Informacje

17.12.2010 12:00 Grabarczyk przeprasza za PKP

Minister: winny brak wrażliwości kolejarzy

SERWISY:

- To brak wrażliwości pracowników kolei na potrzeby klientów powiększył chaos na kolei - mówił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk przedstawiając w Sejmie informację na temat sytuacji na polskiej kolei. Co, zdaniem ministra, było przyczyną chaosu podczas zmiany rozkładu? Zmiany wprowadzane w ostatniej chwili przez spółki kolejowe.

Przeciągające się do jesieni negocjacje w sprawie rozkłady i zmiany wprowadzane nawet w grudniu.

- Ta sytuacja nie powinna mieć miejsca - mówił Grabarczyk i powtarzał "przepraszam", które już w czwartek padło z sejmowej trybuny podczas wystąpienia wiceministra Juliusza Engelhardta, odpowiedzialnego w ministerstwie infrastruktury za sprawy kolei. 

- Przegraliśmy bitwę przy wdrażaniu nowego rozkładu jazdy, ale wojnę o lepszą jakość usług na polskiej kolei rząd wygra - zapewniał.

Czytaj więcej na tvn24.pl

rs/tr/mz


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ROZA1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.01.2011 18:25 ~ROZA1

  NA KOLEJI DZIEJA SIE JESZCZE DZIWNIEJSZE RZECZY ,KTÓRE
  DYREKCJA USIŁUJE UKRYĆ MOŻE TO TYLKO DLA MNIE JEST DZIWNE ZE DYREKTOR PRZEWOZÓW REGIONALNYCH ZAMYKA ODCINEK Z MUSZYNY DO KRYNICY BO JAK TWIERDZI JEST NIERENTOWNY . POCZYM JAK SIE OKAZUJE SPÓŁKA CARGO PRZEJMUJE I URUCHAMIA, IM SIE TO OPŁACI? A CO DYREKCJA ZAMIERZA ZROBIĆ Z PRACOWNIKAMI?ICH LOS NIKOGO NIE O BCHODZI,TUŁAJĄ SIE PO DELEGACJACH MIESZKAJA W FATALNYCH WARUNKACH A PRZECIEZ TO WIELOLETNI PRACOWNICY -TERAZ JUZ NIEPOTRZEBNI -TAK? A CO Z MYJNIA NA STACJII POWROŻNIK TEZ JUZ BEZWARTOŚCIOWA DLA DYREKTORA PRZEWOZÓW?
  A DLA CARGO CENNA?
  PANIE DYREKTORZE!!!!POMYŚL PAN O LUDZIACH TO KILKADZIESIĄT OSÓB
  !

 • kła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 19:13 ~kła

  Kiedyś za "wrednej komuny" było PKP w ramach którego działały różne tzw.oddziały.
  Był oddział drogowy,automatyki i łączności,rejon budynków itd.
  Każdy miał swojego naczelnika a ten swojego zwierzchnika w DOKP i tak aż do Dyrekcji Generalnej.
  Wiadomo było kto i za co odpowiada.
  Od monetra na odcinku poprzez działkowego ,naczelnika do dyrektora.
  Potem część uwłaszczyła się nie na swoim i zostały pozakładane spółki. Najczęściej przez byłych prominentów z PKP.
  Teraz w tych spółkach jest jeden wielki bałagan i nikt za nic nie odpowiada na zasadzie to nie ja to kolega.
  Dopóki nie rozgoni się tego towarzystwa wzajemnej adoracji to i przez najbliższe 50 lat nic nie zmieni się w Polskich Kolejach.
  Koleje Polskie to świetna przechowalnia dla kolesi i dojna krowa gdzie nic w zasadzie nie podlega kontroli lub takowa jest czysto iluzoryczna.
  Najlepszy przykład to projekt budowy linii dla kolei dużych prędkości.
  Jeszcze nie wiadomo co i jak a już zostało powołanych kilku dyrektorów którzy będą musieli mieć odpowiednio wyposażone gabinety,sekretarki i całą z tym związaną otoczkę.
  No i oczywiście zarobki idące w dziesiątki tysięcy złotych a podróżny jak podróżował niczym bydło tak będzie podróżował dalej a niektórzy mądrzy inaczej analitycy będą udowadniać że kolej jest deficytowa i należy likwidować kolejne połączenia oraz ograniczać ilość pesonelu.
  Wygląda na to że niedługo na kolei będą pracować sami dyrektorzy i naczelnicy tylko tych od czarnej roboty jakoś ciągle mało.
  Róbta tak dalej....

 • morgan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 18:37 ~morgan

  codziennie od 2 tygodni mój pociąg do i z wawy się opóźniają , wyliczyłem ,że straciłem już około 20 GODZIN w ciągu tego czasu , czekając na peronie, w pociągu , a oni mowią,że wygraja bitwe.Zaraz wychodzę na pociąg i pewnie znów będe musiał czekać godzinę

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 17:52 ~xyz

  Tutaj nie potrzeba dymisji ministra bo co to da? przyjdzie nowy będzie to samo. Tutaj trzeba zreformować kolej jedna spółka zajmująca się infrastrukturą kolejową a reszta to przewoźnicy, którzy muszą się starać o klienta i o bycie na torach a nie mieć to zapewnione z góry. Proste lekarstwo na kolej a SLD to nie nie krzyczy tylko projekt do sejmu składa. Już nie chce nawet pamiętać co za ich rządów działo się na kolei

 • Pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 17:29 ~Pasażer

  Natychmiast obciąć premię brakowi wrażliwości! Niech ma za swoje!

 • eee

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 16:19 ~eee

  Wydaje mi się, że jednak "bydło" podróżuje w lepszych warunkach, bo muszą mieć zapewnioną odpowiednią ilość miejsca, temperaturę itp.

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 15:09 ~Szemot

  Awaria techniczna? Czy przyczyną mrozu jest, że kilka razy do roku pękają szyny akurat na trakcie podmiejskim i prawie w tym samym miejscu? Czemu w Niemczech się to nie zdarza. Czemu u nich musi być naprawdę zimno i śnieznie żeby były opóźnienia?

  Po drugie Grabarczyk to niech się nie ośmiesza. Bardzo dobry pomysł miał jeden z posłó SLD który twierdzi, że gdyby był u władzy to tak jak na zachodzie wprowadziłby kary pienięzne dla spółki do maksymalnie 2% rocznego dochodzu spółki oraz kary dla prezesów spółek w wysokości do 300% ich miesięcznego wynagroszenia. Gdyby ktoś tym nierobom nagle odebrał 200 tyś zł oraz spółce kilka milionów to szybko by sie wzięli do roboty. A teraz co? UE nałoży czasem np karę w wysokości miliona złotych a prezesi się smieją bo tyle PKP zarabiana godzinę. Sprzedać to komukolwiek w ręce któe potrafiącoś zrobić. A jesli bilety będą o połowe droższe to co? 90% ludu wybierze 1,5 czy 2x droższy bilet ale na pociąg który istnieje, w który mnie będzie musiał podrózować w WC a oóźnienie będzie nie wieksze niż 10 minut!!

 • v-v

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 14:46 ~v-v

  @ah: Que? Powiedz mi ile razy spóźnienie wynika z czegoś innego niż awaria techniczna? Czy to wina mechaników albo brygad torowych, że wszystko jest do wymiany? Nie! Więc wytłumacz, mistrzu mowy ezopowej, mi - prostemu człowiekowi - KTO jest winny?

 • ah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 13:39 ~ah

  Tak mówi osoba, która kolej zna chyba tylko na makiecie albo z Telewizji.
  Przejedź się pan pociągiem rano, najlepiej podmiejskim, pójdź na warsztat naprawczy taboru, pogadaj z brygadami od napraw torów. Zobaczysz, kto jest winny.

 • v-v

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.12.2010 13:31 ~v-v

  Aj coraz śmieszniej, coraz weselej... Z cyklu: "PKP: absurd w randze standartu!" przedstawiamy Czarka G., który w swojej naiwności wierzy, że "brak wrażliwości pracowników kolei" miał jakikolwiek wpływ na całokształt sytuacji.

  Drogi Czarku: nie wiem, czy wiesz ale poziom wrażliwości pracowników kolejowych (szczególnie dworcowych) jest od lat niezmiennie na stałym poziomie. Można podsumować całokształt podejścia do klienta w PKP w ten oto sposób: "Wszystko by działało należycie, sprawnie i bezproblemowo, gdyby nie ci *** pasażerowie".

  Och naiwny Czarku, czy nie widzisz, że i sam jesteś uczestnikiem spektaklu "PKP: absurd w randze standartu"? Czy naprawdę uważasz, że zabranie NAGRÓD (które przecież z definicji przyznawane są za szczególne osiągnięcia) jest KARĄ? Jeszcze raz: w ramach KARY zabieram NAGRODY... A może tak by ktoś poinformował opinię publiczną za co konkretnie te nagrody zostały przyznane? Czy to może "zwyczajowo corocznie" za to, że pociągi w ogóle jeżdżą czasami?

  Jest jeden winny problemów kolei. Zawsze ten sam i od lat niezmienny: stan infrastruktury (w tym taboru). I nawet najżarliwsze gesty i słowa nie są w stanie zespawać choćby jednej szyny ani domknąć drzwi choćby jednego wagonu. Na to trzeba kasy. Ale kasy nie ma, więc drogi Czarku i drodzy współpasażerowie: jutro zapraszamy na kolejny odcinek teatrzyku "PKP: absurd w randze standartu!"

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »