Informacje

12.11.2013 06:24 zadyma w okolicy marszu niepodległości

Mieszkańcy skłotu: Próbowali nas podpalić albo dostać nas w środku

SERWISY:

- Wiedzieli co atakują, wiedzieli którędy wejść. Próbowali nas podpalić albo dostać nas w środku - stwierdził jeden z mieszkańców skłotu "Przychodnia" w Warszawie, przed którym doszło do zamieszek podczas "Marszu Niepodległości". Rozmówcy reportera TVN24 twierdzą, że atakujący "byli przygotowani", a policja nie reagowała.

Według jednego z mieszkańców około 200 "bojówkarzy" przedostało się z kolumny marszu i zaatakowało budynek skłotu. - Próbowali wyważyć drzwi, wywalili okna, próbowali wrzucać race do środka. W końcu udało im się przebić przez tę kratę rozcinając łańcuch, więc byli absolutnie przygotowani - relacjonował mężczyzna.

Kiedy w kierunku squatu poleciały kamienie, kostka brukowa i butelki z dachu budynku kilka osób zaczęło odpowiadać tym samym.

"Na szczęście nie posłuchaliśmy policji"

Mieszkanka skłotu powiedziała reporterowi, że policja dwukrotnie w poniedziałek ostrzegała mieszkańców, by nie stali na dachu "ze względu na niebezpieczeństwo". - Na szczęście nie posłuchaliśmy policji, na szczęście były przygotowane osoby, które monitorowały co się dzieje, w związku z tym były w stanie obronić budynek - stwierdziła kobieta.

- Tylko dlatego, że te osoby były na tym dachu udało się nie ponieść strat, udało się nie zrobić nikomu krzywdy i nie stało się nic poważniejszego, niż spalone samochody - przekonywała.

Kto pierwszy rzucił kamieniem?

Mieszkańcy skłotu pytani o to, kto zaczął przepychanki, zdecydowanie odrzucili zarzut, że to oni pierwsi rzucili kamienie w prawdopodobnych uczestników marszu. - To jest jakaś goebbelsowska propaganda ze strony Ruchu Narodowego i ludzi typu (Marcin) Bosak, czy (Artur) Zawisza - stwierdził mężczyzna.

Tłumaczył, że squat mieści się ok. 200 metrów od ulicy Marszałkowskiej, którą szedł pochód, więc to niemożliwe, by mieszkańcy budynku zainicjowali burdę. - Musielibyśmy chyba strzelać z jakiegoś działka w ten marsz - ironizował mieszkaniec squatu.

"Policja interweniowała zbyt późno"

Mieszkańcy "Przychodni" mają pretensje do policji. Ich zdaniem funkcjonariusze zareagowali zbyt późno. "Przez trzydzieści minut, w związku z wycofaniem się funkcjonariuszy policji, musieliśmy bronić się sami" - napisał Kolektyw Syrena, występujący w imieniu mieszkańców skłotów przy ul. Skorupki (Przychodnia) i Wilczej (Syrena).

- To nie było ani spontaniczne, ani chuligańskie, ani przypadkowe. To był zaplanowane i wycelowane w nas - podsumowała zaś mieszkanka squatu w TVN24.

Właśnie przy ulicy Skorupki, gdzie mieści się "Przychodnia", doszło do pierwszych zajść. Przed godz. 16 kilkuset uczestników marszu odłączyło się od pochodu i przeszło w to miejsce. Doszło tam do przepychanek. Uczestnicy marszu rzucali kamieniami, kostkami bruku i butelkami w okna. Takimi samymi przedmiotami odpowiadali im ludzie znajdujący się wewnątrz i na dachu budynku. Kilka osób zostało poturbowanych, przyjechały karetki pogotowia. Powybijano szyby w samochodach stojących w okolicy. Spłonęły dwa auta.

ktom//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Luc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 19:41 ~Luc

  Tomi~Tomi

  Absurdem niewypobrażalnym jest nazywanie działaczy narodowych faszystami.Tyle tylko,że to Antifa zaprosiła znajomych z Niemiec aby wjechali swobodnie do naszego kraju i lali ile wlezie Polaków. I kto tu jest faszystą?


  Lali faszystów. Ci "działacze narodowi" nie są dla mnie Polakami - to banda dzikusów.

 • Luc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2015 19:37 ~Luc

  Sierpień~Sierpień

  Sprostowanie do marszałkowskiej jest jakieś 100 metrów, pierwsze butelki były celowo rzucone obok marszu tak by wciągnąć część uczestników właśnie na ulicę Skorupki.

  Szkłem rzucaliście wy co widać na każdym filmie.

  Po za tym prośba o wskazanie conajmniej 2 faszystów na dowolnym filmie.

  Powtarzam to zawsze i wszędzie Narodowiec to nie faszysta Kibic to nie faszysta.


  Narodowiec demolujący stolicę swojego narodu to faszysta, kibic demolujący swoją stolicę zamiast kibicować drużynie portowej (i tyle) to faszysta.

 • Tomi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 19:55 ~Tomi

  Absurdem niewypobrażalnym jest nazywanie działaczy narodowych faszystami.Tyle tylko,że to Antifa zaprosiła znajomych z Niemiec aby wjechali swobodnie do naszego kraju i lali ile wlezie Polaków. I kto tu jest faszystą?

 • kuba1997

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 17:54 ~kuba1997

  1.Mieszkańcy squatów zajmują opuszczone bloki i kamienice których właścicieli nie ma albo nie są nimi zainteresowani. 2.Mieszkańcy squatów są między innymi osobami prześladowanymi w innych miastach ze względu na np.pochodzenie. Mieszkają tam też osoby których nie stać na mieszkanie a mają rodzinę której próbują zapewnić byt.3.mieszkają tam osoby które pomagają sobie nawzajem i niczego nie oferują w zamian. 4.Ci ludzie też płacą podatki zawarte w żywności,paliwie i wszelkich produktach. Nie wiem czy w warszawie i wielu innych miastach gdzie są squaty ludzie wolą widok bezdomnych śpiących na ławkach w parku na dworcach i innych miejscach czy ludzi którzy zajmują OPUSZCZONE kamienice i starają się zapewnić sobie jakieś warunki i nie wymagają od państwa żadnych pieniędzy. Więc nie wiem co wam w tych ludziach nie pasuje może im zazdrościcie zapału albo dobrego serca że sobie pomagają.

 • LordT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 16:57 ~LordT

  Ludzie to nie jest najważniejszą sprawą w tym momencie na jakiej podstawie ci państwo tam mieszkają.
  Najważniejsze jest żeby więcej ci bandyci (bo tak ich trzeba nazwać) nie niszczyli centrum miasta.

 • Kama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 15:13 ~Kama

  "prawdopodobnych uczestników marszu" czyli badyci zachowójący się jak małpy i niszczący wszystko co stało im na drodze to osoby przypadkowe, które całkiem przypadkiem nosiły przy sobie kominairaki i race chcąc nadszarpnąć dobre imię MW i ONR. To jest poprostu śmieszne.

 • Sierpień

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 14:31 ~Sierpień

  Sprostowanie do marszałkowskiej jest jakieś 100 metrów, pierwsze butelki były celowo rzucone obok marszu tak by wciągnąć część uczestników właśnie na ulicę Skorupki.

  Szkłem rzucaliście wy co widać na każdym filmie.

  Po za tym prośba o wskazanie conajmniej 2 faszystów na dowolnym filmie.

  Powtarzam to zawsze i wszędzie Narodowiec to nie faszysta Kibic to nie faszysta.

 • zoran

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.11.2013 14:17 ~zoran


  corvette~corvette

  Czy ja też mogę się wprowadzić do wybranego lokalu w atrakcyjnej lokalizacji bo mam potrzebę mieszkać z dziećmi w domku z ogródkiem w centrum miasta a nie stać mnie na zakup ani wynajem? Oczywiście za darmo i bez zgody właściciela.
  Wykurzyć tą bande nierobów! Te skłoty to siedlisko narkotyków i chorób wenerycznych, zagrożenie epidemiologiczne dla całej okolicy.

  weteryniarz~weteryniarz


  Dokladnie, nic dodac, nic ujac.

  Wiecie... jak przestaniecie tam chodzić to się chorobą weneryczną nie zarazicie :) W ogóle zastanawia mnie wasza wiedza w tej dziedzinie, bo zeby ją nabyć musielibyście tam być. Chyba że to taka czcza paplanina nawiedzonych.

 • gaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2013 19:25 ~gaz

  CZy w sqocie są tam zameldowani??? CZy płacą podatek gruntowy???

 • oburzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2013 18:35 ~oburzony

  Podatków nie placa, ale od policji wymagaja ! do roboty !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »