek, które odtwarzają fragmenty utworów Fryderyka Chopina.

Aplikacja "Z Chopinem po Warszawie" powstaje w ramach realizowanego w stolicy projektu "Warszawa Chopina".

Trudne losy serca Chopina:

PAP/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Preludium

    zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2015 22:44 ~Preludium

    Przyjemny pomysł. Młodemu Fryckowi taka zabawa na pewno by się spodobała.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »