Informacje

21.07.2012 08:57 jubileusz kina

"Miłość i gniew" po 50 latach
wraca do Luny

SERWISY:

Specjalne seanse filmowe, wystawy, koncerty oraz zabawy i konkursy dla dzieci przygotowało kino Luna na swe 50-lecie. Filmem, którym zainaugurowano działalność kina, był dramat Tonyego Richardsona "Miłość i gniew".

Ten sam film zostanie pokazany widzom w sobotni wieczór, 21 lipca, a po projekcji każdy będzie mógł, chociaż na chwilę, przenieść się do minionej epoki, tańcząc przy muzyce granej w PRL-u.

Ponadto od samego rana, w ramach Misiowego Poranka Urodzinowego, dla dzieci przygotowano pokazy, konkursy i spotkania z Kotem Pafnucym oraz animatorami cyklu Misiowe Poranki znajdującego się w stałym repertuarze Kina Luna.

Ludzie kina na zdjęciach

W niedzielę, 22 lipca, będzie można zobaczyć specjalny pokaz filmu niemego Gabinet Doktora Caligari (reż. Robert Wiene, 1920). Jest to jeden z pierwszych filmów należący do nurtu niemieckiego ekspresjonizmu, który wywarł znaczący wpływ na rozwój światowej kinematografii. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo, skomponowana i wykonana specjalnie na tę okazję przez grupę The Tiger Lillies, nazywaną londyńskim trio opery ulicznej.

Przed pokazem filmu zostanie otwarta wystawa zdjęć artysty fotografa Czesława Czaplińskiego - Ludzie kina - prezentująca pracę osób związanych ze środowiskiem filmowym: nie tylko aktorów, lecz także reżyserów, scenarzystów, kostiumologów, charakteryzatorów, montażystów. Wystawę, ustawioną w hallu kina, będzie można oglądać przez miesiąc.

Tego dnia przygotowano również atrakcje dla dzieci, m.in. poranne zabawy z animatorami - Budujemy kino oraz Przygoda w zakamarkach kina. Ponadto na widzów czekają pokazy filmowe, konkurs na nazwę sal kinowych, a także kilka zaproszeń na projekcje "Miłość i gniew", Gabinet Doktora Caligari oraz płyty z muzyką zespołu The Tiger Lillies.

PAP/bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »