Informacje

31.05.2012 10:26 Ochroniarz ukarany

Minister Nowak: chamstwo
nie może być tolerowane

SERWISY:

- Chamstwo i brak kultury ze strony ochrony nie mogą być tolerowane. Wiem, że firma Zubrzycki wyciągnęła już konsekwencje wobec osoby zamieszanej w ten incydent – tak na antenie TVN24 minister transportu Sławomir Nowak skomentował nagrane przez blogera FauxNews kontrowersyjne zajście na dworcu Centralnym

- Będziesz w d***ę j***y, i uwierz nie człowiek będzie ciebie j***ł tylko osioł lub koń – m.in. z taką reakcją grupy mężczyzn (jak wynika z filmu – znajomych ochroniarza z firmy Zubrzycki)  spotkał się bloger. Kamil Górka nagrał jak do mężczyzny siedzącego na dworcowej ławce podszedł ochroniarz i kilku mężczyzn bez mundurów.

Chwilę później umundurowany ochroniarz "Zubrzyckiego" zauważył, że sytuacja jest filmowana. Kilku agresywnych mężczyzn nie przebierając w słowach domagało się od blogera skasowania karty pamięci z aparatu.

PKP chce pomóc

- Bezwzględnie jestem po stronie blogera. Nie można nikogo obrażać, nie można nikomu grozić. Dlatego PKP oferuje mu  pomoc prawną, jeżeli będzie chciał złożyć doniesienie do prokuratury – dodał Nowak. Twierdzi, że wobec ochroniarza zamieszanego w incydent zostały wyciągnięte konsekwencje.

„Nie naruszył regulaminu”

Tymczasem jeszcze w środę agencja "Zubrzycki" broniła swojego pracownika nie widząc nic niestosownego w opisanej sytuacji. - Pragnę jednoznacznie określić, iż pracownicy ochrony wykonują swoje obowiązki służbowe w umundurowaniu firmowym, jak również przekazany materiał w żaden sposób nie stwierdza, że ochrona naruszyła przepisy prawa bądź regulamin wewnętrzny" – napisał w nadesłanym do redakcji komunikacie Jarosław Czajkowski z agencji ochrony Zubrzycki.

FILM NAGRANY PRZEZ BLOGERA FauxNews

mjc//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • TYMON

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.09.2014 17:34 ~TYMON

  Mafia ochroniarska !!!!

 • Sokół

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2012 18:30 ~Sokół

  Pozdrowienia dla tych, którzy chcą zlikwidować Straż Ochrony Kolei i wprowadzić więcej takiej "ochrony"

 • pitupitu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 12:55 ~pitupitu

  ludzie! to są uniformy - nie mundury! Nauczycie się rozróżniać.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 11:56 ~Nick

  "Zubrzycki" broniła swojego pracownika nie widząc nic niestosownego w opisanej sytuacji. - Pragnę jednoznacznie określić, iż pracownicy ochrony wykonują swoje obowiązki służbowe w umundurowaniu firmowym, jak również przekazany materiał w żaden sposób nie stwierdza, że ochrona naruszyła przepisy prawa bądź regulamin wewnętrzny"

  - przepraszam ale co miał innego powiedzieć opinii publicznej, że jego pracownicy są zmowie ze złodziejami? To chyba jasne, że się nie przyznają. Po prostu (mam taką przynajmniej nadzieję), po cichu zwolnią tych ochroniarzy i poczekają aż sprawa ucichnie.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 11:53 ~Nick

  Czy jest na forum jakiś prawnik?

  Chciałbym się dowiedzieć, czy grożenie utraty życia nie jest groźbą karalną? Czy jeśli ktoś mi grozi słownie, że mnie zabije, to muszę zajście nakręcić kamerą lub nagrać dźwięk?
  Z tego co widzę na powyższym filmie, to blogerowi grożono utratą życia, a więc powinna interweniować policja. Wiem, że sądy u nas strasznie długo załatwiają jedną sprawę ale jeśli będzie takie rzeczy puszczać płazem, to w końcu ten człowiek kogoś naprawdę zabije i wtedy będzie problem.
  Bloger nagrał całe zajście więc nie powinno być problemu z podjęciem decyzji o wyroku dla osoby która groziła.

  To, że ochrona współpracuje z tymi "złodziejami, bandytami", widać jak na dłoni. Ochrona przymyka oczy na to co robią złodzieje, a później dostają część z kradzieży. Dziwne, że nikt z przełożonych jeszcze ich nie usunął z pracy (może przełożony też ma z tego jakiś %?). Skoro wszyscy widzimy na powyższym filmie, że prawdopodobnie ochrona współpracuje z bandytami, to dlaczego policja jeszcze nic z tym nie zrobiła? Tylko nie mówicie, że nie ma dowodów.

 • jajj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 11:30 ~jajj

  To nie jest przypadkiem ta sama firma co wyganiała kupców z pod pałacu.
  bufetowa wie kogo kupowac

 • pasazer 44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 10:00 ~pasazer 44

  Zadziwiające, tyle lat było tolerowane chamstwo na dworcu i wokół niego - bandy dresiarzy, menele,lumpy itp - jakoś żaden minister nie protestował. Podobnie jak w całym mieście, które jest we władaniu chamów (autobusy, tramwaje)...A więc trzeba nagrać, żeby wprowadzić zero tolerancji? ...hmmm
  Nagle kogoś zabolało ?
  ps. blogerowi to współczuje, ten koń czy osioł..kiepsko brzmi

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 08:51 ~jar

  SALI-jak dojdziesz do siebie to napisz coś mądrego!

 • Wawniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 08:10 ~Wawniak

  Z całym szacunkiem dla osoby i urzędu Pana Ministra, ale mógłby się wziąć za poważniejszą robotę niż udzielanie reprymend ochroniarzom na dworcach. Kolej kuleje, wypadki jeden za drugim, dróg mimo obietnic nie ma, firmy budowlane padają...

  Zachowaniem ochroniarzy to powinien co najwyżej ich przełożony się zająć.

  Panie Ministrze Nowak. Nie płacimy Panu x koła miesięcznie żeby Pan sie zajmował kierowaniem prac ochroniarzy na dworcach!

  Czy nie mam racji?

  Ahoj!

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 07:58 ~Nick

  Firma zubrzycki obstawiala tez juwenalia na agrykoli, bylem swiatkiem jak w dość nieprzyjemny sposob "wyprowadzali" ludzi z tamtego terenu po zakonczeli imprezy. Oczywiście 5 ochroniarzy musialo wyprowadzic bardzo niebezpiecznego przestępcę uzbrojonego w białą laskę i okulary przeciwsłoneczne. serdecznie nie polecam tej firmy, i nie wybieram sie więcej na żadną imprezę którą ci panowie bedą obstawiać.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »