Informacje

18.02.2011 11:16 WIADUKTY NA CYBERNETYKI

Miasto przejmie "Świt"?
Spółdzielnia odrzuciła ofertę

SERWISY:

W piątek o godzinie 10.00 minął termin, który ratusz wyznaczył spółdzielni inwalidów "Świt". Ta nie zgodziła się przyjąć 10 milionów złotych za budynek stojący na drodze budowy wiaduktu ul. Cybernetyki. Czy zostanie eksmitowana?

Konflikt między miastem, a spółdzielnią ciągnie się od dwóch lat. Udało się zbudować jeden wiadukt ulicy Cybernetyki, łączący Raków ze Służewcem. Drugiego dokończyć nie można, bo na drodze stoi fragment budynku spółdzielni inwalidów "Świt".

Negocjacje ciągną się tyle, ile budowa. Miasto zapronowało spółdzielni kilkadziesiąt lokalizacji zastępczych. Żadna nie została przyjęta, podobnie jak propozycja przebudowania budynku tak, by udało się go dalej użytkować.

Koniec negocjacji

Po "rozmowach ostatniej szansy" miasto zaproponowało 10 milionów złotych w gotówce. To także nie spodobała się spółdzielni, ale ratusz negocjować już nie chce.

W piątek po godzinie 10.00 na miejscu pojawili się przedstawiciele ratusza z szefem biura nieruchomości Marcinem Bajko na czele. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami TVN Warszawa, spółdzielnia odrzuciała ofertę. Domagała się kolejnego spotkania z wiceprezydentem Jackiem Wojciechowiczem. Ratusz się nie zgodził.

Urzędnicy opuścili teren spółdzielni. Na razie nie wiadomo kiedy i jakie kroki podejmie ratusz.

WIĘCEJ W "STOLICY" O 17.45

roody/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kopia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 18:47 ~kopia

  Pani Haniu, z KDT się udało, liczę, że i z nimi sobie poradzicie.

 • Wajchenau

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 18:39 ~Wajchenau

  Popieram wywłaszczenie spółdzielni. Początkowo proponowano 4mln zamiast 10- czyli realnej rynkowej wartości nieruchomości i to było nie fair, teraz już nie było powodu aby nie podpisać umowy z miastem.

  Przestrzegam jednak wszystkich przed upraszczaniem problemu i lecenia jednym schematem myślowym po wszystkich kazusach wywłaszczeń z Powstańców Śląskich i Płowieckiej. Tam w 100% jestem po stronie właścicieli- oni nie mieli szansy na zapłatę 100% ceny rynkowej tylko 40-50%!!!

  Czy jeśli masz mieszkanie warte 500tys PLN a miasto siłą chce je wykupić za 200-300tys to się zgodzisz??? Wczujcie się trochę w skórę takiej osoby, to się nazywa empatia!

 • chriswaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 18:31 ~chriswaw

  Za te pieniądze mogliby na pozostałej części tej działki wybudować sobie PAŁAC z windami dla niepełnosprawnych. Miasto oferowało im po ca 50.000zł na głowę! To więcej, niż dostawali górnicy za dobrowolne odejście i zwolnienie etatu. Przeszarżowali i czas najwyższy im to pokazać! Dość tej prywaty i pazerności!

 • GM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 18:16 ~GM

  Jakieś szaleństwo. Banda idiotów ( Zarząd spółdzielni)z niespełnionymi aspiracjami na życie. Jedynie spec ustawa i za połowę tego co miasto dawało i bez rządnych ulg. Jak to się mówi "chytry dwa razy traci". Zachęcam kierowców do zapchania skrzynek pocztowych spółdzielni spamem w ramach protestu.


  Nie dajmy się zwariować zasłoną inwalidów. Oni tylko chcą pracę bez względu na lokalizację. Tworzenie zasłony z inwalidów jest niehumanitarne i moralnie nieprzyzwoite.

 • azerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 18:05 ~azerty

  co to znaczy "przejmie"? To powinno byc przejęte już od godziny 10.00!!!

 • tubylec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 17:42 ~tubylec

  Żeby uczciwie odpowiedzieć na pytanie, czy miasto ma przejąć działkę potrzebna wiedza jak spółdzielnia weszła w jej posiadanie.
  W internecie jest tylko informacja, że spółdzielnia istnieje od roku 1944 i jej pierwsza siedziba była na Pradze na ul.Siedleckiej 27a, gdzie zatrudniała 15 osób.
  Obecnie ma siedzibę na ul. Taśmowej 1 i zatrudnia 300 osób.
  O przeprowadzkach nie ma informacji.
  Najlepiej zajrzeć do księgi wieczystej.
  Księgi wieczyste są jawne i dostępne nawet w internecie. Trzeba tylko znać jej numer.
  Jak ktoś ma mapę geodezyjną, na której jest Taśmowa 1 to znajdzie numer KW i może przez internet sprawdzić kto jest właścicielem i na podstawie jakiego aktu prawnego wszedł w jej posiadanie.

 • RafaL Okęcie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 17:18 ~RafaL Okęcie

  Przez to stojąc w korku na Marynarskiej sami jesteśmy jak inwalidzi,nie ma jak się ruszyć przejechać.Mieszkam obok na osiedlu i jest tragedia.To się misi w końcu skończyć.Tak naprawadę to ten wiadukt powinien już stać w latach 90!!!!!!!

 • LU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 17:09 ~LU

  Słoiki górą ;-)

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 16:58 ~ja

  przeprała się miarka, wywalić na zbity pysk

 • Lukas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2011 16:43 ~Lukas

  Trzymam kciuki za miasto i w pełni popieram eksmisję Świtu. Firma była traktowana łaskawie i ugodowo w sposób nieznany wcześniej przez instytucje miejskie. Ale zachłanność ludzka jak widać dotyka w sposób równy osoby w pełni i nie w pełni sprawne. Czas powiedzieć BASTA i wjechać z buldożerami. Finansowemu terroryzmowi wobec kasy miasta do której dorzuca się każdy mieszkaniec miasta należy powiedzieć wyraźne nie. Zwłaszcza jeśli haniebnie wykorzystuje płaszczyk niepełnosprawności.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »