Informacje

09.08.2017 18:11 opublikowano oświadczenia

Mieszkania, oszczędności, srebra. Majątek członków komisji weryfikacyjnej

SERWISY:

Mieszkania na wynajem, diety poselskie, kredyty - również we frankach szwajcarskich, a także kolekcja sreber - to niektóre z elementów oświadczeń majątkowych członków komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Opublikowano je na stronie internetowej komisji.

Szef komisji Patryk Jaki składa oświadczenia majątkowe od 2016 r. jako wiceszef MS. Za ub. r. wykazał mieszkanie, około 3 tys. zł oszczędności, papiery wartościowe o wartości 200 tys. zł (wraz z żoną) oraz akcje kilku spółek. Ma też samochód volkswagen. Wziął kredyt hipoteczny o wartości 220 tys. zł. W ubiegłym roku osiągnął łączny dochód powyżej 200 tys. zł.

Sebastian Kaleta (wybrany do komisji z rekomendacji PiS) wykazał 125 tys. zł oszczędności w ramach współwłasności małżeńskiej. Do 30 maja pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Geovita SA - za co uzyskał dochód 25 tys. zł. Do powołania do komisji był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Sprawiedliwości.

Łukasz Kondratko (wybrany z rekomendacji PiS) jako komornik w Przemyślu osiągnął w ub.r. dochód 100 tys zł. Ma dom w budowie o powierzchni 90 m kw. i gospodarstwo rolne o powierzchni 1,7 ha (we współwłasności małżeńskiej). Ma 53 tys. zł i 100 euro oszczędności. Ma dwa samochody - seat leon i kia sportage (w leasingu).

Dziewięć mieszkań

Poseł Robert Kropiwnicki (wybrany z rekomendacji PO) ma w sumie dziewięć mieszkań, w tym na wynajem, od 100 do 34 m kw. Za ubiegły rok zadeklarował w sumie 270 tys. zł dochodów brutto (wynajem mieszkań, diety i uposażenie poselskie, umowa o pracę). Wykazał też 1,9 ha gruntu oraz garaż. Ma 28 tys. zł oszczędności oraz 24 udziały w Legnickim Centrum Biznesu Sp.z oo. Wziął cztery kredyty na zakup mieszkań - w kwotach od 91 tys. zł do 152 tys. franków szwajcarskich.

Poseł Paweł Lisiecki (wybrany z rekomendacji PiS) ma mieszkanie - 33 m kw. i miejsce garażowe. W ubiegłym roku osiągnął ponad 168 tysięcy zł łącznego dochodu (diety i uposażenie poselskie plus wynagrodzenie jako burmistrz dzielnicy  Praga Północ). Ma też 16 tys. zł oszczędności oraz papiery wartościowe o łącznej wartości ponad 24 tys. zł. Wraz z żoną ma 20 udziałów w Spółdzielni Wnet.

Poseł Jan Mosiński (wybrany z rekomendacji PiS) ma mieszkanie o powierzchni 72 m kw. (we współwłasności małżeńskiej). Na dwóch kontach bankowych ma niemal 20 tys. zł. Ma 85 akcji firmy Runotex SA w Kaliszu, dwa samochody - chryslera i volvo. Wziął 25 tys. zł pożyczki od Sejmu.

Bartłomiej Opaliński (wybrany z rekomendacji PiS) ma dom o powierzchni 180 m kw., dwa mieszkania o pow. 32 i 49 m kw. (które wynajmuje za 25 tys. zł rocznie) oraz działkę budowlaną (współwłasność) o pow. 933 m kw. Ma też 146 tys. zł oszczędności i opla insignię. Jako przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie zarobił w 24 tys. zł. Prowadzi też kancelarię radcy prawnego - w ub.r. zarobił 12 tys. zł. Spłaca kredyt hipoteczny z 2015 r. na kwotę 326 tys. zł.

Oszczędności w euro, funtach i złotówkach

Paweł Rabiej (wybrany z rekomendacji Nowoczesnej) ma dom o powierzchni 160 m kw. i działkę 4300 m kw., mieszkanie - 74 m kw. Ma 21,5 tys. zł, 4,1 tys. euro i 5,2 tys. dolarów oszczędności. Ma 50 udziałów w spółce Thinktank. Prowadzi działalność gospodarczą (zawieszoną w maju br.) z czego w ub.r. osiągnął dochód 12,9 tys. zł. Wziął dwa kredyty: hipoteczny o wartości 422 tys. zł i odnawialny - 30 tys. zł. Ma kartę kredytową z limitem 62 tys. zł. Wykazał też "kolekcję polskich sreber" o wartości 45 tysięcy.

Adam Zieliński (wybrany z rekomendacji Kukiz'15) ma wraz z żoną 105 tys. zł, 1000 euro, 200 funtów i 180 dolarów oszczędności. W zeszłym roku osiągnął dochód 6 tys. zł (umowy cywilnoprawne i o dzieło oraz do lutego ub.r. praca w Instytucie Nauk Prawnych PAN). Ma jeden udział w spółce k82. Ma też skodę fabię.

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji od początku czerwca bada zgodność z prawem decyzji administracyjnych w sprawie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Uchyliła już trzy decyzje wydane z upoważnienia prezydent Warszawy: o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego dwóch działek przy ul. Twardej; o przyznaniu praw do działki Chmielna 70 Januszowi Piecykowi, mec. Grzegorzowi Majewskiemu i Marzenie K. oraz o przyznaniu Maciejowi M. działki Sienna 29.

Zobacz też: "Komisja Weryfikacyjna podjęła decyzję w sprawie Chmielnej 70"

PAP

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2017 10:19 ~anna

  bip.warszawa.pl => z prawego menu wybrać zakładkę oświadczenia majątkowe. I do wyszukiwarki wpisujemy imię i nazwisko osoby, która nam wydała dowód osobisty, zarejestrowała samochód, itp. albo przeglądamy losowo. Bardzo ciekawa lektura, choć mocno frustrująca.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2017 10:15 ~nick

  Może. Jest na to wyrok NSA. Poszukaj sobie.

  Skipper~Skipper

  Nie wiedziałem, że komisja może uchylać decyzje administracyjne.

 • Barti79

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 15:11 ~Barti79

  Poseł Robert Kropiwnicki - to które mieszkania wynajmuje "na lewo" bez umowy ?

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2017 14:56 ~nick

  A ciekawe, ile tych sreber i oszczędności? Sprawdźcie lepiej szeregowych urzędników, wydających decyzje administracyjne w imieniu prezydenta miasta. W mokotowskiej delegaturze BAiSO podinspektor siedzący w okienku wykazuje roczny dochód, który po podzieleniu na 12 miesięcy daje... ponad 6000 miesięcznie. A adiunkt na państwowej uczelni zarabia połowę tego...

 • Skipper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2017 16:49 ~Skipper

  Nie wiedziałem, że komisja może uchylać decyzje administracyjne.

 • anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2017 16:44 ~anna

  Wow, kredyt we frankach. to dopiero trzeba mieć dochody, bo nie każdy może dostać pożyczkę na tak dobrych warunkach :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »