Informacje

18.06.2012 10:20 KONSULTACJE SPOŁECZNE NA BIAŁOŁĘCE

Mieszkańcy urządzają Magiczną

SERWISY:


Białołęka zapytała swoich mieszkańców, co najchętniej widzieliby na niezagopodarowanym terenie przy ul. Magicznej. Ci opowiedzieli się za ławkami, boiskiem i placem zabaw. Chcą też miejsca dla rodziców z dziećmi, stojaków na rowery i ścianki wspinaczkowej. Urzędnicy obiecują, że postulaty zrealizują.

Urzędnicy postanowili wspólnie z mieszkańcami zagospodarować teren w rejonie wschodniej Białołęki przy Trasie Toruńskiej. Zaczęło się od konsultacji społecznych, a w niedzielę mieszkańcy przetestowali swoje pomysły na specjalnej makiecie.

Ławki tak, grill niekoniecznie

Jak wynika z ankiet wypełnionych przez mieszkańców, najchętniej przy ul. Magicznej widzieliby ławki, boisko, place zabaw. Wielu ankietowanych (ponad 30 procent) wskazało altankę dla rodziców z dziećmi, ściankę wspinaczkową i stojaki rowerowe.

Co czwarty chciałby boiska kosza do streeballu, plenerowej siłowni, stołu do ping-ponga czy siłowni na świeżym powietrzu.

Do pomysłów basenu, fontanny czy miejsca do grillowania mieszkańcy odnieśli się sceptycznie.

"Ponad połowa spośród 667 osób biorących udział w konsultacjach wyraziła potrzebę ulokowania tam usług gastronomicznych, jeszcze więcej chciałoby bezpłatnego dostępu do internetu" – czytamy w podsumowaniu konsultacji.

Zachować zieleń

Pytani o wydarzenia sportowe i kulturalne mieszkańcy, wskazywali najczęściej pikniki rodzinne (80 proc.). Amatorskie zawody sportowe poparło 68 proc., a koncerty - 64 proc. W konsultacjach brali udział głównie mieszkańcy Białołęki (91 proc.).

Władze dzielnicy obiecują, że postulaty mieszkańców zrealizują. "Na przyszłym terenie sportowo-rekreacyjnym zachowana zostanie istniejąca zieleń, władze dzielnicy postarają się wprowadzić jak najwięcej nowej. W parku przewidziana jest budowa boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw dla małych dzieci, siłowni plenerowej, skateparku. Na terenie staną również stoły do ping-ponga oraz liczne ławki ze stolikami do szachów" – wyliczają urzędnicy.

Zachowana będzie też przestrzeń na pikniki i koncerty.

Pieniądze zarezerwowane

- Ten rok przeznaczamy na projektowanie, w ciągu kilku miesięcy przygotujemy projekt budowlany, a na przyszłego ogłosimy przetarg na wykonawcę. Najpóźniej w 2014 roku park powinien być gotowy. W budżecie mamy na ten cel zarezerwowane 2,7 mln zł – informuje Bernadetta Włoch-Nagórny

SZCZEGÓŁOWY RAPORT Z KONSULATACJI

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kyrios

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.06.2012 08:20 ~kyrios

  Wujek_Fester~Wujek_Fester

  A ja chciałbym w tym miejscu pastwisko dla osiedlowej KROWY !


  Hehehe - WF to nawet tutaj zapodaje :)

 • milka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 23:38 ~milka

  co z was za ludzie! przyjezdnych gnoicie a czytajac wasze komentarze to ręce można jedynie załamać.

 • p z wawy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 22:00 ~p z wawy

  21:03 ~ula

  Białołęka to nie Warszawa tylko slumsy dla przybyszy z Polski B i C.

  Oj Ula, Ula, a rozumu to Pan Bóg nie dał? Pewnie po blond włosy w tym czasie w kolejce stałaś.

 • ula

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 21:03 ~ula

  Białołęka to nie Warszawa tylko slumsy dla przybyszy z Polski B i C.

 • AlohaKmioty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 20:35 ~AlohaKmioty

  @malwa - jak chcesz to płacz. Ja po prostu oceniam to co widziałem i przeżyłem i mam porównanie do innych warszawskich osiedli i podtrzymuję swoją opinię. Czy ci się podoba czy nie. To nie ma nic wspólnego z tolerancją, mylisz pojęcia....

  @GNT
  człowieku, kogo obchodzi czy twoja parafia się rozwija czy zwija, to nie jest żaden wyznacznik cywilizacyjny. Jak zwykle wydaje się katolikom, że to jest ich kraj, im podporzadkowany, itp. pewnie obowiązkowe lekcje religii w szkołach publicznych też uważasz za oczywiste? Prowincjonalne jest postrzeganie rozwoju cywilizacyjnego przez pryzmat wzrostu chrztów w jednym z kosciołow - litości...teraz zrozumiałeś?

 • malwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 19:03 ~malwa

  do AlohaKmioty
  czytając twoją wypowiedz na temat zielonej białołęki i jej mieszkańców to niewiadomo czy się z tego śmiać czy płakać...i ty człowieku wypowiadasz się na temat tolerancji...daleko tobie do niej a do warszawiaka jeszcze dalej. Żałosne.......

 • nosek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 18:52 ~nosek

  Oby więcej drzew bo w tej chwili to wygląda jak pustynia

 • GNT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 17:32 ~GNT

  Liczba chrztów świadczy o prowincjonalizmie? To już bzdura i głupota zupełna, bo z tego, co ja wiem, świadczy o błyskawicznym tempie, w jakim przybywa nowych parafian, zapewne statystycznie dużo przybywa nie tylko wierzących (tych jest procentowo w tej parafii raptem 1/3), ale i pozostałych. Co do ludzi, to szału nie ma, ale nie oszukujmy się, każde warszawskie skupisko tak zaczynało, 30 lat temu to samo cała Warszawa mówiła o ludziach z Ursynowa.

 • hehe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 17:14 ~hehe

  Do planowania infrastruktury w okolicy to pierwsi są, chcieliby place zabaw przedszkola, mosty i jeszcze nie wiadomo co... szkoda tylko że słoiki tak ochoczo nie biorą się do meldowania i płacenia tu podatków

 • AlohaKmioty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2012 17:02 ~AlohaKmioty

  @omen,
  bez obaw - unikam tamtych okolic jak ognia i na prawdę nie mam zamiaru się tam pojawić. Są o wiele ciekawsze, fajniejsze, bardziej zielone okolice Warszawy gdzie mieszkaja fajniejsi ludzie tak więc sam rozumiesz....I nie kompromituj się z tymi chrztami bo o niczym innym jak o zacofaniu i prowincjaliźmie to nie świadczy. No i mylisz się twierdząc, że tak wygląda życie - no może Twoje, ale wtedy szczerze współczuję....Dla mnie życie to coś więcej niż goniący za kasą przyjezdni za sąsiadów, brak infrastruktury, stanie godzinami w korkach i grodzone osiedla na działkach 25x300m z dojazdem utwardzoną "polną" drogą (bo tak jest na Zielonej Białołęce), i cena za mkw mieszkania w baraku szumnie nazywanym apartamentowcem tego nie zmienia. Tak więc każdemu wedle potrzeb.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »