Informacje

28.07.2019 09:05 w ramach obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego

Miuosh i goście dla powstańców. Rocznicowy koncert w Parku Wolności

SERWISY:

Miuosh wraz z FDG. Orkiestrą i gośćmi wystąpił w sobotę w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Specjalny koncert był jednym z pierwszych wydarzeń przygotowanych w ramach obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Tegoroczna edycja rocznicowego koncertu nosiła tytuł "Powstawanie". Muzycy pojawili się na scenie w Parku Wolności o godzinie 21.

- Koncert z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowany jest przez muzyka, który jest Ślązakiem. Będą też warszawscy goście. Będą przygotowane specjalnie na ten koncert utwory - zapowiadał w sobotę rano Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. - Powstanie Warszawskie jest bardzo dramatyczne i język sztuki jest dobrym językiem do tego, żeby w nim opowiadać o tym wydarzeniu - mówił Ołdakowski.

"Chodzi o złapanie chwili"

Artyście towarzyszyli FDG. Orkiestra oraz goście: Wojciech Waglewski, Bela Komoszyńska (Sorry Boys), Natalia Grosiak (Mikromusic), Daria Ryczek i Mateusz Konieczny. W repertuarze - poza nowymi kompozycjami - znalazły się utwory z albumu Miuosha "POP."

- Poproszono nas, żebyśmy zagrali nasz koncert i wzbogacili go o parę numerów, które będą nawiązywać do Powstania. Sięgnęliśmy po to, co było dotychczas wykonywane w ramach powstańczych projektów. Dlatego na koncercie pojawią się Natalia Grosiak i Wojtek Waglewski, którzy nagrywali już piosenki związane z obchodami - powiedział przed występem Miuosh w rozmowie z PAP.

Podkreślił, że ten koncert "to jednorazowe wydarzenie" oraz że chodzi "o złapanie chwili i wyjątkowości wspólnego występu".

Dla rapera i producenta Miuosha był to kolejny powstańczy projekt. W 2016 r., wraz ze Smolikiem i Natalią Grosiak z Mikromusic przygotował album "Historie", dla którego inspiracją były opowieści osób, które przeżyły Powstanie Warszawskie. Był to również kolejny koncert, podczas którego raper współpracuje z muzykami, na co dzień nagrywającymi inne gatunkowo płyty.

75. rocznica Powstania Warszawskiego

W programie "Wstajesz i Weekend" dyrektor Ołdakowski przypomniał, że kolejne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego będą okazją do spotkania z weteranami. W tym roku w stolicy będzie ich kilkuset - mieszkańców Warszawy, innych polskich miast i osób z zagranicy. - Dla nas bardzo ważne jest, by powstańcy spotkali się z młodymi osobami, które chcą naśladować ich zaangażowanie i postawę obywatelską i patriotyczną - zaznaczył dyrektor.

W środę szefowie Światowego Związku Żołnierzy AK i Związku Powstańców Warszawskich oraz prezydent stolicy podpisali się pod apelem o godne uczczenie 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. W ratuszu przedstawiono również program obchodów tegorocznej rocznicy.

Jednym z najważniejszych momentów będzie Godzina "W". - To moment, gdy syreny wyją nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Wiemy, że do Warszawy przyjeżdżają turyści z zagranicy, by zobaczyć ten wyjątkowy moment, tę chwilę, gdy ludzie, którzy się wcześniej nie znali, zatrzymują się, żeby wspólnie zrobić coś wyjątkowego - mówił.

Pełen program obchodów 75. rocznicy Powstania Warszawskiego jest dostępny na stronie  internetowej.


kk/PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Majster klepka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2019 08:50 ~Majster klepka

  Kakofonia

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2019 08:16 ~smerf_maruda

  A dlaczego w ostatniej chwili odwolano koncert Contra Mundum?

 • kabor kamionek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2019 18:31 ~kabor kamionek

  ,,artyści ,, chyba bardzo się męczyli albo nas chcieli zamęczyć
  duża część utworów trudna do rozpoznania
  żałosne i smutne

 • prawdziwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2019 21:45 ~prawdziwy

  Bezglutenowe Latte będzie?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »