Informacje

13.01.2019 22:00 niedziela pod znakiem pomagania

Miliony złotych na koncie WOŚP

SERWISY:

Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku, a w tym pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

O godzinie 22 w niedzielę licznik Orkiestry przekroczył 70 milionów złotych. Godzinę wcześniej zatrzymał się na około 60 milionach.

A gdy na koncie orkiestry pojawiła się jeszcze kwota 50 milionów złotych, oznaczało to, że w ciągu 27 lat udało się zebrać łącznie miliard złotych.

Około 14 Orkiestra miała 20 milionów złotych, a około 11, gdy w głównym sztabie odbywała się konferencja prasowa, stan konta wskazywał ponad 14 milionów.

- Za te 14 milionów złotych moglibyśmy już dzisiaj kupić nawet cztery tomografy komputerowe - powiedział Jerzy Owsiak. I dodał, że w tym roku WOŚP chce kupić sprzęt dla dużych 50 ośrodków pediatrycznych w Polsce, które przesłały prośby do fundacji. - Gdyby szpitale nie potrzebowały sprzętu, zbieralibyśmy na plac zabaw albo inne rzeczy, byle być razem - zaznaczył Owsiak.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć tradycyjnie - wrzucając pieniądze do puszki wolontariusza. Są jednak bardziej nietypowe sposoby. Pomagając możemy się też dobrze bawić, biorąc udział w licznych tego dnia wydarzeniach.

>>SPRAWDŹ, JAK GRAĆ Z ORKIESTRĄ<<

W serce 27. finału zmienił się Plac Defilad. To tam stanęło Miasteczko Orkiestry. Jest namiot ze studiem telewizyjnym i główna scena, na której występować będą artyści.

W niedzielę wieczorem sekcja prasowa Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że nie odnotowała w stolicy groźnych zdarzeń.

Bieg i muzyka na żywo

W Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy wziął udział między innymi prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski kwestował na Rynku Starego Miasta.

Zabawę przed główną sceną na placu Defilad rozpoczęła rozgrzewka przed biegiem "Policz się z cukrzycą". Na trasę wyruszyli przed 14 20 minut później. Pobieglią pod Marszałkowską tunelem w ciągu Złotej. Dalej Jasną, Świętokrzyską, Mazowiecką, Królewską, przez plac Piłsudskiego, Wierzbową, przez plac Teatralny, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Ossolińskich do placu Piłsudskiego i dalej Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Świętokrzyską, Jasną i tunelem w Złotej do mety na placu Defilad.

>>CZYTAJ WIĘCEJ O BIEGU<<

Później był czas na koncerty koncerty. A o godzinie 20, jak zawsze odpalone zostało "Światełko do nieba". W tym roku, wyjątkowo będzie ono miało nową formę. Organizatorzy zrezygnowali z pokaz fajerwerków.

Lista wykonawców:

14:30 – The Sixpounder

15:00 – HLA4TRANSPLANT

15:30 – Snowman

16:00 – Hope

16:35 – Carrantuohill

17:10 – Tabu

17:45 – Booze & Glory

18:20 – Witek Muzyk Ulicy

18:55 – Margaret

19:30 – Zalewski

20:00 – Światełko do nieba

20:05 – Lao Che

20:40 – Bokka

21:10 – Dr Misio

21:40 – Nocny Kochanek

Strefy atrakcji

Piknik na Placu Defilad to nie tylko muzyczne atrakcje. Na gości czekały też specjalne strefy, gdzie można było na przykład nauczyć się pierwszej pomocy. Szkolić będą nie tylko instruktorzy. Przygotowana jest też strefa wirtualnej rzeczywistości, gdzie oprócz nauki, będzie można sprawdzić swoje umiejętności.

Chętni mogli też wziąć udział w warsztatach origami, gdzie powstaną papierowe motyle, które trafią później na aukcję na rzecz WOŚP. Inne atrakcje można było znaleźć w namiotach sponsorów 27. finału WOŚP.

Skok z 14. piętra

Miłośnicy mocnych wrażeń mogli w niedzielę odwiedzić pewien 14-piętrowy blok na Bielanach. Tam z wysokości 40 metrów odważni mogli wykonać skok w układzie roll jump, który zawisł pomiędzy budynkami przy Dantego 1 oraz ul. Szekspira w Warszawie.

Na charytatywnej aukcji można wylicytować skok otwierający wydarzenie. Ekipa Zero Grawitacji proponuje zwycięzcy możliwość przebrania się na tę okazję w dowolny strój - jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia osoby, która wygra aukcję.

Artystyczne spotkania w Hulakula

Sentymentalna podróż śladem kultowego "Snu o Warszawie" towarzyszyła 27. Finałowi WOŚP.

Tematem przewodnim było oczywiście pomaganie. Swoimi refleksjami na ten temat podzielą się między innymi aktorzy Jarosław Jakimowicz, Małgorzata Sadowska i Krzysztof Janczar. W Hulakula pojawią się również ekipy filmów "Dywizjon 303" i "Zrodzeni do szabli".

Na gości czekały też koncerty.

Muzyka i warsztaty na Ursynowie

Dwa dni atrakcji przygotował Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów.

W dniu finału WOŚP mieszkańcy mogli wziąć udział w ćwiczeniach jogi, pokazach medycznych i pokazach sztuk walki.

Spektakl na Służewcu

WOŚP wspierał też Służewski Dom Kultury. We współpracy z białostockim teatrem Conieco dla najmłodszych przygotowany został spektakl "Wrażliwość" Sztuka inspirowana jest baśnią Hansa Christiana Andersena "Stokrotka". Rozpocznie się o godzinie 14.

Bielany dla Orkiestry

Mieszkańcy Bielan postanowili w tym roku połączyć siły i zorganizować dzielnicowy finał WOŚP. Finał w hali sportowej przy Lindego 20. Oprócz występów artystycznych na scenie, goście mogą też liczyć na atrakcje w czterech strefach, na które podzielona została hala. Organizatorzy przygotowali strefy: piękna, aktywności, rodzinną i gastronomiczną.

Nie zabraknie też pokazów tanecznych i akrobatyki sportowej. Będą też licytacje. Wszystkie atrakcje "kosztują" tyle, ile zechcemy wrzucić za nie do puszki.

Początek wydarzenia o godzinie 13.

Moto Orkiestra na Bemowie

Fani motoryzacji mogli wesprzeć WOŚP na Autodromie Bemowo.

Zwycięzcy licytacji mogli na przykład zająć prawy fotel w rajdówce Kajetana Kajetanowicza. Podczas Moto Orkiestry coś dla siebie znaleźli zarówno starsi, jak i młodsi fani czterech kółek. Na dzieci czekają mini tory wyścigowe. Spragnieni wrażeń będą też mogli spróbować sił w jeździe na profesjonalnym symulatorze rajdowo-wyścigowym.

Koncert Jazzowy

"Pewnego dnia spotkało się kilku muzyków. Każdy z nich miał zespół, jednak żaden nie miał orkiestry. Postanowili coś z tym zrobić. Stwierdzili, że połączą siły i razem zagrają dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!" - zapowiadają koncert organizatorzy.

W klubie Bardzo Bardzo wystąpią Grzeczni Chłopcy, Bomba Kaloryczna oraz Patrycja Zarychta z zespołem, w którym za bębnami zasiądzie stały rezydent klubu Bardzo Bardzo- Gniewomir Tomczyk.

Zabytkowa komunikacja miejska

Wolontariusze WOŚP kwestowali w zabytkowych ikarusach, "parówkach" czy w 79-letnim tramwaju. Na bezpłatną przejażdżkę historycznymi pojazdami zapraszał Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Tramwaje i autobusy kursowały na dwóch trasach.

Szpital Pluszowego Misia

Finał WOŚP był też okazją, by najmłodsi pokonali lęk przed wizytą u lekarza. W Szpitalu Pluszowego Misia można było "diagnozować i leczyć" swoje pluszowe zabawki i lalki. Pomogą im w tym członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Turniej Piłki Halowej

Pieniądze dla WOŚP zbierali również studenci. Samorząd WPiA UW wraz ze Sztabem WOŚP "Studenci Warszawy", jak co roku, organizowali Charytatywny Turniej Piłki Halowej.  Po raz piąty zawody odbyły się w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji UW (Banacha 2a).

27 DJ-ów na 27. finał

Nietypową muzyczną akcję proponuje w tym roku Hala Gwardii. Z okazji 27. finału WOŚP na scenie zaprezentowało się aż27 DJ-ów. Pierwsze dźwięki muzyki zabrzmią już o godzinie 11.

Miasto gra z WOŚP


Prezydent Warszawy przekazał też na aukcję słynną niebieską ławkę, która towarzyszyła mu w takcie kampanii wyborczej. Z kolei wiceprezydent Paweł Rabiej dla zwycięzcy charytatywnej aukcji przygotuje kolacje inspirowaną kuchnią azjatycką. Poza tym, miasto wystawiło na licytację pierwszy przejazd testowy nowym odcinkiem metra na Targówku.

Podczas finału na placu Defilad Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozdawało zupę.

Miliard WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

>>>Zobacz nasz specjalny serwis WOŚP 2019 w TVN24<<<

Tak wyglądał ubiegłoroczny finał:


kk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 12:18 ~Wprost

  dyrygent~dyrygent

  Nie ulega natomiast żadnej kwestii i wątpliwości, że na całym świecie, pod każdą cywilizowaną szerokością geograficzną, impreza po przelewie krwi zostałaby przerwana.

  Ale to jest WOŚP. Człowieka DŹGNĘLI NOŻEM, a muzyka grała dalej, a ludzie stali na scenie. Grubo ponad pół minuty. I Owsiak też cały wieczór zamiatał sprawę pod dywan.

 • dyrygent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 10:36 ~dyrygent

  Nie ulega natomiast żadnej kwestii i wątpliwości, że na całym świecie, pod każdą cywilizowaną szerokością geograficzną, impreza po przelewie krwi zostałaby przerwana.

 • Nikt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 10:25 ~Nikt

  Michał800Michał800

  I gitara!
  Przy okazji, ile specjalistycznego sprzętu medycznego zakupił rząd przez ostatnie trzy lata?
  To było pytanie retoryczne.


  Jasne, że retoryczne bo jeszcze ktoś musi ten sprzęt obsługiwać. Nie wystarczy że stoi z nalepką.

 • Michał800

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 09:12 Michał800

  I gitara!
  Przy okazji, ile specjalistycznego sprzętu medycznego zakupił rząd przez ostatnie trzy lata?
  To było pytanie retoryczne.

 • fakt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 08:45 ~fakt

  Koszty zostaną pokryte z datków wrzucanych do puszek. To sumy liczone w milionach.

 • pol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 08:38 ~pol

  .....i wielomilionowe dary dla szpitali....
  Ech pisowska patologia szerząca tylko nienawiść
  podatnik~podatnik

  Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.

 • CWP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2019 08:17 ~CWP

  A ile na koncie Owsiaka i rodziny?

 • Szczwany Lis3k

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2019 23:44 ~Szczwany Lis3k

  Ja nie daję,i nie będę dawać.Nikt mnie nie zmusi;P P.S A kartą płacić można?:D

 • ghjk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2019 22:18 ~ghjk

  podatnik~podatnik

  Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.

  Czy koszty zabezpieczenia miesięcznic też tak skrupulatnie liczysz?

 • AMasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2019 20:42 ~AMasz

  Stach~Stach

  Sporo pisiorów zbulwersowanych wielkimi działaniami WOŚP,żenująca postawa jednokomurkowców.

  Pisze się "jednokomurkowców", jednokomórkowcu! :D

  Nie próbuje orać innych jak sam jesteś patałach.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »