Informacje

02.03.2011 06:41 Bloki przy Conrada wciąż puste

Mieszkania się kurzą, dzielnica nie wie, komu je dać

SERWISY:

To miał być wielki sukces. Budowa 80 mieszkań komunalnych, wykończonych w dość wysokim jak na ten segment nieruchomości standardzie, zakończyła się w połowie 2010 roku. Oczekujący na mieszkanie mieli się wprowadzić jeszcze przed świętami. Przyszły wybory i... mieszkania stoją puste do dziś.

- Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Za kilka tygodni wprowadzą się tutaj mieszkańcy - chwalił się w czerwcu ubiegłego roku reporterowi TVN Warszawa  Ryszard Modzelewski (PO), ówczesny wiceburmistrz Bielan.

Lipiec, sierpień, wrzesień...

Od momentu, kiedy złożył obietnicę, minęło już ponad pół roku. W tym czasie zdążyły się zmienić władze dzielnicy. Nie zmieniła się sytuacja rodzin, które wciąż czekają na mieszkania w nowym budynku.

- Długo czekaliśmy na przydział, więc kiedy pokazano nam w listopadzie mieszkania, od razu zadeklarowaliśmy chęć wprowadzki. Urzędnik, który prowadził naszą sprawę, powiedział, że święta będziemy mogli spędzić już przy ul. Conrada - mówi mieszkanka Bielan (dane do wiadomości redakcji). Jednak do dziś nie podano terminu, kiedy mieszkanie będzie do odebrania, a wśród oczekujących rodzi się coraz więcej podejrzeń. - Przyszła nowa władza i chyba tam jakichś swoich chcą umieścić - denerwuje się nasza informatorka.

Miało być inaczej

Zasady naboru mieszkań przy ul. Conrada opracował Marek Keller (SLD), wiceburmistrz odpowiedzialny za zasoby lokalowe Bielan w ubiegłej kadencji. Według niego w pierwszej kolejności mieszkania mieliby dostawać ci, którzy już mają przydzielone mieszkania komunalne, ale chcą je zamienić na większe. W momencie przesiedlania na Conrada lokal, który opuszczają, miałyby zajmować zupełnie nowe osoby, które na mieszkania oczekują od kilku lat. Spośród osób chętnych na zamianę w pierwszej kolejności miały być brane pod uwagę osoby, które nie sprawiają kłopotów, nie zalegają z opłatami i mają pozytywną opinię np. w Opiece Społecznej czy u dzielnicowego. Tak miało być, ale ostatecznie żadna lista oczekujących nie powstała. Już w zeszłym roku działania zarządu wzbudziły sprzeciw radnych.

Podejrzane wnioski

Taka zasada nie spodobała radnym komisji mieszkaniowej. - Z góry przekreślało się szanse na nowy lokal osób, które na mieszkania czekają od kilku lat. Przecież takie spokojne rodziny mogą być też wśród osób czekających na lokal kilka lat – mówi Jadwiga Wnuk, była radna dzielnicy Bielany.

Wniosków o zamianę mieszkania z obecnie posiadanego na to przy Conrada było około 150. W większości z nich nie było podstaw, żeby dokonać zamiany lokum.

Według radnych podejrzane były też zupełnie nowe wnioski z 2010 roku, złożone tuż przed wybudowaniem dwóch budynków na Conrada. - Nic nie wiedzieliśmy o tych osobach, jakie są ich potrzeby, co to są za rodziny - mówi Wnuk, która w ubiegłej kadencji zasiadała w komisji mieszkaniowej. - Te osoby nie zgłaszały się też na posiedzenia komisji, żeby przybliżyć nam swoją sytuację - dodaje była radna.

Nowa władza, nowa lista?

Czy dlatego nowy zarząd robi własną listę? - My nie robimy nowej listy, bo takiej, która zostałaby zatwierdzona przez ówczesny zarząd, w ogóle nie było. Na jakiej zasadzie były oglądane mieszkania? Nie mam żadnej wiedzy na ten temat, ale może nie wszystko było zgodnie z procedurami - mówi Piotr Rudzki (PO), wiceburmistrz odpowiedzialny obecnie za mieszkalnictwo komunalne w dzielnicy. Wiceburmistrz nie potrafi też wskazać terminu, kiedy stojące od pół roku wolne mieszkania zostaną zasiedlone. - Ja przywiązuję wagę do tego, co się mówi, więc nie dam obietnicy bez pokrycia. Przygotowujemy listę i powstanie ona tak szybko, jak to tylko możliwe - mówi Rudzki.

W dzielnicy na mieszkanie komunalne czeka obecnie ponad 400 rodzin.

Oto odpowiedź na nasze wątliwości, jaką otrzymaliśmy od rzecznika prasowego dzielnicy:

Po wybudowaniu i wykończeniu dwóch budynków komunalnych przy ul. Conrada 3 A i 3 B w tej chwili opracowywana jest procedura zasiedlenia, którą w najbliższym czasie zatwierdzi Zarząd Dzielnicy. Zarząd też zatwierdzi listę osób, które otrzymają tam mieszkania (łącznie jest 80 mieszkań po 40 w każdym budynku). Po wytypowaniu osób odbędzie się losowanie piętra, numeru lokalu.

Powyższa procedura zasiedlania budynków komunalnych przy ul. Conrada 3 A i 3 B przygotowywana jest na podstawie Wieloletniego Programu Gospodarowania Lokalami przyjętego przez Radę m.st. Warszawy.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Maciej Czerski, Bartłomiej Frymus

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2018 22:55 ~nik

  Z to prezesi i resztę towarzystwa ma po parę mieszkań i tak kręcą lody

 • BIELANKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2015 13:27 ~BIELANKA

  Burmistrz I reszta jego podwładnych to same złodzieje. JESLI CHODZI O SPRAWY LOKALOWE TO SAMA MAFIA URZEDOWA TO JEST REKA MYJE REKE.

 • zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2012 10:38 ~zawiedziony

  czy ktoś widział te mieszkania?,ja widziałem i powiem że ten co projektował miał zero wyobrazni,z zewnątrz pięknie a wewnątrz tandeta, jest nierostawne,kupa małych okien

 • mieszkanka bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2012 11:37 ~mieszkanka bielan

  Tragedia!!!!!!!!!!!! Do dziś dnia nic nie wiadomo. Taki kchany jest nasz burmistrz bielan!!!!!

 • Do ... Majtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2011 21:52 ~Do ... Majtek

  Tak dla sprostowania cena za m2 w nowych blokach budowanych przez WSBM Chomiczówka wynosi przy aktualnie budowanym bloku 5500zl, a w poprzedniej inwestycji Żółwia/Brazownicza 5885zł. W bloku aktualnie budowanym mieszkania zostały przyznane osobom z listy oczekujacych (5-7 lat) ostatnich ok 20 mieszkan, w mniej atrakcyjnych układach) nikt z listy nie chciał, więc powywieszano po klatkach bloków spółdz. ogloszenia... kto pierwszy ten lepszy... rozeszły sie. Więc nie jęcz, ze jacyć tam poslowie itp.. dostali mieszkania a ty nie. Widocznie albo czekasz zbyt krótko, albo grymasisz tak bardzo, że kazdą propozycje odrzucasz w przedbiegach. Zresztą, w poprzedniej inwestycji nie poszlo mieszkanie 80m2... nikt go nie chciał... skoro spółdzielnia wystawiła je wkoncu do przetargu... kto da wiecej.
  A tak na marginesie... do kogo ty masz pretencje, że żyjesz z 4 -os. rodziną na 48m2 ??? Ja zyje w 3 os na 35m (ilość metrów na os. podobna) i jaos nie wylewam żali publicznie. Weź kredyt i poiwieksz swój metraż, a jak cie nie stać, to ciesz sie że i tyle masz.

 • flora

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2011 09:55 ~flora

  dlaczego nowy zarząd uchylił uchwałę starego zarządu co do lokatorów na conrada którzy oglądali te mieszkania w listopadzie i którzy ich teraz nie dostaną to jest poprostu bandytyzm!!!!!!!!!!!!!!!!

 • życie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 13:39 ~życie

  panie Sebastianie,a czemu pan uważa,ze komunalne to powinno być w gorszej dzielnicy i o gorszym standardzie ,każdy człowiek ma prawo do godnego życia,komunalnych bloków jest bardzo dużo o większości to pan pewnie niema pojęcia że to komunalne,po takiej wypowiedzi i dzieleniu ludzi to właśnie pan jest tym marginesem a nie człowiekiem........

 • flora

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2011 10:08 ~flora

  I co była telewizja i na tym się skończyło do tej pory nic nie wiadomo.

 • LUCA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2011 10:33 ~LUCA

  Osobiśćie znam osoby ,które włażą WŁADZY w pewną część ciała żeby koleżanka dostała mieszkanie komunalne. A więc punt widzenia zależy od punktu siedzenia .Nie wierzcie w jakąś lite bo tylko protegowani przez Władzę Bielan mają szansę.

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 00:32 ~sebastian

  Ja tez chce komunalne a nie kredyt na 35 lat :(. A jeśli komunalne to niech dostaną w gorszej dzielnicy i w gorszym standardzie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »