Informacje

10.12.2015 21:43 decyzja ministerstwa

Miesięcznica smoleńska
w honorowej asyście wojska

SERWISY:


Organizowana 10 grudnia uroczystość miesięcznicy smoleńskiej odbyła się przy udziale wojskowej asysty honorowej. Taką decyzję podjął minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Uczestnicy miesięcznicy przeszli w środę wieczorem Krakowskim Przedmieściem przed Pałac Prezydencki. Tam była obecna asysta honorowa. Przemawiał również Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Jesteśmy naprawdę blisko momentu, w którym zacznie być wyjaśniana sprawa katastrofy smoleńskiej. Jesteśmy, o czym jestem przekonany, blisko tego momentu, w którym zostaną uczczeni ci, którzy zginęli. Będzie pomnik tych, którzy polegli w katastrofie, będzie pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - powiedział Kaczyński pod Pałacem Prezydenckim.

Powiedział również, że w miejscu przed Pałacem Prezydenckim, w którym stał krzyż, będzie stała tablica. - Taka jest wola pana prezydenta - dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

Zapowiedź ministerstwa

Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało już wcześniej w komunikacie, że w czwartek, 10 grudnia asysta honorowa będzie obecna podczas uroczystości organizowanych w godzinach wieczornych.

- Żołnierze będą obecni w trakcie mszy świętej w archikatedrze św. Jana oraz przy portrecie Lecha Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim - precyzował w rozmowie z tvnwarszawa.pl Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON.

"To pokazuje jak słabe było państwo"

Decyzję skomentowała w programie "Jeden na jeden" Beata Kempa, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Potwierdziła, że cieszy się z takiego rozwiązania, bo "to jest tragedia, którą też osobiście przeżyła". Zaznaczyła, że jej zdaniem istotne jest dostateczne wyjaśnienie katastrofy, bo na zasługują "nie tylko ci, którzy zginęli".

- To byli w większości też i moi przyjaciele, ale osoby dla nas znaczące. Znaczące bardzo dla funkcjonowania państwa polskiego, a jak bardzo, to tym bardziej zdaję sobie z tego dzisiaj sprawę. - powiedziała Kempa.

- Również to, że nie została ona wyjaśniona do końca, to pokazuje jak państwo było słabe i jak dzisiaj musimy pokazać, że państwo będzie chronić wszystkie osoby, nie tylko te najważniejsze, ale również każdego obywatela, właśnie nawet tego najmniejszego i w tej sprawie się teraz pochylamy. Nie dajemy się wciągnąć w awantury, które proponuje PO i w które wciągnęła i Trybunał Konstytucyjny i próbowała wciągnąć przede wszystkim PiS - dodała.

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie i członkowie załogi - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

>>>Więcej na tvn24.pl<<<

mart/ja/jb/jk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • HAKER

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2015 15:37 ~HAKER

  Wierni idą się modlić przed pałac-przeciwnie tylko wstyd przynieśli ostatnio.Co jest warta modlitwa takich ludzi którzy kilka/kilkanaście minut po mszy napadają na innych ludzi.Dla mnie kaczyński się niczym nie zasłużył.Znam dużo bardziej zasłużonych ludzi niż on.np:Józef Piłsudski,Władysław Sikorski zginał w katastrofie na Gibraltarze lub JANA PAWŁA II i jakoś cały świat z tego powodu miesiącznic nie robi.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 19:01 ~xyz

  Witam.Mnie to już nudzi taka sytuacja bo w tv o niczym innym nie mówią tylko o polityce.Ludzie już mają tego terroru dosyć.Jak taki stan będzie trwał dalej to będzie jak w Rosji,Białorusi czy na Ukrainie.Nie jest po myśli polityków to do rękoczynów dochodzi.Prawie każdy z polskich polityków ma wyższe wykształcenie a nie potrafią się co niektórzy zachować. Przecież ich zachowanie widzi cała Polska a nawet świat.Osoba tak postępująca powinna się "pod ziemię zapaść i przez długi czas nie wychodzić".

 • Gerontokracja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 16:39 ~Gerontokracja


  ojojjoj~ojojjoj

  PIS to takie duże dzieci. Im wszystko wiecznie przeszkadza. Oni mają tylko zawsze rację. Ich zawsze musi być na wierzchu. Nie umieją rozmawiać i negocjować, ani wyobrazić sobie, że ktoś ma prawo mieć inne zdanie, które trzeba szanować. Ciągle wszystko im przeszkadza - a to Trybunał przeszkadza, a to Prokurator przeszkadza, niedługo to im własne nogi zaczną przeszkadzać jak się będą o nie potykać.
  Xavery~Xavery


  Zasadniczo diagnoza jest słuszna ale moim zdaniem w głównej mierze dotyczy Jarosława Kaczyńskiego jako osoby socjopatycznej, nie potrafiącej z nikim na świecie nawiązać bliższych relacji poza matką, bratem i kotem. Skoro tego nie potrafi to domaga się u wszystkich specjalnego traktowania i otacza się uległymi, skrajnie posłusznymi miernotami którzy mu takie traktowanie zapewniają. Podejrzewam, że jako człowiek inteligentny w gruncie rzeczy gardzi tymi ludźmi ale innych relacji nawiązać nie jest w stanie a nawet nie jako prezes nie potrzebuje. W rezultacie cały PiS jest klonem osobowości prezesa - kto miał kroplę oleju w głowie i czelność posiadania własnego zdania już dawno wyleciał z łask prezesa i struktur partii.

  Brawo, Xawery ! Nadzwyczaj celna diagnoza. Wydrukuję sobie i będę czytać, kiedy ten mały autokrata szczególnie mnie wkurzy, czyli właściwie codziennie :)

 • Po co komu demokracja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 16:35 ~Po co komu…


  Justyn 81~Justyn 81

  Na PiS głosowało nieco poniżej 6 milionów wyznawców tej partii, czyli nieco ponad 18% wszystkich uprawnionych do głosowania w Polsce. Ale aż 15 milionów Polaków tradycyjnie olało wybory. Stąd cała ta "większość narodu", którym PiSowcy i ich poplecznicy wycierają sobie gębę.
  Xavery~Xavery


  AFAIK na PiS głosowało raczej ponad 5mln niż niecałe 6mln (w miarę dokładnie to chyba ok. 5,4mln). Tak czy owak jest to kilkanaście procent uprawnionych ale jeszcze mniejszy procent narodu jako całości. A to właśnie wolą tego narodu PiS wyciera sobie gęby na lewo i prawo.

  I cały czas jazgoczą, że zostali wybrani DEMOKRATYCZNIE.A do diabła z taką demokracją !

 • Polonia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 16:33 ~Polonia

  Ksuu~Ksuu

  Wybory powinny być obowiązkowe dla każdego. Nieważna działeczka, nieważne urodziny córki. Tylko i wyłącznie bardzo poważne komplikacje zdrowotne mogłby zwalniać z tego obowiązku. Inaczej - mandat 2000 zł lub 2 lata w pierdlu. Dlaczego? - A no dlatego, że udział w wyborach wzięła niecała połowa Polaków, a przedstawia się ich wynik jako "wybór narodu". Naród ma w d... wybory i należałoby go odpowiednio zmotywować. A poza tym to, że polonia ma prawo decydowac o losach Polski to absurd nie do pojęcia. Siedzą w Stanach, siedzą w Londynie? - To niech siedzą, ale w życie tutaj, w kraju niech się nie wpieprzają. Nie ma tak, że chcą sobie przygotować grunt pod ewentualny powrót. Amerykańska polonia to ultrakatole. Oni i tak tu nie wrócą. A reszta wyjeżdżających za pracą to meiszanina. Nie zmienia to ejdnak faktu, że nie ma ich w Polsce i raczej prędko nie wrócą.

  Jeszcze Tusk obiecywał, że zajmie się tym paradoksem z głosowaniem Polonii. Te obietnice, jak to zwykle u Tuska - były bez pokrycia.

 • Marsz po zdrowie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 16:29 ~Marsz po zdrowie

  mik~mik

  Kaczynski dopiero się rozpędza. Wydaje nie swoje pieniądze, ktrórych nie ma w budżecie. Czy ja mogę wydać więcej niż mam? Następne co widze.... Czy on jest mało dowartościowany? Musi pokazac swoją wielkość? Ok była tragedia zgineli przykro. Czy to będą następni męczennicy i święci? Zaczyna się naginanie przepisów i prawa. Zaczynają tworzyć pod Siebie...Wydaje mi się że za 4 lata z PiSu nic nie zostanie. Nie lubie jak ktos radykalizuje w jedną czy w drugą stronę. Kaczyński jest małym słabym i zchorowanym człowiekiem. Czy pomoże Polakom czy Sobie? Ps . nie popieram Pisu i PO i Kukiza i innych. Porządki zacznijcie od samych Siebie.

  Jak na takiego starego, cherlawego karła, to prezes ma żelazne zdrowie. Jeszcze niejednego przeciwnika zdoła wykończyć.

 • Personel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 16:25 ~Personel

  deres~deres

  Jaroslaw wie co robi. Zrobi czystke w polsce i posprzata po PO. Bardzo sie ciesze ze wygral wybory. Czekam na spelnienie obietnic - wyzsza place oraz lepszy byt. Nie przeszkadzaja mi miesiecznice , sam w nich uczestnicze na czesc Pana prezesa. Kampania pezydencka i partyjna byla swietnie przez niego zorganizowana,

  Jarosław sam nic nie zrobi, on ma rączki nie do roboty. Zrobi to za niego fanatyczny tabun przydupasów i karierowiczów, po których można się spodziewać każdego świństwa.

 • Ostatnia wieczerza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 16:22 ~Ostatnia wieczerza

  deres~deres

  Jaroslaw wie co robi. Zrobi czystke w polsce i posprzata po PO. Bardzo sie ciesze ze wygral wybory. Czekam na spelnienie obietnic - wyzsza place oraz lepszy byt. Nie przeszkadzaja mi miesiecznice , sam w nich uczestnicze na czesc Pana prezesa. Kampania pezydencka i partyjna byla swietnie przez niego zorganizowana,

  A jak podczas kolejnej fety na cześć Pana Prezesa ktoś osłabnie z głodu, bo wszystko co miał musiał wydać na obowiązkowe wpisowe do Klubu Fanatycznych Moherów ? No, chyba, że Pan Prezes każe fasować kiełbasę i bigos z kotła.

 • Atrapy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 16:17 ~Atrapy

  polskibus~polskibus


  Nasza codzienna strawa to bezczelne łgarstwa prezesa, premierki i prezydenta. I tu żadna impregnacja nie pomoże.
  [/cytat_2310508]

  Nie ma premierki i prezydenta.Jest PREZES!!!!!!!!


  Masz rację. Dobra, nazwijmy to - figuranci :(

 • Wdowi grosz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2015 16:12 ~Wdowi grosz

  deres~deres

  Jaroslaw wie co robi. Zrobi czystke w polsce i posprzata po PO. Bardzo sie ciesze ze wygral wybory. Czekam na spelnienie obietnic - wyzsza place oraz lepszy byt. Nie przeszkadzaja mi miesiecznice , sam w nich uczestnicze na czesc Pana prezesa. Kampania pezydencka i partyjna byla swietnie przez niego zorganizowana,

  Już to widzę, jak spełni wasze pobożne życzenia, naiwniaki. Teraz kombinuje, komu by tu zabrać, żeby dać dzieciatym tę jałmużnę. Jak już ograbi kogo się da, może doczekacie się datku za rok, albo dwa. A jak przyjdzie spełnić obietnice wyborcze co do obniżenia wieku emerytalnego, to się okaże, iż nieoczekiwanie wasza emerytura będzie o 50 % niższa.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »