Informacje

12.01.2018 19:56 moczydło i szczęśliwice

Miliony na basen i górkę.
"Będą służyły przez lata"

SERWISY:


Jeszcze w tym roku dwa ośrodki sportowe - Moczydło i Górka Szczęśliwicka - mają zostać zmodernizowane. W piątek w ratuszu podpisano umowy z wykonawcami inwestycji.

Prace przy kompleksie basenowym Moczydło na Woli będą kosztowały niemal 26 milionów złotych. Obejmą między innymi remont basenu, powstanie plaży oraz boisk do siatkówki i piłki nożnej, a także placu zabaw dla dzieci.

Plan dla Górki Szczęśliwickiej zakłada montaż nowej nawierzchni zjazdowej na stoku, remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymianę instalacji oświetlenia stoku. Te prace mają kosztować około 10 milionów złotych.

W piątek w ratuszu podpisano umowy dotyczącą przebudowy ośrodków.

Napięty harmonogram

- Zakończyliśmy procedury przetargowe dla dwóch bardzo dużych i bardzo ważnych ośrodków sportowych: modernizacji ośrodka Moczydło i wymiany maty na naszej Górce Szczęśliwickiej - powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Dodała, że "za kilka miesięcy" oddane zostaną do użytku wyremontowane ośrodki "cieszące się ogromną popularnością".

- Jeśli chodzi o Górkę Szczęśliwicką, to chcemy skończyć przed zimowym sezonem, więc mamy czas do końca września, natomiast jeśli chodzi o Moczydło, to jest to czas do końca października - zadeklarowała wiceprezydent. Według niej "harmonogram jest mocno napięty". Jednak - jak powiedziała - prezes firmy wykonawczej ośrodka Moczydło Maurycy Bryła zapewnił, że przygotowania do tej inwestycji zaczną się już za tydzień.

Kaznowska poinformowała, że w tym roku ośrodek Moczydło będzie nieczynny, a na Szczęśliwicach prace ruszą po trwającym teraz sezonie. - Sezon kończy się późną wiosną, dlatego wejdziemy na Górkę Szczęśliwicką po nim i zaczniemy budować w wakacje - przed kolejnym sezonem górka zostanie oddana - powiedziała Kaznowska.

"Kuźnia talentów narciarstwa"

- Sport i rekreacja w Warszawie będą miały piękne obiekty, które będą służyły przez lata - powiedział dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w ratuszu Janusz Samel.

Wyraził nadzieję, że "przyszłe lato w mieście to będzie potężna dawka emocji dla najmłodszych mieszkańców stolicy". Zauważył także, że "Górka Szczęśliwicka to kuźnia warszawskich talentów narciarstwa alpejskiego". - Trzymam kciuki za wszystkich, którzy skorzystają z tych obiektów - dodał Samel.

PAP/ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • blady

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2018 08:17 ~blady

  już dwa lata temu miliony zostały przeznaczone na budowę basenów i centrum rekreacyjnego na ul Namysłowskiej i do tej pory cisza.ciekawe czy tu będzie podobnie a później się okaże że pieniądze wyparowały.

 • lukabrazi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2018 21:56 ~lukabrazi

  Bo wszystko trzeba otwierać tuż przed wyborami samorządowymi aby czymś się pochwalić, skoro tyle się wcześniej nakradło...

 • PiotrW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2018 21:49 ~PiotrW

  bo to kompleks pod chmurka

 • Zdziwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2018 20:58 ~Zdziwiony

  O ile rozumiem że sezon budowlany u nas ma swój szczyt latem, to nie rozumiem niby czemu remont basenu nie może się rozpocząć 1 września a zakończyć np. 20 czerwca roku następnego???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zablokował montaż słupków, służby nie mogą usunąć auta

Zablokował montaż słupków, służby nie mogą usunąć auta

Na chodniku przy Andersa zaczęły pojawiać się słupki. Znalazł się jednak kierowca, który zaparkował auto w taki sposób, że pokrzyżował drogowcom plany.... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »