Informacje

07.05.2013 11:54 "ewidentne złamania przepisów"

Miejskim autobusem
"wali rozganiając pieszych"

SERWISY:


Niebezpieczne zachowanie kierowcy miejskiego autobusu na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku. - Autobus miejski wali przez skrzyżowanie rozganiając pieszych – opisuje Sławomir, który nagrał film i zamieścił w go internecie.

Nagranie zostało wykonane wczesnym wieczorem, w poniedziałek. Grupa przechodniów cierpliwie czeka przed przejściem dla pieszych przez ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Ruszają, gdy światło zmienia się na zielone. Piesi nadchodzą także z drugiej strony.

Sekundę później na zebrę wjeżdża, ze sporą prędkością autobus miejski. Nie można odczytać numeru linii, ale numer boczny zaczynający się od litery A wskazuje na pojazd należący do firmy Mobilis. Przemykając niemal przed nosami przechodniów oddala się w kierunku ul. Grójeckiej.

"Nie możemy karać za wykroczenia"

- To ewidentne złamanie przepisów ruchu drogowego i tworzenie zagrożenia dla pieszych. Jesteśmy zdecydowanie krytyczni wobec takich zachowań, ale nie mamy instrumentów, żeby karać za takie wykroczenia. To zadanie policji i jej internauta powinien przekazać to nagranie – mówi Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Firma Mobilis wyraziła ubolewanie za zaistniałą sytuację. - Zdajemy sobie sprawę, że postawa kierowcy mogła narazić innych uczestników drogi na niebezpieczeństwo, całe szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca zostanie skierowany na dodatkowe szkolenie mające na celu poprawę bezpieczeństwa w czasie wykonywanej pracy - zapewnia Marcin Mnich, reprezentujący Mobilis. - Mamy nadzieję, że ta sytuacja to jednostkowy przypadek w pracy tego kierowcy - dodaje.

b/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • misza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.08.2013 11:40 ~misza

  To Prawda że czasami trzeba się uciekać do twierdzenia duży może dużo ten Autobus a w zasadzie jego Szofer jest ewidętnym tego przykładem osobiście nie pochwalam zachowania takiego przejezdżania gdyż w mojej ocenie to zwykły pirat a może musiał nadgonić bo w korkach stał i by nie zdążył na czas i pasażerowie by się denerwowali Ha pomyślcie trochę a nie od razu tak piętnować

 • fsdfsd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2013 14:08 ~fsdfsd

  Częste zjawisko, podobnie mają się motorniczy tramwajów - już kilkakrotnie widziałem jak rozpędzony tramwaj radośnie przejechał na swoim 'czerwonym' świetle przez przejście dla pieszych, nawet dzwonka nie użył.

 • Daro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 17:18 ~Daro

  Kierowcy MZA nie są święci ,ale często
  cykl świetlny ustawiony jest tak ,że natychmiast po czerwonym świetle zapala się zielone dla pieszych a ci jak .... wchodzą na przejście nie upewniając się o możliwości !!
  " BO MAM ZIELONE "
  A póżniej ola boga !!!!

 • FireFly

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2013 19:04 ~FireFly

  mnie prawie rozjechał MZA na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Świętokrzyską na pasach na zielonym , widział że idę i nie przestawał jechać :/

 • radjah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2013 20:31 ~radjah

  Oczywiście,że to jest karygodne zachowanie kierowcy ale pieszymi śmigającymi na czerwonym świetle tuż przed zderzakami aut też powinna zająć się Policja.

 • fun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2013 19:19 ~fun

  Szanowni kierowcy... Szczególnie osobówek... Zapraszam na Facebooka, poszukajcie funpage " Z kamerą wśród słoików " Tam zobaczycie jak to fantastycznie jest być kierowcą autobusu i co wyprawiają kierowcy osobówek !!! To by był materiał dla Policji !!! Pamiętajcie... Nie znacie dnia ani godziny ani numeru autobusu który ma wideorejestrator !!! Pozdro

 • nicky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2013 17:40 ~nicky

  ale pieszy nawet jak zrobi karygodny błąd to raczej nie spowoduje kalectwa bądź śmierci..a ten autobus mógł kogoś potrącić z opłakanym skutkiem..sam jestem kierowcą od ponad 20 lat i widzę różne zachowania pieszych,sam popełniam błędy bo kto ich nie popełnia?ale to nadaje się ewidentnie do ukarania mandatem na podstawie zapisu z kamery,a jak nie to samemu powiedzieć kierowcy twardzielowi co zrobił źle,nie pozdrawiam

 • radjah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2013 16:52 ~radjah

  Chyba i ja zacznę filmować pieszych jak łażą na czerwonym świetle,jak wbijają się do autobusu po sygnale zamykania drzwi,jak wchodzą z jedzeniem i z piciem. A na Krakowskim Przedmieściu to już w ogóle amargedon,chodzą jak chcą i gdzie chcą.
  Nikt nie jest doskonały ale piesi więcej robią głupot na ulicach niż kierowcy i to jest dopiero niebezpieczne.
  Pozdrawiam.

 • karola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2013 14:27 ~karola


  karola~karola

  to samo mi się zdarzyło w tym miejscu...tylko autobus zahamował mi tuż przed nosem ;]
  mza~mza

  musisz mieć długi nos  szkoda, że w tych czasach człowiek boi się odezwać, bo zaraz go skrytykują, dogryzą, albo błysną żartem o słoikach albo o spisku ze strony PO albo PiSu;) eeechh..świat schodzi na psy :)

 • pracujacy warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2013 14:16 ~pracujacy…

  Wideo rejestratory nawet na rowerach xD

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »