Informacje

20.09.2013 09:18 problem na żoliborzu

"Mieszkańcy zadziałali na swoją niekorzyść". Zostaną bez ogrzewania?


Mieszkańcy bloku przy ul. Izabelli z niepokojem patrzą na słupki rtęci. Firma, która remontowała sieć ciepłowniczą, przerwała prace, ponieważ część lokatorów protestowała, że remont rozpoczął się bez konsultacji z nimi.

"Kaloryfery są odcięte od głównego węzła ciepłowniczego, instalacji łączącej w piwnicy brak i nie ma żadnych wieści kiedy, i czy w ogóle, prace mają zostać wznowione" - napisał na warszawa@tvn.pl jeden z mieszkańców bloku.

Mieszkańcy: Marzniemy w domach

Firma działająca na zlecenie administracji osiedla rozpoczęła remont instalacji na początku września, po wcześniejszym zawiadomieniu mieszkańców. Prace trwały do 12 września. Dzień później zostały przerwane.

"Okazało się, że część mieszkańców złożyła protest na prowadzone prace. Skutek jest taki, że od piątku 13 (nomen omen) prace zostały zawieszone" - żali się internauta.

"Kaloryfery zimne, nie ma perspektyw na zmianę sytuacji, Administracja milczy na temat rozwiązania problemu. Marzniemy w domach, dziś nad ranem miałem 17 st. C w mieszkaniu, a noc nie była zbyt zimna. Mam małe dziecko, nie protestowałem przeciw wymianie i remontowi, jestem tylko zaniepokojony dalszymi krokami spółdzielni" - czytamy w mailu do redakcji.

Administracja: Sami sobie zaszkodzili

- Mieszkańcy tego bloku zadziałali na swoją niekorzyść - mówi tvnwarszawa.pl Andrzej Nużyński, zastępca dyrektora ds. technicznych administracji osiedla Żoliborz IV - Wymiana instalacji w budynku przy Izabelli 16 była konieczna, dlatego podjęliśmy decyzję o remoncie, jednak po proteście mieszkańców musieliśmy przerwać prace - wyjaśnia.

Jest jednak szansa, że przed rozpoczęciem sezonu grzewczego remont zostanie zakończony. - Jeszcze w tym tygodniu zarząd, po konsultacjach z mieszkańcami bloku, podejmie decyzję o wznowieniu prac. Mamy na uwadze, że za oknem jest coraz chłodniej i sprawne ogrzewanie już wkrótce będzie niezbędne - zapewnia dyrektor Nużyński.

Firma wykonująca remont nie ma zbyt wiele czasu, bo wiąże ją termin zapisany w umowie. - Firma wymieniająca instalację zobowiązała się w kontrakcie, że do 26 września zakończy prace. Liczę na to, że do tego czasu wszyscy mieszkańcy bloku przy Izabelli 16 będą mieli podłączenie do węzła ciepłowniczego - podsumowuje Nużyński.

Blok przy Izabelli 16 był jednym z dwóch, w których zaplanowano remont instalacji ciepłowniczej. W przypadku poprzedniego budynku, wymiana instalacji odbyła się bez żadnych problemów.

ij/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bródno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2013 11:01 ~bródno

  na Chodeckiej na Bródnie też się doiero wzięli za remont CO, piony w piwnicach już odcięte, mam nadzieję że zdążą przed przymrozkami. Prace w mieszkaniach mają trwać do końca października a potem nie wiem ile jeszcze...
  Uważam że za późno się wzięli do roboty.

 • rudziszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 23:11 ~rudziszek

  aqq~aqq

  Mam pytanie kto to był ta Izabella?

  Izabella Czartoryska, hrabianka

 • Ozi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 21:52 ~Ozi

  Znowu pompa w majty... Komu jest zimno na jesieni? Zimno to jest jak w domu poniżej 15 C spada albo bardziej. Wystarczy zamknąć okna i założyć długie spodnie i bluzę i już ciepło jest. Grzanie do 25 w mieszkaniu nie jest zdrowe!!! Ogrzewanie powinni włączać w połowie listopada a nie we wrześniu czy może w sierpniu?

 • ha ha ha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 16:34 ~ha ha ha

  Tia... debil robi wymianę na jesieni?
  A może ma robić jak wszyscy są na urlopach i nikogo niema??
  Hę?? :P

 • tural

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 16:34 ~tural

  Ta spółdzielnie to banda złodziejaszków. Robią co chcą, nic nie konsultują z mieszkańcami, podwyższają czynsz, nie słuchają zadania mieszkańców (płatników). Każdy przetarg zasila niejedną kieszeń... I pracują tam same wredna babska !!! SM już dawno powinny zostać zlikwidowane.

 • WAWAR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 16:34 ~WAWAR

  To przecież pani Gronkiewicz Walc sprzedała SPEC i teraz SPECu już nie ma !
  Samochody przemalowane , część załogi zwolniona . Tak się dzieje w Warszawie że ludzie będą mieli zimno !

 • niko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 15:15 ~niko

  To zainteresujcie sie budynkami przy krasińskiego !!! ktoś wział w łape i remont instalacji ma sie odbywać - UWAGA od pażdziernika do STYCZNIA !!!

 • StenAk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 15:15 ~StenAk

  Tytuł jest nie fair, artykuł też. "Mieszkańcy zadziałali na swoją niekorzyść!!" Ale dlaczego? Na to pytanie, ja mieszkający tu od lat 40 odpowiadam: Protesty miszkańców to wynik wiloletnich (powyżej 20 lat) "rządów" pani prezes WSM, współpracującej z nia byłej dyrektor Osiedla i odchodzących w WSM oraz Osiedlu Żoliborz IV kantów.
  Teraz mieszkańcy są tak nieufni, że trudno ich przekonać do czegokolwiek.
  Więc nie ma się co dziwić a redaktorzy wrzucają tutuł artykułu, który może sugerować nieodpowiedzialność Spółdzielców. To nie fair.

 • aqq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 15:07 ~aqq

  Mam pytanie kto to był ta Izabella?

 • judasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.09.2013 15:05 ~judasz

  Powinni im wogóle nie podłączać do c.o. jak są tacy mądrzy.Raz w końcu trzeba ludzi nauczyć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »