Informacje

01.05.2019 16:19 ztm odpowiada

MJN: ZTM zmienił rozkład
wbrew zarządzeniu prezydenta

SERWISY:

Wprowadzenie świątecznego rozkładu przed majówką nie było uzasadnione - twierdzą aktywiści i pokazują w sieci zarządzenie ratusza z 2017 roku. Urzędnicy odpierają zarzuty i wskazują na odpowiednie paragrafy.

W poniedziałek pasażerowie narzekali na ogromny tłok w komunikacji, a na Zarząd Transportu Miejskiego spadła ogromna fali krytyki z powodu wprowadzenia przed majówką sobotniego rozkładu jazdy.

Urzędnicy co prawda zreflektowali się i "dołożyli" kolejnego dnia autobusów i tramwajów, ale aktywiści postanowili temat drążyć. I dokopali się do zarządzenia prezydenta miasta w sprawie dni powszechnych, w których komunikacja pojedzie jak w święta.

"Żądamy odpowiedzialności"

W udostępnionym przez Miasto Jest Nasze dokumencie z 2017 roku czytamy, że w 2019 roku takie dni to 2 maja (czwartek) 21 czerwca (piątek), 16 sierpnia (piątek), 24 grudnia (wtorek) oraz 27 grudnia (piątek).

"Wbrew rozporządzeniu prezydenta miasta i własnemu kalendarzowi komunikacji ZTM Warszawski Transport Publiczny zmienił rozkład jazdy 29 i 30 kwietnia. Tysiące warszawiaków spóźniło się do pracy, nie wsiadło do zapchanych tramwajów lub jechało przepełnionymi autobusami i tramwajami" - skomentowali na Facebooku aktywiści i zażądali wyciągnięcia konsekwencji.

ZTM wskazuje na paragraf

O komentarz poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego.

- Udostępnione przez Miasto Jest Nasze zarządzenie jest obowiązujące, natomiast jest zarzut, że go nie przestrzegamy. Tymczasem w paragrafie 2 czytam, że Zarząd Transportu Miejskiego może podjąć decyzję dotycząca ustalenia specjalnej komunikacji w okresach o zmniejszonych potrzebach transportowych – zwrócił uwagę Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

I właśnie w przypadku poniedziałku 29 kwietnia urzędnicy taką decyzję podjęli.

– Zawsze w czasie dni wolnych, połączonych z pracującymi frekwencja w komunikacji miejskiej jest niższa, stąd decyzja, że robimy taką powiększoną sobotę, bo zwracam uwagę, że to sobotni rozkład jazdy, ale nie do końca – powiedział rzecznik i podsumował: - Ta sytuacja będzie przez nas analizowana, co wpłynie na podejmowanie przez nas decyzji w przyszłości.

kz/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2019 14:52 ~pasażer

  marionetka~marionetka

  Kolejny prezydent warszawy, który "nic nie wie" i "nic nie może" :)

  Czy ty wiesz ilu to ludzi pracuje dla niego? Przecież to wyborcy...

 • ojciec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2019 15:12 ~ojciec

  mapet~mapet

  nie rozumiem MJN..
  zamiast wyjechać za miasto i odpocząć to szukają na siłę problemów a i tak większości mieszkańcom to nie przeszkadza...
  żenada..


  Ty nie jesteś WIĘKSZOŚĆ.

 • marionetka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2019 10:08 ~marionetka

  Kolejny prezydent warszawy, który "nic nie wie" i "nic nie może" :)

 • gnieciuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2019 18:11 ~gnieciuch
  Warszawiak~Warszawiak

  Ojej, tysiące Warszawiaków spóźniło się do szkół i pracy, co za strata, i co się stało? SZEF WAS ZWOLNIŁ? Dostaliście naganę czy jedynkę za spóźnienie? Co?

  No po prostu tragedia jakich mało... Tak to jest jak ludzie chcą gnać na złamanie karku i potem muszą się gęsto tłumaczyć z tego że się spóźnili...

  Nie lepiej powiedzieć sobie że, trudno raz się spóźnię, nic się nie stanie przecież... nie wyleją mnie z roboty, prawda? :)

  Ot i cała historia :)
  sąsiad~sąsiad

  Spóźnianie do pracy jest największą głupia podpadką. Zacznij pracowac to zrozumiesz co znaczy poczucie obowiązku.
  ajatak~ajatak


  Czyli po to żeby twój szef miał kolejne drogie auto albo wybudował sobie kolejną drogą chatę ty będziesz pędził na złamanie karku w wyniku czego możesz zginąć i osierocić swoje dzieci? O tak, to wielkie poświęcenie i poczucie obowiązku. Niech jego dzieci mają dobrze i bogato, a twoje niech będą sierotami?
  Jest definicja takiego poczucia obowiązku - nazywa się to głupota.
  I żeby nie było. Sam mam sporą grupę podwładnych i ich na bieżąco rozliczam ze spóźnień (szczególnie młodych, którzy lubią sobie pospać) ale w dzień w który są problemy komunikacyjne (awarie, świąteczne rozkłady itp.) nigdy nie wpadłoby mi do głowy, żeby kogoś karać za 20-30 minut spóźnienia.
  Kiero~Kiero

  Codziennie są problemy komunikacyjne awarie, wypadki, korki, marsze itp. Bajki o grupie podwładnych.... Jak ma być na 9 to tak ma być, chyba że zostanie ogłoszony stan klęski żywiołowej.

  Rozkład jazdy i formy pod ZTM są dla ich pracowników a nie dla pasażerów. I o to cała tajemnica.

 • wpel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2019 18:08 ~wpel

  Stary Warszawiak~Stary Warszawiak

  Drastycznie zmieniono w bardzo krótkim czasie rozkłady i liczbę taboru.Chciałbym zauważyć, że to miasto pełni role usługową dla mieszkańców a nie odwrotnie.A tak na marginesie to to są te zachęty do przesiadania się na komunikację miejską i polepszania warunków życia w mieście. Tak źle jak teraz to jeszcze nie było a jestem Warszawiakiem z dziada pradziada. Jeśli ktoś sądzi że kierowcy przesiądą się do komunikacji miejskiej to się głęboko mylą, bo przypadku każdej imprezy/wydarzenia w mieście (a jest ich mnóstwo) jest źle.A mnie się wydawało, że miasto to jest taki twór, który jest funkcjonalny dla jego mieszkańców, a nasz ratusz na siłę chce zrobić z Warszawy jarmarko-deptak, prowincjonalną wiochę dla spacerowiczów i rowerzystów. Jak ktoś chce mieć spokój, zieleń i wszędzie ciągi spacerowo-rekreacyjne to się z miasta wyprowadza. To jakiś absurd w każdy weekend centrum miasta jest sparaliżowane, festyny, biegi,imprezy, zamknięte ulice bo zrobiono z nich deptaki czy naprawdę nie można robić takich eventów gdzieś na obrzeżach miasta na terenach zielonych i dedykować tam specjalną komunikację żeby można było dojechać !

  Ja tutaj mieszkam 38 lat i zdołałem się juz przyzwyczaić że ZTM i ich spółki komunikacyjne nie są dla pasażerów. To nadal PRL.

 • mapet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2019 15:16 ~mapet

  nie rozumiem MJN..
  zamiast wyjechać za miasto i odpocząć to szukają na siłę problemów a i tak większości mieszkańcom to nie przeszkadza...
  żenada..

 • geweeewgg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2019 15:14 ~geweeewgg

  ruszaj z rana~ruszaj z rana

  Spóźnieni bo za późno wstali w wyszli z domów ! Ruchy, ruchy ! z rana ! a nie kawka, cherbatka, kanapki i ceremonie z dzieciarami.


  Daj dobry przykład i jutro sam wstań rano żeby poćwiczyć pisownie "cherbatki".

 • Laskin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2019 12:45 ~Laskin

  Informacje o zmianach były w wielu, ale nie we wszystkich autobusach. Wkurzyłęm się, bo nawet na wiatach przystankowych, czy na samych przystankach nie było o zmianach mowy. Uważam że należy winnych ukarać, bo skąd domniemanie, że będzie mniej ludzi i nagle zapotrzebowanie się zmniejszy?

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2019 12:32 ~wawa

  "Zarząd Transportu Miejskiego może podjąć decyzję dotycząca ustalenia specjalnej komunikacji w okresach o zmniejszonych potrzebach transportowych"
  No to czekamy na wyjaśnienie kto i na jakiej podstawie podjął decyzję, że wystąpi okres o zmniejszonej potrzebie transportowej panie Kunert.

 • ruszaj z rana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2019 12:30 ~ruszaj z rana

  Spóźnieni bo za późno wstali w wyszli z domów ! Ruchy, ruchy ! z rana ! a nie kawka, cherbatka, kanapki i ceremonie z dzieciarami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »