Informacje

04.01.2017 20:15 Rewitalizacja siedmiu ośrodków sportu

Miasto wyda 100 mln złotych, żeby "wskrzesić niewykorzystany potencjał"

SERWISY:


Ponad 100 mln złotych w ciągu trzech lat miasto zamierza zainwestować w rewitalizację i modernizację siedmiu ogólnomiejskich ośrodków sportu. Pierwsze pieniądze zostaną wydane już w tym roku.

Inwestycje zaplanowane są na lata 2017-2019 i obejmą Park Kultury w Powsinie oraz sześć ośrodków zarządzanych przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

- Choć ośrodki, które planujemy zmodernizować, są cały czas eksploatowane, to niewątpliwie wymagają uwagi i znacznych nakładów finansowych. W tych obiektach, w większości pochodzących z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, drzemie niewykorzystany potencjał, który teraz chcemy wskrzesić - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydent m.st. Warszawy.

Nowa koncepcja dla Powsina

Modernizacja Parku Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1) pochłonie ponad 11 mln złotych. Jak podaje ratusz, w ciągu tego roku hala tenisowa nad dwoma kortami uzyska nową powłokę. Dodatkowo położona zostanie nowa nawierzchnia kortów ze sztucznej trawy, a także wymienione zostaną oświetlenie i system ogrzewania.

Ponadto w pierwszej połowie roku opracowana zostanie również koncepcja zagospodarowania parku, a na jej podstawie sporządzony będzie projekt architektoniczno-budowlany i opracowany szczegółowy kosztorys zagospodarowania terenu.

Większość z niespełna 16 mln złotych przeznaczonych na Całoroczny Stok Narciarski Szczęśliwice (ul. Drawska 22) pochłonie modernizacja samego stoku, który uzyska matę nowej generacji. - Nowa nawierzchnia cechować się będzie lepszym poślizgiem oraz wyższym stopniem bezpieczeństwa użytkowników w razie upadku na stoku. Wymieniona mata będzie się charakteryzowała warunkami bardziej zbliżonymi do naturalnych - informują urzędnicy.

Dodatkowo wybudowany zostanie wyciąg chodnikowy dla początkujących narciarzy, którzy nie będą musieli już podchodzić w górę stoku. W tym samym czasie zabudowane zostanie górne piętro budynku głównego ośrodka. Tutaj z kolei skorzystają osoby z niepełnosprawnościami - dla nich zostanie zainstalowana winda.

"Stegny" czekają na środki

Niewiele zmieni się na Torze Łyżwiarskim Stegny (ul. Inspektowa 1). Ze względu na brak dofinansowania dotychczasowe prace przygotowawcze związane z zadaszeniem i modernizacją Toru Stegny objęły wykonanie projektu oraz uzyskanie pozwolenia na budowę.

W tym roku miasto przeznaczyło na Stegny 19,5 mln złotych przy całkowitym koszcie planowanej inwestycji, który wyniesie ponad 163,5 mln złotych. Ratusz zapowiada kolejne wnioski o dofinansowanie. - W momencie uzyskania środków z ministerstwa finansowanie modernizacji Toru Łyżwiarskiego Stegny z budżetu m.st. Warszawy również zostanie zweryfikowane - dodają urzędnicy.

Rewitalizacja Moczydła przy ul. Górczewskiej 69/73 obejmie remont niecki basenu rekreacyjnego - zostanie ona wykonana ze stali nierdzewnej. Pojawią się liczne atrakcje, m.in. brodziki, zjeżdżalnia i strefa placu wodnego dla dzieci. Ratusz zapowiada także więcej miejsc do plażowania oraz boisk do siatkówki, piłki nożnej i badmintona. Koszt to 15 mln złotych.

Za niespełna 7 mln Ośrodek Inflancka zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wymianie ulegnie powłoka pneumatyczna nad basenem. - Dzięki zmianie membranowej hali na nowoczesną o dużej wytrzymałości możliwy będzie również montaż wentylacji sterowanej automatycznie z odzyskiem ciepła - informuje stołeczny ratusz.

Modernizację przejdzie również stacja uzdatniania wody wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Pojawią się nowe elementy ceramiczne, brodziki oraz jacuzzi. Przebudowie ulegnie sauna razem ze schodami, patio i parkingiem.

Hutnik bazą szkoleniową

Ponad 16,5 mln złotych na Ośrodek Hutnik (ul. Marymoncka 42) ma uczynić z niego bazę treningową dla mniejszych klubów sportowych, stowarzyszeń czy fundacji. Powstaną tam: pełnowymiarowe boisko z nawierzchnią z trawy naturalnej, zadaszone trybuny po obu stronach boiska głównego z miejscami siedzącymi łącznie na ok. 1200 osób, dwa treningowe boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej oraz syntetycznej - te drugie przystosowane do przykrycia halą pneumatyczną. Ośrodek zyska nowe ogrodzenie, parkingi, monitoring, oświetlenie, a także zaplecze.

Najwięcej, bo 40 mln złotych kosztować będzie kompleksowa rewitalizacja ośrodka Namysłowska (ul. Namysłowska 8). W tym oddanym do użytku w latach 70. XX wieku obiekcie powstanie ogólnodostępna strefa sportów miejskich, a w niej: plac zabaw, siłownia plenerowa, skatepark, pumptrack, strefa parkour, kalisteniki oraz ścianka wspinaczkowa.

Nadbudowane zostaną taras oraz część dachu pływalni od strony frontowej. Wymienione zostaną także wszystkie instalacje wewnętrzne.

4 hektary Namysłowskiej

Jak informuje stołeczny ratusz, największym wyzwaniem będzie zagospodarowanie 4 ha strefy zewnętrznej ośrodka. Wrócą tam baseny, powstaną: zadaszone lodowisko/rolkowisko, boiska sportowe (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka plażowa, badminton) oraz minigolf.

- Na terenie ośrodka wyznaczona zostanie ścieżka do nordic walkingu, a także ścieżka zdrowia wraz z elementami wyposażenia. Całość zostanie ogrodzona i oświetlona, a nowe ciągi piesze oraz pieszo-jezdne zostaną wkomponowane w zieleń i istniejący drzewostan - informują urzędnicy.

Ostatnim elementem rewitalizacji Namysłowskiej będzie przebudowa zaplecza parkingowego oraz targowiska miejskiego. Umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tej inwestycji ratusz podpisał 28 grudnia ubiegłego roku.

Jednym z priorytetów w tegorocznym budżecie jest budowa kolejnych odcinków metra:

skw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • hej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2018 15:29 ~hej

  Wawer dziękuje za zainteresowanie.
  Już za 4-lata rozliczenie

 • emokah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 15:45 ~emokah

  Co z Gwardią oraz Skrą? Deweloperka już ostrzy zęby.

 • gaucho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 15:30 ~gaucho

  the end~the end

  Dlatego, że Stegny od trzech lat mają gotowy, zatwierdzony plan budowy . Miał być główną bazą treningową łyżwiarstwa m.in.dla kadry narodowej, miał być przebudowany, powiększony o hotel itd. itd. stąd tak duża kwota na remont. Przyszła nowa WADZA i stwierdziła, że to wszystko "robota PO" i ....wstrzymała wszystko. A tor się sypie. Nic nie pomogą doraźne działania, to wyrzucanie pieniędzy w błoto, to reanimowanie trupa i perfumowanie zwłok. To takie raczej marketingowe działanie obecnej prawidłowej WADZY niż rzeczywista potrzeba. Stegny umierają, każdy kto tam chodzi (ja tak) widzi co się dzieje. A łyżwiarze wszelkich specjalności chcąc trenować np przed ważnymi zawodami, jeżdżą do ośrodka w ...Tomaszowie Mazowieckim a potem na zawody do Warszawy ...codziennie. Taka to logika i tak polityka załatwia dyscypliny sportowe.

  Jeśli ma być dla kadry narodowej, to dlaczego ma być finansowany ze środków samorządu? Widzę, że Warszawa robi kolejny "dobry interes" tak samo jak w przypadku stadionu legii.

 • BBBQ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 14:07 ~BBBQ

  Zadam retoryczne pytanie, ile z tych inwestycji jest po lewej a ile po prawej stronie Wisły. Jak prawobrzeżna Warszawa ma nie uważać, że ratusz ma ją głęboko w poważaniu gdy statystyki są jednoznaczne ???

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 13:01 ~Paweł

  A co z Sarmatą? Miasto zniszczyło tak zasłużony klub!!!

 • pit

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 12:48 ~pit


  pit~pit

  A Rembertowski AON, to co?
  Alojzy~Alojzy


  To teren wojska z tego co wiem...


  a Hutnik, to teren huty

 • Dark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 12:31 ~Dark

  Za 140 milionów dolarów Chińczycy wybudowali najwyższy most świata. Wiecie, ile kosztowała budowa mostu północnego w Warszawie? Ponad miliard złotych.

  Ja za 2000 miesięcznie nie wyżyję...

 • GocLawianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 12:23 ~GocLawianin

  A co z prawą stroną Warszawy ? Orzeł, Drukarz, Zwar

 • MłodePO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 11:47 ~MłodePO

  MMM~MMM

  świetnie. JEDNA lokalizacja po prawej stronie Wisły .....

  wszystko reszta po lewej .... a gdzie Orzeł? Drukarz i inne miejsca?


  A ile głosów dostała tam PO? I co teraz wstyd? Partia pamięta.

 • Kiskus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2017 11:39 ~Kiskus


  MMM~MMM

  świetnie. JEDNA lokalizacja po prawej stronie Wisły .....

  wszystko reszta po lewej .... a gdzie Orzeł? Drukarz i inne miejsca?
  Wprost~Wprost

  Wschodnia str. Warszawy ma tańsze mieszkania, mniej biurowców, płaci mniejsze podatki i - tu mogę się mylić - chyba ma też sporo mniej mieszkańców... Nie dziwne, że mniej dostaje w zamian.


  Na mieszkaniach czy biurowcach to zarabia deweloper a nie miasto. Zresztą co mają wspoólnego biurowce z obiektami sportowymi dla mieszkańców? Po prawej stronie Wisły jest jeden wielki plac budowy - deweloperzy zabudowywują wszystko co im wpadnie w łapy a miasto nie robi NIC. Za kilka lat sie obudzą i powiedzą - "no tak, jest potrzebna infrastruktura sportowa, ale gdzie ją mamy zbudować, skoro nigdzie nie ma wolnego miejsca?". Za to na niepotrzebny nikomu tramwaj na Gocław lekką rączką miliony wydają!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »