Informacje

18.07.2016 06:48 sonda tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Wilanowa:
nie dla molocha

SERWISY:

Mieszkańcy Wilanowa nie chcą ogromnej galerii w tej dzielnicy. Większość uważa, że przydałby się tu tego typu obiekt, ale zdecydowanie mniejszy. Obawiają się, że powstanie galerii zakłóci spokój panujący w okolicy.

Postanowiliśmy porozmawiać z mieszkańcami, o tym co sądzą o planach budowy ogromnej galerii handlowej w ich dzielnicy. Wysłaliśmy kamerę w okolice skrzyżowania ulic Kieślowskiego i Klimczaka w Wilanowie.

W rozmowie z pierwszą napotkaną osobą usłyszeliśmy, że duża galeria mogłaby zaburzyć spokój w tej okolicy. - Powinna być dostosowana do możliwości terenu, do tego jak funkcjonuje w tym momencie Miasteczko Wilanów. Ono jest raczej przyjazne i myślę że mieszkańcom zależy, żeby tak zostało - mówił jeden z okolicznych mieszkańców.

Osoby mieszkające w tej dzielnicy, są zgodne, że budowa ogromnej galerii to zły pomysł. Mimo to, zauważają potrzebę budowy obiektu, w którym spokojnie mogliby zrobić zakupy lub pójść do kina. Zaznaczają jednak, że powinien to być kameralny budynek.

Lokalny punkt usługowy

- Na pewno przydałby się obiekt handlowy z kinem. Natomiast te plany, żeby powstał taki bunkier, jak Galeria Mokotów, to zdecydowanie coś takiego nie jest nam potrzebne - wyjaśnia spotkany mieszkaniec dzielnicy.

Jedna z mieszkanek twierdzi, że przydałaby się kameralna galeria, a nie obiekt do którego przyjeżdżaliby mieszkańcy z innych dzielnic i okolicznych miejscowości.

- Gdybym miała tu mieszkać i mieć samochody na wysokości okien to nie bardzo. Uważam że galeria powinna być mniejsza. Coś w stylu tej na Zawadach, że można przejść ze sklepu do sklepu, a wszystko jest na jednym poziomie - dodała kobieta.

Mieszkańcy Wilanowa zgodnie podkreślają, że w pobliżu są duże galerie i nie ma potrzeby budowy kolejnego "molocha" w ich dzielnicy.

- Niedaleko jest Galeria Mokotów, Sadyba, a w Piasecznie jest outlet z ubraniami, więc uważam, że nie - odpowiedział młody mężczyzna zapytany o to czy potrzebna jest nowa galeria.

md/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • MZC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2017 07:45 ~MZC

  qwerty~qwerty

  Jak powstanie galeria handlowa to pół Konstancina i okolicznych gmin się zjedzie i pozamuje miejsca postojowe i zakorkuje ulice.

  Ale jak Wilanów zastawia swoimi Auriskami osiedlowe uliczki wokół Mordoru, tłumnie odwiedza Galmok i przepycha się osiedlowymi uliczkami albo wręcz takimi z zakazem wjazdu, żeby tylko ominąć korki na Wilanowskiej, to juz jest cacy?

 • zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2016 10:27 ~zawiedziony

  gcw1916~gcw1916

  haha lemingi mają czelność się wypowiadać, na temat który ich nie dotyczy. 90% mieszkań w Wilanowie to własność banków bo mieszkania są w kredycie, a przyjezdne słoiki myślą, że złapały srokę za ogon


  Abnegat nie odróżnia działu II od działu IV ksiąg wieczystych. Co ty możesz wiedzieć o własności i kredytach, co?

 • Bobby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2016 10:06 ~Bobby

  Galeria w centrum - źle. Galeria na obrzeżach - też źle. Ci miejscy aktywiści sami się gubią już w swoich protestach :). Z tą galerią będzie tak samo jak z tą ich słynną Biedronką: najpierw wielkie sprzeciwy, a gdy już powstała, to tłum taki, że szpilkę trudno włożyć. Także czekamy na pozwolenie na budowę, bo te ich krzyki przeciwko galerii są tylko na pokaz.

 • Przyjezdny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2016 07:17 ~Przyjezdny

  Jak nie chcecie molochów to oddajcie komuś mieszkanie w kredycie i możecie się wyprowadzić do jakiejś wioski. Widać,że większość to plebs,który chce wstrzymać rozwój miasta.Jeżeli tak żądacie spokóju to również nie powinniście jeździć do innych galerii,aby ich okoliczni mieszkańcy również mieli więcej spokoju. Hipokryci.

 • RZD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2016 00:20 ~RZD

  Zamiast molocha będzie - wiocha.

 • Jestem za

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2016 21:19 ~Jestem za

  Założę sie ze większość przeciwników budowy galerii nawet nie ma meldunku w Warszawie. Decydowac o tym mieście powinny osoby które tu płaca podatki.

 • nad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2016 18:39 ~nad


  magda wilanów~magda wilanów

  tak się składa że MY MIESZKAŃCY WILANOWA chcemy tej inwestycji. W reportarzu nie biora bowiem udziału ludzie od nas z osiedla tylko jakieś popodstawiane osoby
  Podstawiona odoba~Podstawiona odoba

  Ha, niecny spisek przeciwko bogobojnym mieszkańcom Miasteczka Wilanów ! A "Reportaż" pisze się tak.

  Pytania są tendencyjne !!!

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2016 18:35 ~piotr

  Nie mieszkam w Wilanowie, i wiadomo że najwięcej do powiedzenia powinny mieć osoby które tam mieszkają, ale tak na zdrowy chłopski rozum, taka Galeria handlowa to nowe miejsca pracy dla wielu ludzi. Czy mieszkancy Wilanowa nie korzystaja z Galerii handlowych ? Arkadia, GM, Złote tarasy itp ?

 • Podstawiona odoba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2016 17:29 ~Podstawiona odoba

  magda wilanów~magda wilanów

  tak się składa że MY MIESZKAŃCY WILANOWA chcemy tej inwestycji. W reportarzu nie biora bowiem udziału ludzie od nas z osiedla tylko jakieś popodstawiane osoby

  Ha, niecny spisek przeciwko bogobojnym mieszkańcom Miasteczka Wilanów ! A "Reportaż" pisze się tak.

 • Wielki handel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2016 17:25 ~Wielki handel


  wfwef~wfwef

  galeria TAK ale NIE moloch. I tyle w temacie. Konkurencja dla zabojczych cen w niektorych sklepikach sie przyda.
  Nick~Nick

  Ojej. Zaraz będziesz żydem, masonem i cyklistom w jednym. Jak możesz chcieć upadku małych polskich sklepików. Jak możesz chcieć... Kurcze. Te duże molochy nie powstały za czasów PO. Były też kiedy PIS był u władzy tyle, że wtedy mieli ważniejsze i ciekawsze sprawy na głowie. Teraz kiedy krucho z kasą... powinniśmy być za dużymi sklepami od których będzie odprowadzany podatek. A swoją drogą dlaczego Polacy nie wpadli na pomysł utworzenia takich dużych sklepów?

  Jak to nie wpadli ? Zagranicznym jeszcze się wielkopowierzchniowe sklepy nie śniły, jak w Warszawie powstał dom handlowy braci Jabłkowskich. Do wojny był to największy i najbardziej reprezentacyjny " Magazyn " handlowy.Przetrwał on wojnę (nie handlował), radę dała mu dopiero Polska Ludowa. Sklep zamknięto. a jednego z braci wsadzono do więzienia. Rodzina Jabłkowskich odzyskała swój budynek, ale sklep już się tam nie odrodził.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »