Informacje

12.05.2012 18:33 Sukces przy Łazienkowskiej

Młoda Legia mistrzem Polski

SERWISY:

To, co nie wyszło seniorom, udało się młodzieży. Młodzi piłkarze Legii Warszawa pokonali na stadionie przy Łazienkowskiej Lechię Gdańsk 3:1 i wywalczyli swoje pierwsze w historii rozgrywek Młodej Ekstraklasy mistrzostwo Polski.

Dariusz Banasik, zdając sobie sprawę z rangi tego spotkania, postanowił posłać na boisko możliwie najsilniejszy skład. Od pierwszego gwizdka arbitra gospodarze byli stroną wyraźnie dominującą. Przy dopingu fanów zgromadzonych na jednej z trybun legioniści raz po raz zagrażali bramce strzeżonej przez Kacpra Rosę.

Do przerwy 1:0

Już po ośmiu minutach spotkania gracze Legii powinni otworzyć wynik, ale Mateusz Romachów trafił tylko w słupek. Trzy minuty później młody legionista już się nie pomylił. Zwiódł w "szestnastce" Lechii dwóch rywali i mocnym strzałem pokonał golkipera gości.

Drugą połowę piłkarze Legii rozpoczęli bardzo dobrze. Już pięć minut po gwizdku wznawiającym grę podwyższyli swoje prowadzenie. Okazję na zdobycie bramki wykorzystał Bartosz Żurek.

Niezawodny Bartek Żurek

Nieco ponad 20 minut przed końcem meczu fanom zgromadzonym na stadionie zadrżały serca. Lechia postawiła wszystko na jedną kartę i zaczęła atakować, co przyniosło skutek. Nieporozumienie naszej defensywy wykorzystał Patryk Pomaski i zdobył bramkę kontaktową.

Jednak kilka minut później legioniści postawili kropkę nad "i". Bartek Żurek odegrał piłkę piętą do Maćka Górskiego, który nie zmarnował takiej sytuacji. Młody napastnik bez trudu pokonał golkipera gości i przypieczętował zwycięstwo.

Pierwsze mistrzostwo

Młoda Legia po raz pierwszy w historii rozgrywek MESA sięgnęła po tytuł mistrzowski. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek podopieczni Dariusza Banasika mają osiem punktów przewagi nad Zagłębiem Lubin, które triumfowało w Młodej Ekstraklasie w poprzednich dwóch sezonach.

legia.com/band/bako

• maciosstrzala

zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2012 00:21 ~maciosstrzala

Olo, mnie obchodzi i wszystkich kibicow legi. jesli jestes ze wsi i kibicujesz jakims frajerom to sie chociaz z szacunkiem wypowiadaj o mlodych chlopakach !!

• chociaż to

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2012 20:05 ~chociaż to

brawo!!!

• Olo

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2012 18:57 ~Olo

To rzeczywiście nadaje się na wiadomość dnia - ogarnijcie się w tym TVN Warszawa. Kogo obchodzi młodzieżówka Legii? Chyba głównie ich rodziców.

• TYLKO KSP

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2012 16:50 ~TYLKO KSP

Boli was prawda że Wielka Polonia Legię pokonuje od dawna :)

• mistrz_prostej

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2012 14:09 ~mistrz_prostej

Ja nie czytam polsatwroclaw.pl (jeśli takie coś jest), a ty po co wchodzisz na tvnWARSZAWA.pl???

Żeby jakieś żale o Kiepskich wylewać? Sioooo!

:D

wrocławianka~wrocławianka

O prawdziwym MISTRZU POLSKI nie napisaliście ani słowa, bo od dawna macie kompleks Wrocka. Wyszukujecie tylko tendencyjnych newsów, żeby nam dowalać. "Cała Polska w cieniu Śląska"!! Nikt was nie lubi, co nas obchodzą wasze jakieś kapele podwórkowe!!!piszcie sobie takie artykuły w gazetkach osiedlowych, a nie zaśmiecajcie portali

• Kuba

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2012 12:09 ~Kuba

I co z tego~I co z tego

I co z tego? Czy dzięki temu będzie żyło mi się lepiej?

Po co w ogóle czytasz informacje, przecież 90% informacji nie mówi o tym że będzie ci się żyło lepiej? Jak w prognozie pogody zapowiadają deszcz, to też piszesz takie komentarze?

• iiihaha

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2012 11:26 ~iiihaha

Witam (L) - po pierwsze zjazad na TVN WROCŁAW i tam się produkuj , po drugie przegrali MP i trudno , zero kompeksu jakiegoś breslau szwabskiego miasta i to fakt dopiero 2-gi tytuł w historii o czym tu rozmawiamy kibicuj ale nie szczyj po nogacg z tego powodu hahahaha

MISTRZ! MISTRZ!WKS!

Skoro juz dyskutujemy na temat cieszenia się z tego co się ma i na co kogo stać a kogo nie to zajrzyj troche do historii i powiedz lepiej który to już raz macie mistrza... Dużo liczenia nie ma, dasz rade na palcach jednej ręki, nawet jeśli miałbyś tylko dwa palce.