Informacje

16.07.2013 10:54 ratusz opublikował dane

Miasto traci na biletach.
Spadła sprzedaż i wpływy

SERWISY:

4 108 757 – o tyle spadła sprzedaż biletów po styczniowej podwyżce cen. W porównaniu z ubiegłym rokiem, wpływy ze sprzedaży spadły o 16 mln złotych.

Ratusz dane ze sprzedaży biletów opublikował w odpowiedzi na interpelację radnego Jarosława Krajewskiego (PiS). Poprosił on o zestawienie sprzedaży wszystkich rodzajów biletów od stycznia do maja 2012 i 2013 roku.

Z danych wynika, że w 2012 roku we wspomnianym okresie sprzedano 36 674 295 biletów. Natomiast w 2013 roku po wprowadzeniu kolejnej podwyżki sprzedaż spadła do 32 565 538 biletów.

Łatwo wyliczyć, że sprzedaż spadła o ponad 4,1 mln.

Mniejsza sprzedaż, mniejsze wpływy

Ze sprzedaży ZTM uzyskał odpowiednio w 2012 roku 342 644 391,10 zł, a w 2013 roku już tylko 326 885 109,60 zł.

Najbardziej spadła sprzedaż biletów jednorazowych. W 2012 roku pasażerowie nabyli ich 9 070 821, a w tym roku już 7 560 457.

Wzrosła jedynie sprzedaż biletów 60 minutowych z 450 478 sztuk do 546 782 oraz biletu seniora z 27 628 sztuk do 32 408.

Od lipca będzie lepiej?

Odpowiedź ratusza i zawarte w niej dane jako pierwszy ujawnił "Rynek Kolejowy". W odpowiedzi na interpelację, ratusz podkreśla, że przed wprowadzeniem podwyżki pasażerowie skorzystali z możliwości zakupu po starej cenie maksymalnie dwóch biletów 30- lub 90-dniowych.

- Zakupy te nastąpiły głównie z grudniu 2012 roku, co spowodowało, że znaczna część pasażerów do czerwca tego roku nie musiał kupować biletów okresowych – czytamy w piśmie ratusza.

Urzędnicy szacują, że od lipca sprzedaż biletów miesięcznych i kwartalnych wzrośnie.

PRZECZYTAJ TREŚĆ ODPOWIEDZI NA INTERPELACJĘ RADNEGO KRAJEWSKIEGO.

"Protest Wściekłych Pasażerów"

W stolicy wciąż trwa tymczasem zbiórka podpisów przeciwko wprowadzonym i tym planowany podwyżkom biletów komunikacji miejskiej. Zbiórkę organizuje komitet "Wściekłych pasażerów". Pod koniec czerwca w Radzie Warszawy złożyli projekt uchwały przywracający niższe ceny za przejazdy komunikacją miejską.

Organizatorzy chcą, by ceny przypominały te sprzed podwyżki w 2012 roku. Wtedy to bilet jednorazowy kosztował 2,80, dobowy 9 zł, a miesięczny 78 zł. Teraz normalny (bez ulg) bilet jednorazowy kosztuje 4,40 zł, dobowy 15 zł, a miesięczny 100 zł.

Ratusz chce wprowadzić Kartę Warszawiaka uprawniającą do tańszych biletów długookresowych komunikacji miejskiej osoby, które płacą w stolicy podatki:

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • d233e2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 11:39 ~d233e2

  Komunikacja w warszawie to porażka jakich mało, ceny biletów też zebym nie mógl przejechać 1 autobusem 3km z domu do pracy zabrali linie podnieśli ceny i to dla mojeg doba, bez komentarza.
  http://www.youtube.com/watch?v=n6RoOwSKI7M

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2013 22:23 ~xyz

  znizka dla warszawiakow - TO JEST TYLKO SPOSOB, ZEBY LUDZI SKLOCIC I ODWROCIC ICH UWAGĘ!

 • o szoł om

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 21:11 ~o szoł om

  Jak powiedział śp. Stefan Kisielewski; "Socjalizm to ustrój dzielnie walczący z problemami nie znanymi w żadnym innym ustroju!"

  HGW próbuje zamydlić oczy Warszawiaków przed nadchodzącym referendum.

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 16:29 ~Ala

  "My tu takich jak Ty nie chcemy."?? Myślisz, że jak urodziłeś się w Warszawie, to masz prawo decydować, kto może w niej pomieszkiwać? To jest jeden kraj i każdy ma prawo decydować gdzie się osadzi. To tak jakby mieszkańcy mazurskich miasteczek, Zakopanego czy Gdańska powiedzieli "wracaj do siebie warszawko, tylko my mamy prawo korzystać z uroków naszych regionów, a wakacje spędzaj w swoim kochanej stolicy". Tak samo przyjeżdżacie, robicie burdel i czujecie się jak u siebie, bo wynajęliście domek lub działeczkę. Rozumiem, że słoikom zarzuca się, że nie płacą podatków w Warszawie. Pomieszkają, zadomowią się, i jak postanowią zostać, to w końcu zaczną płacić, pod warunkiem, że zaczną utożsamiać się z tym miastem, a nie będą ciągle wysłuchiwać o słoikach.

  [/cytat_1601056]

  czemu nie możesz wrócić do siebie do Radomia? My tu takich jak Ty nie chcemy.
  [/cytat_1601271]

 • złamana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 08:08 ~złamana

  Warszawa to miasto,które daje pracę,wykształcenie,rozrywkę...i to wszystko na ten temat.Bo jak się jest gdzieś poza nią i właśnie przyznasz się że mieszkasz w Warszawie to miłych komentarzy nie usłyszysz-ot i cały WASZ zakichany prestiż.Prawdziwi warszawiacy to albo zginęli w powstaniu albo ukryli się na wsi u tych niedobrych słoików.Żal...Co to wogóle za podziały.A Czesława Niemena i jego twórczość lub inaczej hymn Legi każdy ma prawo kochać,słuchać a nawet mieć taki dzwonek w tel.

 • E G

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2013 07:51 ~E G

  spoko~spoko

  No i dobrze, wszak ci przyjezdni sadzą się tak, jakby byli bardziej warszawscy od rodowitych warszawiaków. To niech za rzekomym prestiżem idzie konkretny wkład finansowy w miasto, z którego czerpią pełnymi garściami. Ustawiają sobie "Sen o Warszawie" jako dzwonek w telefonie, jak gdzieś wyjeżdżają, to od progu drą się, że są z Warszawy, zamiast powiedzieć "dzień dobry", albo lajkują na FB wszystkie możliwe strony choćby ocierające się o warszawskość. Można by nakręcić serial "M jak mdłości". No to płaćcie, słoiczki, płaćcie na to rzekomo wasze miasto, które rozjeżdżacie i zaśmiecacie.

 • DKK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 20:41 ~DKK

  koza z nosa~koza z nosa

  Mam gdzieś tę kobietę i jej zachłanność. Nie zapłacę tu podatków nigdy, wole być przeklętym słoikiem niż miasto stołeczne miałoby się rozwijać przez chciwość tej Pani. Skłóci całą stolicę. Nie będę jeździć Twoim zasranym autobusem, pchaj sobie w nie sama pieniądze. W nowoczesne MANy z 1,5 siedzenia i super automatami na kartę płatniczą.
  Buduj sobie dalej sportowe sprzęty na Bemowie, na świeżym powietrzu, a Toruńską nadal niech zalewa z nienacka. Zajmij sie lepiej robotą.
  Kobieto, nie potrafisz zarządzać -zejdź ze sceny.  czemu nie możesz wrócić do siebie do Radomia? My tu takich jak Ty nie chcemy.

 • really

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 17:40 ~really

  Do samochodziarzy, którym "bardziej się opłaca": przez całe życie nie wydalibyście na bilety tyle, ile JUŻ włożyliście w autko. Gdzie logika w waszych dziwacznych tezach o "opłacalności"? Najpierw wydaliście kupę kasy, a potem już tylko... dokładacie :) I żeby jeszcze wystarczał jeden samochód na całe życie... A przecież nie starcza.
  A tracić swoje jedyne życie w korkach się opłaca? Szkoda tylko, że odbieracie czas i zdrowie również nie-samochodziarzom, którzy wloką się autobusami po mieście trzy razy wolniej, niż kilka lat wcześniej. Wielkie dzięki, dobrodzieje. Mam nadzieję, że chociaż czasami dociera do was absurd waszych wyborów i ich konsekwencje.
  Do pani, której przeszkadzają zniżki dla seniorów: pani ma wybór, oni nie mają. Na taksówki ich zwykle nie stać, więc proszę ochłonąć i nie zachowywać się jak pies ogrodnika. Jeśli pani dożyje groszowych świadczeń na starość, z pewnością przyjmie chętnie każdą zniżkę. Trochę empatii, od tego się nie umiera.

 • nie inwestuje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 16:31 ~nie inwestuje

  mam auto na gaz i szczerze? bardziej mi sie opłaca finansowo zwiększać korki niż tłuc się z mandżurami w ciasnym śmierdzącym autobusie

 • koza z nosa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2013 16:28 ~koza z nosa

  Mam gdzieś tę kobietę i jej zachłanność. Nie zapłacę tu podatków nigdy, wole być przeklętym słoikiem niż miasto stołeczne miałoby się rozwijać przez chciwość tej Pani. Skłóci całą stolicę. Nie będę jeździć Twoim zasranym autobusem, pchaj sobie w nie sama pieniądze. W nowoczesne MANy z 1,5 siedzenia i super automatami na kartę płatniczą.
  Buduj sobie dalej sportowe sprzęty na Bemowie, na świeżym powietrzu, a Toruńską nadal niech zalewa z nienacka. Zajmij sie lepiej robotą.
  Kobieto, nie potrafisz zarządzać -zejdź ze sceny.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »