Informacje

25.06.2014 16:15 Inwestycja za 40 mln złotych

Minister sportu: za dwa lata tor Stegny pod dachem

SERWISY:
Minister sportu i turystyki Andrzej Biernat zapowiedział w środę, że w ciągu dwóch lat stołeczny tor łyżwiarski Stegny zostanie zadaszony. Będzie to obiekt wielofunkcyjny, a miejsce do uprawiania sportu znajdą na nim także przedstawiciele innych dyscyplin.

Z kolei prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że połowa kosztów - 20 mln złotych - zostanie pokryta ze środków miasta. Przekaże je oficjalnie na ten cel po decyzji Rady Warszawy. Drugie 20 mln ma pochodzić z budżetu MSiT.

Jej zdaniem tor pod dachem będzie służył nie tylko sportowcom wyczynowym, lecz także mieszkańcom Warszawy.

Szef polskiego sportu uważa, że dobrze się stało, iż właśnie w Warszawie powstanie pierwszy w kraju zadaszony obiekt do uprawiania sportów lodowych, a w szczególności łyżwiarstwa szybkiego. Warszawa ma dobre położenie geograficzne, a dodatkowym atutem jest zainteresowanie mieszkańców miasta tą dyscypliną. Można to było zaobserwować w minionym sezonie, w którym na ślizgawkach na Stadionie Narodowym, Torwarze i Stegnach gościło kilkaset tysięcy osób.

Mistrzostwa Europy 2017 na Stegnach?

- Od początku mojego kierowania ministerstwem sportu i turystyki stawiamy na dyscypliny, które można uprawiać przez całe życie, a taką jest właśnie łyżwiarstwo szybkie. Ten obiekt dobrze będzie służył polskiemu sportowi - powiedział Biernat. Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk jest zadowolony z podjętych decyzji i wierzy, że w 2017 roku mistrzostwa Europy odbędą się już pod dachem na Stegnach.

- Mam też nadzieję, że w dalszej kolejności będą przykrywane inne tory, działające w Tomaszowie Mazowieckim, Sanoku, Lubinie i Zakopanem. Nie będzie postępu w szkoleniu bez toru pod dachem. Z niecierpliwością będziemy czekać na zmodernizowany tor na Stegnach i oczywiście na pierwsze zawody - powiedział Kowalczyk i dodał, że zainteresowany budową takiego obiektu jest również prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Pierwszy w Polsce

- W pierwszym etapie rozbudowy warszawskiego toru w 2014 roku rozpoczną się prace projektowe, kolejnym będzie uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Chcemy przede wszystkim postawić dach i utrzymać dotychczasową widownię liczącą tysiąc miejsc, aby potem powiększyć ją o kolejne dwa tysiące - powiedział podczas briefingu z udziałem Hanny Gronkiewicz-Waltz i ministra sportu zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski.

Nie tak dawno na Stegnach wykonane zostały prace polegające na zainstalowaniu nowoczesnej aparatury chłodniczej mogącej pracować bardziej efektywnie niż dotychczasowa. Stołeczny obiekt na Stegnach to jeden z pięciu działających sztucznych torów łyżwiarskich w Polsce. W skład ośrodka wchodzą także korty tenisowe, sala gimnastyczna przeznaczona do gier zespołowych (siatkówka, koszykówka), siłownia, sauna oraz gabinet odnowy biologicznej.

W tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Soczi polscy panczeniści wywalczyli trzy medale - złoty Zbigniew Bródka na 1500 metrów, srebrny drużyna kobiet i brązowy mężczyzn.
Hanna Gronkiewicz-Waltz o inwestycji:

Minister sportu i turystyki Andrzej Biernat o pierwszym polskim zadaszonym torze:

Zdjęcie na stronie głównej - Bartłomiej Zborowski/PAP.

PAP, kś/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 14:29 ~Maniek

  asd to chyba ty jesteś anty sportowy albo nie dowartościowanym człowiekiem choć troszkę poćwicz jak ten co to rzekomo fartem zdobył złoto w Sochi to zmienisz zdania a jak jesteś taki chojrak to zapraszam w zimę na łyżwy a dokładnie na panczeny i zobaczymy kto jest mocny

 • mały sklepik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 12:31 ~mały sklepik

  Nadchodzi pomoc dla Waltzowej. Przecież to vice w PO. Ponadto w Warszawie jest tyle interesów i interesików, że trzeba pomóc. Kto zainstaluje się na wiele lat na Stegnach? Torwar już ma kogoś kto zainstalował się chyba dożywotnio. Przyglądajmy się takim cudom. Nabijają punkty wyborcze i nie tylko. Dla miłościwie nam panujących, nie ma czegoś takiego jak interes społeczny. Jest interes partii, która majac władzę, chroni interesy swoich członków. Na 100% zostaniemy wyślizgani na wiele sposobów.

 • lodowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 11:44 ~lodowiec

  Byle została wydzielona część TORU dla pospólstwa ... !!!! Jak się okaże, że dla nas jest tylko środek = czyli lodowisko do kręcenia się wokół własnej osi, to Stegny stracą sens jako lodowisko dla wszystkich. Wystarczy zajrzeć na Torwar. Mała to przyjemność tam jeździć, na dodatek udostępniane praktycznie tylko w weekendy. Może tym razem za nasze pieniądze będzie coś też dla nas MAS ;)

 • Prażynka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 10:58 ~Prażynka

  Miał być zbudowany dodatkowy tor, zadaszony, żeby o każdej porze dnia i nocy można trenować. Tymczasem zostanie jeden, któy straci cały swój urok i na dodatek na czas budowy dachy zostanie zamknięty. Summa summarum przez jakiś czas nie będzie żadnego toru!
  Urzędnicy poszli na łatwiznę, a zapłacimy za to my. Nie tylko 40mln. Ale też zostaniemy bez toru.
  Już widzę jak w sezonie letnim ludzie tłumnie walą, żeby pojeździć na rolkach...pod dachem :/
  Porażka.

 • f16lpg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 07:50 ~f16lpg

  Jak chcesz żużel, to zapraszam. Mam kilka ton na sprzedaż.

 • dżonybezmamony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2014 07:44 ~dżonybezmamony

  asd~asd

  Dlaczego z powodu jednego idioty, który miał farta całe społeczeństwo ma się zrzucać na budowę obiektu, który tylko kaleki będzie produkował???


  To tor łyżwiarski pajacu, nie do sportów motorowych!

 • prog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2014 23:27 ~prog

  Atmosfera jest tak boska na tym torze a dach ją popsuje.

 • prog

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2014 23:25 ~prog

  Ja lubię jego obecną formę nie chcę dachu. Na takim jeździłem od małego i na takim chcę skończyć. Podoba mi się taki jaki jest.

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2014 22:20 ~wwa

  Hajke rodakom muzeum już zbudowała to teraz trzeba zrobić coś dla pospólstwa.

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2014 22:19 ~asd

  Dlaczego z powodu jednego idioty, który miał farta całe społeczeństwo ma się zrzucać na budowę obiektu, który tylko kaleki będzie produkował???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »