Informacje

12.01.2018 19:56 moczydło i szczęśliwice

Miliony na basen i górkę.
"Będą służyły przez lata"

SERWISY:


Jeszcze w tym roku dwa ośrodki sportowe - Moczydło i Górka Szczęśliwicka - mają zostać zmodernizowane. W piątek w ratuszu podpisano umowy z wykonawcami inwestycji.

Prace przy kompleksie basenowym Moczydło na Woli będą kosztowały niemal 26 milionów złotych. Obejmą między innymi remont basenu, powstanie plaży oraz boisk do siatkówki i piłki nożnej, a także placu zabaw dla dzieci.

Plan dla Górki Szczęśliwickiej zakłada montaż nowej nawierzchni zjazdowej na stoku, remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymianę instalacji oświetlenia stoku. Te prace mają kosztować około 10 milionów złotych.

W piątek w ratuszu podpisano umowy dotyczącą przebudowy ośrodków.

Napięty harmonogram

- Zakończyliśmy procedury przetargowe dla dwóch bardzo dużych i bardzo ważnych ośrodków sportowych: modernizacji ośrodka Moczydło i wymiany maty na naszej Górce Szczęśliwickiej - powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Dodała, że "za kilka miesięcy" oddane zostaną do użytku wyremontowane ośrodki "cieszące się ogromną popularnością".

- Jeśli chodzi o Górkę Szczęśliwicką, to chcemy skończyć przed zimowym sezonem, więc mamy czas do końca września, natomiast jeśli chodzi o Moczydło, to jest to czas do końca października - zadeklarowała wiceprezydent. Według niej "harmonogram jest mocno napięty". Jednak - jak powiedziała - prezes firmy wykonawczej ośrodka Moczydło Maurycy Bryła zapewnił, że przygotowania do tej inwestycji zaczną się już za tydzień.

Kaznowska poinformowała, że w tym roku ośrodek Moczydło będzie nieczynny, a na Szczęśliwicach prace ruszą po trwającym teraz sezonie. - Sezon kończy się późną wiosną, dlatego wejdziemy na Górkę Szczęśliwicką po nim i zaczniemy budować w wakacje - przed kolejnym sezonem górka zostanie oddana - powiedziała Kaznowska.

"Kuźnia talentów narciarstwa"

- Sport i rekreacja w Warszawie będą miały piękne obiekty, które będą służyły przez lata - powiedział dyrektor Biura Sportu i Rekreacji w ratuszu Janusz Samel.

Wyraził nadzieję, że "przyszłe lato w mieście to będzie potężna dawka emocji dla najmłodszych mieszkańców stolicy". Zauważył także, że "Górka Szczęśliwicka to kuźnia warszawskich talentów narciarstwa alpejskiego". - Trzymam kciuki za wszystkich, którzy skorzystają z tych obiektów - dodał Samel.

PAP/ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • blady

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2018 08:17 ~blady

  już dwa lata temu miliony zostały przeznaczone na budowę basenów i centrum rekreacyjnego na ul Namysłowskiej i do tej pory cisza.ciekawe czy tu będzie podobnie a później się okaże że pieniądze wyparowały.

 • lukabrazi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2018 21:56 ~lukabrazi

  Bo wszystko trzeba otwierać tuż przed wyborami samorządowymi aby czymś się pochwalić, skoro tyle się wcześniej nakradło...

 • PiotrW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2018 21:49 ~PiotrW

  bo to kompleks pod chmurka

 • Zdziwiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2018 20:58 ~Zdziwiony

  O ile rozumiem że sezon budowlany u nas ma swój szczyt latem, to nie rozumiem niby czemu remont basenu nie może się rozpocząć 1 września a zakończyć np. 20 czerwca roku następnego???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »