Informacje

07.04.2014 20:17 kontrowersje wokół instalacji

Mieszkanie pełne słomy? Straż: lokator może trzymać co chce

SERWISY:

Chociaż instalacja w bloku przy Redutowej, gdzie artystka wypełniła mieszkanie słomą, zniknęła już w sobotę, nadal budzi kontrowersje. Internauci tvnwarszawa.pl pytają, co na to straż pożarna. Ta odpowiada, że nie ma uprawnień do kontrolowania mieszkań.

Nie wszyscy zdecydowali się przyjrzeć instalacji i zastanowić, co chciała przekazać artystka. Internauci dociekają za to, co o pomyśle sądzi straż pożarna.

"Można trzymać, co się chce"

- Z naszego punktu widzenia lokator może trzymać w mieszkaniu co chce, o ile nie są to przedmioty ujęte w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji o ochronie p.poż., jak np. butle z gazem, czy kanistry z benzyną – wyjaśnia Artur Laudy z biura prasowego straży pożarnej.

Straż pożarna nie ma też uprawnień do kontroli mieszkań. – Gdy otrzymamy zgłoszenie o niebezpiecznych przedmiotach, to z 7-dniowym wyprzedzeniem zapowiadamy kontrolę w lokalu. Jest ona przeprowadzana z policją – wyjaśnia Laudy.

Przyznaje, że słoma jest łatwopalna i zagrożenie pożarowe jest większe. – Za bezpieczeństwo odpowiedzialny jest właściciel lokalu, bądź zarządca budynku – kwituje strażak.

Sprawy nie komentuje artystka. Zgodnie z planem instalacja została zdemontowana w sobotę wieczorem.

Autorką instalacji jest Anna Jochymek. Praca, do stworzenia której potrzebna była tona słomy, miała zwrócić uwagę na problemy z określeniem własnej tożsamości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • me_gusta_rozpusta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 23:06 me_gusta_rozpusta

  ASIAAA~ASIAAA

  Wśród tylu negatywnych komentarzy mój będzie perełką. To niesamowita odwaga wnieść sztukę do bloku pełnego negatywnie nastawionych ludzi. Niesamowity i zarazem entuzjastyczny jest sposób wyrazu i chęć przekształcenia prozaicznej przestrzeni. Brawo dla tej artystki oby więcej osób chciało zmienić monotońię życia!!!!!!!!!!


  jeśli tonę słomy nazywasz sztuką, to jak nazwiesz tonę gnoju..?!

 • ASIAAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 21:35 ~ASIAAA

  Wśród tylu negatywnych komentarzy mój będzie perełką. To niesamowita odwaga wnieść sztukę do bloku pełnego negatywnie nastawionych ludzi. Niesamowity i zarazem entuzjastyczny jest sposób wyrazu i chęć przekształcenia prozaicznej przestrzeni. Brawo dla tej artystki oby więcej osób chciało zmienić monotońię życia!!!!!!!!!!

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 17:41 ~pasażer

  Jestem ciekawa, gdzie podział się mój wczorajszy komentarz o interwencji PINB, i kto tak faworyzuje bezmyślność i chęć zaistnienia za wszelką cenę tej pseudoartystki.

 • OKI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 16:15 ~OKI

  Tona słomy w mieszkaniu. A jakie jest dopuszczalne obciążenie stropu?

 • precz z cenzurą

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 15:43 ~precz z cenzurą

  Jak ktoś nie potrafi śpiewać a chce się wybić w chorych , szukających sensacji mediach to pokazuje cycki albo du..pę lub drze na scenie biblię, jak ktoś nie potrafi stworzyć coś ciekawego w innych dziedzinach sztuki/kultury to wymyśla inne sposoby. Różnica polega na tym, ze tym razem zagraża innym, spokojnym, normalnym, o których zawsze można powiedzieć, że nie znają się i nie rozumieją "sztuki". Ja też mieszkam na 10 piętrze, zacznę sikać z okna i nazwę to nowoczesną formą ekspresji, wyrażania emocji, etc. Autorce psychiatra bardzo wskazany. Poza tym witajmy w "wolnym" świecie.

 • Braciszek Tuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 14:56 ~Braciszek Tuck

  maczab1maczab1

  ubodzy na rozumie, nie zapominajcie, ze wolność Tomku w swoim domku, ale kapownicy i rożnego rodzaju autorament spać nie może i kombinuje jak bliźniemu dowalić. A przecież nie tak dawno były domy pewnie bardzo ekologiczne z dachem słomianym

  Jak ci ktoś podpali po sąsiedzku stertę słomy i podsmaży mieszkanie, sam będziesz śpiwać ze szczęścia jak słowik o ekologii i kapownikach.

 • Rosomak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 14:54 ~Rosomak

  hops~hops

  ooo jacy wszyscy teraz znawcy pożarnictwa - zaraz po medycynie, prawie i lotnictwie oczywiście. nagle chcecie ograniczania czyjejś wolności? działań policji i innych służb?
  a gdzie okrzyki o wolności i obrońcy praw wszelakich? gdzie bulwersy, że można robić to czy tamto, bo to wolny kraj?
  wolność Tomku w swoim domku, ale dopóki Was to niedotyczy? :>

  Najpierw popracuj nad polszczyzną, buraczku od "bulwersów" i "wolnoŚĆ Tomku", a potem pouczaj innych. Akurat na forum sa inżynierowie, nie tylko spece od wszystkiego po podstawówce, jak ty.

 • dragonow

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 13:50 ~dragonow

  Czy mogę trzymać u siebie w mieszkaniu pociski poniemieckie? Nie będę ich ruszać, wyłączę prąd etc. Bo planuję zwieść sobie ich całą tonę.

  Przypominam, że istenieje wariant, że robactwo pojawi się na klatce schodowej, po wizycie tej słomy - ufam, że artystka za swoje pieniądze je wyplewi.

 • dereere

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 13:42 ~dereere

  niezły odjazd, niechaj robi co chce, nie wiem tylko dlaczego to się nazywa instalacją - dla mnie to coś raczej na granicy szaleństwa.

 • vito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.04.2014 11:26 ~vito

  Ten miś odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo"

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »