Informacje

27.01.2011 12:19 protest przed kancelarią premiera

Miś (i protest) na miarę możliwości Inowrocławia

SERWISY:

Najpierw "nalot" na stolicę zrobili mieszkańcy Lublina. Podziałało: wywalczyli pieniądze na remont wylotówki. Dzisiaj przed Kancelarią Premiera około 200 gości z Inowrocławia walczyło o obwodnicę swojego miasta.

Mieszkańcy Inowrocławia protestowali przeciwko decyzji o przesunięciu budowy obwodnicy miasta na rok 2013 lub nawet później. Demonstracja była spokojna i zakończyła się około godz. 14.

- Pojawił się barwny orszak przebierańców tworzący tzw. kozę Szymborską. Był też sympatyczny "Miś" z komedii Stanisława Barei.

Bryczki w gotowości

Wcześniej protesty w stolicy zapowiedziały cztery inne miasta: Olsztyn, Kraków, Kielce i Radom. Olsztyn walczy o obwodnicę miasta. - Mamy zamówione bryczki i chcemy nimi jechać do Warszawy. Pokazać, że Warmia i Mazury to nie powinien być zacofany rejon - ostrzega Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Ale na razie bryczki zostały odstawione, bo obwodnica wróciła do planu budowy dróg w latach 2011-2015. - Efekt przyniosły nasze działania na terenie Olsztyna - przekonuje Monika Stankiewicz z bura prasowego urzędu miasta Olsztyn.

Optymistyczne nastroje są też w Krakowie, który walczy o fragment południowej części trasy S7. - Mamy zapewnienie, że pieniądze na budowę będą - powiedziała Monika Chylaszek, rzeczniczka prasowa prezydenta Krakowa.

Dodatkowe pieniądze mają znaleźć się dzięki oszczędnościom na przetargach kolejowych. To reakcja premiera, który skorygował plan budowy dróg w kolejnych latach pod naciskiem opinii publicznej.

W Warszawie wylotówka

Skutek odniosły też protesty warszawiaków. Rząd znalazł pieniądze na remont łącznika między modernizowaną Trasą Toruńską, a odcinkiem trasy S8 wraz z mostem Grota-Roweckiego. Jak informuje "Gazeta Stołeczna", rząd wciągnął też na listę rezerwową nową wylotówkę ze stolicy na południe Polski, a dokładnie na odcinek od obwodnicy (węzeł Opacz) do tras krakowskiej i katowickiej. Budowa zacznie się przed 2013 r., jeśli na innych inwestycjach uda się zaoszczędzić 1 mld 804 mln zł.

Na liście znalazł się też kolejny odcinek trasy S8 w kierunku Katowic i Wrocławia, między Paszkowem a Radziejowicami. Potrzeba na to 612 mln złotych.

Lublin też wywalczył

Dowodem na to, że demonstracje pomagają, są działania mieszkańców Lublina. Wykupili w Warszawie bilbordy, na których pojawiły się jaskrawo żółte plakaty z hasłem "Nie odcinaj Lubelszczyzny od stolicy". Ponad tydzień temu setka mieszkańców tego miasta protestowała właśnie przed Kancelarią Premiera.

Według pierwotnych planów rządu wylotówka na Warszawę miała być zbudowana dopiero po 2015 roku. Donald Tusk zapowiedział, że znajdą się pieniądze na natychmiastowe rozpoczęcie budowy na odcinku pomiędzy Lublinem, a Kurowem.

bf/roody/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • inowrocek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2011 11:16 ~inowrocek

  o matko!! Nie wiedziałem że w Warszawie mieszka aż tylu wieśniaków, myślących tylko o sobie! Właśnie mieszkam w Inowrocławiu i byłem u Was wczoraj. Nasza demonstracja była sprzeciwem do tego co robi Nasz Rząd. Nasza obwodnica jest jedną z niewielu inwestycji którą można rozpocząć nawet teraz gdyż są przygotowane wszelkie pozwolenia itp które kosztowały nasze Państwo ponad 30 miliony złotych a rząd zamiast dać pozwolenie na to aby mogły wjechać ciężkie maszyny przerzuca inwestycję "na później"!!! I co lepsze pan Tusk i pan Komorowski obiecali na zakończenie kampanii wyborczej w czerwcu że budowa obwodnicy ruszy w najbliższym czasie! I jak możemy nie protestować!!! A na zakończenie zapraszam Warszawiaków do Inowrocławia pod Tęźnie ;)

 • Luki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 17:58 ~Luki

  Do burak. Widzę kolego, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Więc wytłumaczę Ci w prostych słowach o co mi chodziło. Moja wcześniejszą wypowiedź była komentarzem do wypowiedzi fenomen-a. Miała na celu wykazanie, że wielu Polaków przyjeżdża do Warszawy aby tu zamieszkać. Stąd tą gra słów, której nie zrozumiałeś: Warszawa to nie całą Polska, ale cała Polska mieszka w Warszawie. Nie szukaj drugiego dna tam gdzie go nie ma. Natomiast, bo do Twojego poczucia bycia burakiem- jeżeli Ci z tym dobrze to twoja sprawa mnie nic do tego.

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 16:38 ~Warszawiak

  Warszawiacy zróbmy i my protest że nie popieramy dalszego rozkradania naszego miasta, niech wszyscy co tu pracują płacą podatku!
  Stop Janosikowemu

 • Zo(L)iborz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 16:35 ~Zo(L)iborz

  WWL to może rządzić ale u siebie w wiosce:)

 • ceezar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 14:43 ~ceezar

  WWL rządzi ziomki... cwaniaczki warszafskie co wywiecie o zyciu!!!

 • Zuzanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 14:21 Zuzanna

  Smutne jest, iż ci którzy nazywają się rodowitymi Warszawiakami, wykazują się poziomem kultury niższym niż rolnik po kolana w oborniku. Właśnie dlatego nas Warszawiaków, delikatnie mówiąc, nie lubią praktycznie wszyscy. Jak mawiała moja prababcia "chamstwo i drobnomieszczaństwo się szerzy".

 • władek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 13:51 ~władek

  znowu zjadą się wieśniaki na protesty, nam blokują pół miasta a sobie zrobią wycieczkę na zakupy okraszoną darciem mordy pod kancelarią

 • MamDoscProtestow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 13:35 ~MamDoscProtestow

  Może trzeba by wystosować petycję w sprawie przeniesienia kancelarii premiera oraz sejmu gdzieś na wschodnie przedmieścia Warszawy:P

 • Anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 13:25 ~Anty

  Przyjezdna hołoto wynoś się z Warszawy !!

 • a MY?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2011 13:11 ~a MY?

  Wszystkie miasteczka potrafią walcyć o swoje. A My?
  Jesteśmy na miejscu i nie potrafimy nawet odezwać się w obronie np obwodnicy Janek.

  Faktycznie tu jest "Stolica"... Jedyna w Europie! ... bez obwodnicy, sieci metra czy autostrady. Część tego inne miasteczka w Polsce już mają a o "Stolicy" się zapomina.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »