Informacje

05.03.2016 20:10 Jak obronić się przed napadem?

Mieszkanki Białołęki poznają tajniki samoobrony

SERWISY:

Co zrobić, aby uniknąć zagrożenia? Jak skutecznie obronić się przed napadem? Czy w samoobronie wszystkie chwyty są dozwolone? Tego wszystkiego uczyły się mieszkanki Białołęki na warsztatach zorganizowanych pod hasłem "Bezpieczna w wielkim mieście".

– Białołęka jest stosunkowo bezpieczną dzielnicą na mapie Warszawy, ale przecież każda z nas porusza się na co dzień po całym mieście. Często słyszymy o różnych sytuacjach, które mogą stanowić zagrożenie. Powinnyśmy wiedzieć, jak z nich wybrnąć – mówi Magdalena Roguska, jedna z organizatorek treningu.

Warsztat samoobrony został zorganizowany przez pięć kobiet z lokalnej inicjatywy Białołęka jest kobietą. Wzięło w nich udział około 80 pań, które pod okiem trenerów z klubu Krav Maga Tarchomin uczyły się podstaw samoobrony. Wszystko działo się w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ulicy Światowida 56.

Od nastolatki po seniorkę

– Kurs trwał trzy godziny. Były to nie tylko ćwiczenia praktyczne, ale też dużo teorii. Trenerzy opowiadali nam o tym, jak unikać zagrożenia. Przekonywali, że powinnyśmy uważnie obserwować otoczenie czy też dokładnie zapinać torebkę – relacjonuje Magdalena Roguska.

W warsztatach uczestniczyły kobiety w różnym wieku. – Przyszły zarówno nastolatki, jak i seniorki. Obecność pięciu trenerów sprawiła, że była możliwość indywidualnej pracy praktycznie z każdą z nich – dodaje nasze rozmówczyni.

Będą kolejne warsztaty

Działaczki z inicjatywy Białołęka jest kobietą zorganizowały warsztaty już po raz czwarty i – jak zapewniają – nie jest to ich ostatnie słowo.

–  Trudno na razie mówić o konkretnym terminie, ale na pewno będziemy organizować kolejne warsztaty – zapewnia Roguska. Z roku na rok warsztaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W odpowiedzi na aktywność mieszkanek Białołęki, stowarzyszenie zgłosiło też projekt od budżetu partycypacyjnego związany właśnie z nauką samoobrony dla kobiet. – Chcemy, żeby takie zajęcia odbywały się regularnie – podsumowuje.

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »