Informacje

15.03.2013 17:59 zmiany po wprowadzeniu strefy

Mieszkańcy Ochoty wygrali. Będą mogli parkować

SERWISY:

Po licznych protestach mieszkańców, urzędnicy z Ochoty chcą zmienić zasady ruchu na niektórych ulicach objętych rozszerzoną strefą płatnego parkowania.

- Jak przyjrzeliśmy się i wsłuchaliśmy w głos mieszkańców, postanowiliśmy w kilku obszarach, mówiąc językiem mieszkańców, sytuację uratować - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Maurycy Wojciech Komorowski, burmistrz dzielnicy. - Zmiany będą niewielkie i dotyczą dojazdu do kilkunastu domów - dodaje.

Wąskie i ślepe

Mieszkańcy swoje protesty rozpoczęli kilka miesięcy temu, do ich apeli dołączyli się radni - z Ochoty, a nawet miejscy. Co dokładnie im się nie spodobało?

Przed wprowadzeniem strefy płatnego parkowania, zdecydowano, z godnie z obowiązującymi przepisami, o likwidacji miejsc parkingowych na kilku ulicach Kolonii Staszica - wąskich i ślepych - by nie blokować ruchu.

Po kilku spotkaniach z mieszkańcami, w końcu władze Ochoty postanowiły pójść im na rękę. Miejsca parkingowe wrócą na wybrane ulice. - Postanowiliśmy zmienić ich kategorie z gminnych na wewnętrzne, co umożliwi wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów, z umożliwieniem poruszania się tylko mieszkańcom i służbom - wyjaśnia burmistrz.

Dotyczy to ulicy Prokuratorskiej, Prezydenckiej, Jesionowej, Aplikanckiej, Referendarskiej i części Sędziowskiej. - Sama zmiana jest planowana jednak dopiero na styczeń 2014 roku. Na sierpień, wrzesień przygotowujemy uchwałę do Rady Warszawy w sprawie wprowadzenia zmiany w kategorii ulic. Mieszkańcy się na to zgodzili - zaznacza Komorowski.

Będą jednokierunkowe

Kolejne zmiany mają dotyczyć dwukierunkowych ulic Korzeniowskiego i Hoffmanowej w pobliżu placu Narutowicza, gdzie również zlikwidowano miejsca parkingowego. - Postanowiliśmy wspólnie z inżynierem ruchu, że zostaną połączone przejazdem po istniejącym dziś szerokim chodniku wzdłuż ul. Wawelskiej. Wtedy obie staną się jednokierunkowe, będzie zachowana możliwość przejazdu i parkowania - zaznacza Komorowski.

W tym wypadku nie trzeba zmieniać kategorii drogi - potrzebna jest zmiana organizacji ruchu i pieniądze. – To może stać się jeszcze w lipcu – twierdzi Komorowski.

Nowa strefa od 2 kwietnia

Strefa płatnego parkowania będzie rozszerzona o Muranów, Pragę Północ i część Ochoty. Parkomaty zaczną działać od 2 kwietnia 2013 roku.

ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jarek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2013 21:01 ~jarek

  A dlaczego mieszkańcy mają abonament prawie za free? ja też chce taki!!! abonament kupić. Mieszkam w dzielnicy obok i chcę mieć też za groszę możliwość parkowania gdzie popadnie.

 • syrenka warszawska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 23:13 ~syrenka warszawska

  Pozytywne zaskoczenie: Pan Burmistrz przybył, słuchał i rozmawiał i przychylił się do argumentów mieszkańców.
  Czy tak już zostanie? Czy dialog zagości w naszej dzielnicy?

 • monako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 18:16 ~monako

  Irytująca jest taka polityka doraźna dzielnicy.
  Najpierw stawiają zakaz zatrzymywania na Hoffmanowej i Korzeniowskiego. Teraz zamierzają zrobić łącznik tych uliczek-przejazd dla samochodów CHODNIKIEM przed szkołą.
  Potem się okaże (oby nie), że po pierwsze ze względu na wypadki z udziałem dzieci pędzących do szkoły trzeba będzie położyć tam śpiących policjantów a po drugie, że zwężony chodnik nie daje szansy na zarobienie ścieżki rowerowej a Trasą Ł. rowerom nie wolno jeździć, więc możliwości przejazdu rowerem nie będzie mimo, że ten kawałek leży o jakiejśc 150 m oddalony od DWÓCH stacji verturilo.
  Reasumując brak tu wizji władz dzielnicy, spojrzenia choć krok naprzód.
  Trzeba myśleć o powrocie do starych planów, żeby schować Trasę Ł. na tym odcinku w tunelu, a po wierzchu puścić ruch lokalny, zrobić chodniki, ścieżki rowerowe, miejsca parkingowe itd
  Na to powinny iść pieniądze z naszych abonamentów, tylko one nie powinny wynosić 30 zł rocznie a przynjamniej 120 zł miesięcznie.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 10:25 ~Marian

  A kto będdzie płacił podatek od nieruchomości i za utrzymanie ulicy? Jeśli będzie zamknięta to chyba mieszkańcy bo nie wyobrażam sobie że ma się na to zrzucać cała Warszawa. To byłby skandal i łamanie prawa. Jak to HGW rozwiąże?

 • Malinowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2013 00:27 ~Malinowski

  Mają ogródki przy swoich willach tam mogą budować parkingi.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2013 23:54 ~Paweł

  r17~r17

  Co znaczy droga wewnętrzna? Jaki to znak dział, że tylko mieszkańcy będą mogli się poruszać?

  Droga wewnętrzna jest ogólnodostępna

 • monako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2013 21:33 ~monako

  hmmm, a ciekawe czy na Hoffmanowej i Korzeniowskiego w zwiazku z tym stana nowe parkomaty, bo jesli tak to ciekawe, co z kierowcami, ktorzy wybrali juz swoje 8 parkometrow i zaplacili za abonament.

 • iloli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2013 20:52 ~iloli

  Czy nie można było tak od razu?! Czy HGW i jej specjaliści muszą zawsze wszystko robić bezmyślenie i dopiero po protestach są w stanie coś dobrze zrobić?

 • Józek kandydat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2013 20:44 ~Józek kandydat

  Ja bym wam tam zlikwidował wszystkie miejsca do parkowania, zrobił po dwóch stronach ścieżki rowerowe, chodniki szerokie jak pasaże, szpalery drzew - dębów o średnicy min. 1 metra (nie tego co jeździ z Ursynowa na Młociny). Zagłosujecie na mnie?

 • wuwuwuwu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2013 19:59 ~wuwuwuwu

  Baranku WAW, problem lezy w braku miejsc do parkowania, a nie parkometrach. Dobrze, ze protestuja, bo pod moim blokiem nie ma gdzie zaparkowac, odkąd urzedasy dokonały zmian. Taka robota urzedasa - utrudnic zycie obywatelom

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »